KEIKKAKALENTERI 1975


1975
Pe 03.01.	Joensuu
Ma 06.01.	Alibi, Helsinki
Ti 07.01.	Alibi, Helsinki
To 09.01.	Torppa, Varkaus
Pe 10.01.	PK-Klubi, Mikkeli
La 11.01.	Iisalmi
Su 12.01.	Tavastia, Helsinki
Ke 15.01.	Konserttitalo, Turku
To 16.01.	Lappeenranta
Pe 17.01.	Rockhouse Yardbird, Tampere
La 18.01.	Hämeenkaari, Hämeenlinna
Su 19.01.	Ammattikoulu, Seinäjoki
To 23.01.	Outokumpu
Pe 24.01.	Jyväskylä (Yliopisto) - 2 keikkaa
La 25.01.	Paviljonki, Jämsä & Holvihalli, Suolahti
Su 26.01.	Yhteiskoulu, Padasjoki
Pe 31.01.	Yhteiskoulu, Hyvinkää
La 01.02.	Huhkolinna, Lauttakylä
Su 23.02.	Catacombi-disco, Lahti
Ke 26.02.	Pori
To 27.02.	Riihikedon lukio, Pori
Pe 28.02.	Urheiluhalli, Ilomantsi
La 01.03.	Ammattikoulu, Kuopio
Su 02.03.	Nurmes
To 06.03.	Porvoo
Pe 07.03.	PK-Klubi, Mikkeli
La 08.03.	Huvikeskus, Kitee
Su 09.03.	Joensuun ammattikoulu
Ti 11.03.	Järvenpää
To 13.03.	Ruskopirtti, Vihti
Pe 14.03.	Ns., Teuva  
La 15.03.	Ns., Lapua 
Su 16.03.	Kauppaoppilaitos, Vaasa 
Ti 18.03.	Pello & Suojalinna, Pudasjärvi 
Ke 19.03.	Veikkola, Sodankylä 
To 20.03.	Työväentalo, Kemijärvi 
Pe 21.03.	Peuransarvi, Ranua 
La 22.03.	Pohjankaari, Tervola 
Su 23.03.	Valistustalo, Rovaniemi (klo 14) & Pohjankartano, Oulu (klo 18 ja 20) 
To 27.03.	Pöytyä --- PERUTTU
Pe 28.03.	RiTy, Riihimäki
La 29.03.	Friitalan Ns., Pori
Su 30.03.	Lallin talo, Köyliö
Pe 04.04.	Haagan koulu, Helsinki
La 05.04.	Helsinki, Bristol (Beaver's Hard Rock Cirkus, klo 15) & Tikkurilan jäähalli, Vantaa (klo 20) (& Björkhagen, Espoo --- PERUTTU)
Su 06.04.	Tavastia, Helsinki 
Ti 08.04.	ROADRUNNER kultalevy, Haikaranpesä, Haukilahti, Espoo
La 12.04.	Lahti (Mahdollisesti Kansantalolla järjestetty Beaver’s Hard Rock Circus)
Ke 16.04.	Heureka, Kannelmäki, Helsinki
To 17.04.	Yhteiskoulu, Lammi
Pe 18.04.	Väinölä, Hyrylä
La 19.04.	Työväen talo, Helsinki
Ma 21.04.	Sörkan vankila, Helsinki
Ke 23.04.	Tampere
To 24.04.	Ammattikoulu, Mänttä
Pe 25.04.	Salo --- PERUTTU
La 26.04.	Käenkoski, Parkano
Su 27.04.	Riihikedon lukio, Pori (Klo 19) & Kiparkatti, Myrskylä (klo 20-01)
Ma 28.04.	N-Klubi, Helsinki
Ke 30.04.	Tuplahovi, Joroinen
To 01.05.	Kisasuoja, Saarijärvi
Pe 02.05.	Huvipuisto, Isojoki
La 03.05.	Valtatie kakkonen, Harjavalta
To 08.05.	Urheilutalo, Pieksamäki
Pe 09.05.	Sveitsinrinteen yhteiskoulu, Hyvinkää
La 10.05.	Aulava, Alavus
Su 11.05.	Riihikedon koulu, Pori
Ti 13.05.	Hämeenkyrö
Ke 14.05.	Turku --- PERUTTU
To 15.05.	Porvoo
Pe 16.05.	Syvälahden lava, Kangasniemi
La 17.05.	Tommola, Mäntyharju
Ma 19.05.	Kolmen sepän patsas, Helsinki (Aleksi-tavaratalon mainoskeikka) --- PERUTTU
Ti 20.05.	Olympiastadion, Helsinki & Dipoli, Espoo
Ke 21.05.	Loimaa
Pe 23.05.	Liimamäki, Karkkila
La 24.05.	Björkhagen, Espoo  ( Harjavalta --- PERUTTU)
To 29.05.	Kirstinharju, Mänttä
Pe 30.05.	Ainola, Jyväskylä
La 31.05.	Elämänjärven työväentalo, Pihtipudas
Su 01.06.	Nurmes (Kärsämäki --- PERUTTU)
Pe 06.06.	Helsinki Pavi, Vantaa
La 07.06.	Koivusaari, Myllykoski (Anjalan Rockarit) & Mäntyrinne, Paimio --- JÄRVISEN VIKA KEIKKA
Pe 13.06.	Riutta, Riihimäki (ILEN EKA KEIKKA)  (Lapua --- PERUTTU)  
La 14.06.	Kukonhiekka, Saarijärvi (Saarijärven Rockjuhlat) (Lievestuore (Lievestuore-Boogie) --- PERUTTU)
Su 15.06.	Lievestuore (siirtynyt edelliselle päivälle)
Ma 16.06.	Tavastia, Helsinki (Beaver's Hard Rock Circus) 
Pe 20.06.	Mustikkamaa, Helsinki & Tammisaari
La 21.06.	Lieksa, Koli (Koli-Rock) --- PERUTTU
La 28.06.	Club Malmen, Stockholm, Sweden (Beaver's Hard Rock Cirkus)
Su 29.06.	Jyväskylä
To 03.07.	Pallokenttä, Helsinki
Pe 04.07.	Mäntyharju (Korpirock, Tommolansalmi)
La 05.07.	Lappajärvi (Tulivuori-rock)
To 10.07.	Tampere
Pe 11.07.	Liimamäki, Karkkila
La 12.07.	Björkhagen, Kauklahti, Espoo ( Luumäki --- PERUTTU)
Su 13.07.	Koli (Koli-rock)  ( Kangasniemi --- PERUTTU)
Ke 16.07.	Esakallio, Somero
Pe 18.07.	Mäntylampi,Vihanti (Mänty-Rock)  ( Anjala --- PERUTTU)
La 19.07.	Lestijärvi ( Leppävirta --- PERUTTU)
Su 20.07.	Oulu (Kuusrock)
Ma 21.07.	Honkalava, Aitoo (kirkastusjuhlat)
Ti 22.07.	Liperin lava, Liperi  (& Joensuu --- PERUTTU)
Ke 23.07.	Karhula --- PERUTTU
Pe 25.07.	VPK-talo, Pyhtää
La 26.07.	Särkkä, Punkalaidun
Su 27.07.	Helsinki
Pe 01.08.	Highway 5, Heinola 
La 02.08.	Ainola, Jyväskylä
Ke 06.08.	Mäntyrinne, Paimio
Pe 08.08.	Rauma
La 09.08.	Turku (Ruis-rock)
Ke 13.08.	Huuhkajavuori, Lavia ( & Tampere ?)
Pe 15.08.	Riutta, Riihimäki
La 16.08.	Gumbostrand
Pe 22.08.	Jyväskylä --- PERUTTU
La 23.08.	Virrat --- PERUTTU
25.08 – 27.08.  CRAZY DAYS  ÄÄNITYSSESSIOT RUOTSISSA
Pe 29.08.	Riihimäki --- PERUTTU
La 30.08.	Työväen talo, Helsinki ( Husula --- PERUTTU)
Su 31.08.	Kansantalo, Lahti
Pe 05.09.	Teatteritalo, Forssa
La 06.09.	Kisariihi, Pöytyä
Su 07.09.	Tavastia, Helsinki
Ke 10.09.	Hepokatti, Tampere
To 11.09.	Urheilutalo, Kalanti
Pe 12.09.	Kuplahalli, Pori
La 13.09.	Kuplahalli/Riihidisco, Isojoki
Pe 19.09.	Kuilun pirtti, Siilinjärvi 
La 20.09.	Liperi
Ke 24.09.	N-Klubi, Helsinki
Pe 26.09.	Lempäälä & Hirvihovi, Loimaa
La 27.09.	Aulava, Alavus
Ke 01.10.	Konserttisali, Turku
To 02.10.	Urheilutalo, Salo
Pe 03.10.	Ooperi, Rauma
La 04.10.	Honkala, Aitoo
Ma 06.10.	Tikkurila, Vantaa & Sörkan vankila, Helsinki
Pe 10.10.	Väinölä, Voltti
La 11.10.	Kisapirtti, Virrat 
Su 12.10.	Martinlaakso, Vantaa
To 16.10.	Haaga, Helsinki
Pe 17.10.	Suurlava, Lohja ( Mietaa --- PERUTTU)
La 18.10.	Paviljonki, Jämsä ( Lauttakylä --- PERUTTU)
Su 19.10.	Seurahuone, Kuru 
Ti 21.10.	Suoja, Karstula
Ke 22.10.	Nuorisoseura, Kuortane  
To 23.10.	Urheilutalo, Kokkola 
Pe 24.10.	Uimahallitalo, Ylivieska 
La 25.10.	Karhu, Vaala
Su 26.10.	Työväentalo, Raahe
Ti 28.10.	Urheiluhalli, Iisalmi
Ke 29.10.	Nurmes
To 30.10.	Vuohengin lukio, Kajaani (2 keikkaa)
Pe 31.10.	Urheilutalo, Kaavi
La 01.11.	Kisakaari, Ristiina
Ma 03.11.	Leppävaara, Maxi-market, Espoo
Ti 04.11.	ROADRUNNERsta timanttia, Adlon, Helsinki
To 06.11.	Lappeenranta
Pe 07.11.	Väinölä, Hyrylä
La 08.11.	Ruskopirtti, Vihti
09.11. - 20.11.	LOMA
Pe 21.11.	Työosuuskunta, Haukipudas
La 22.11.	Ns., Liminka
Su 23.11.	Urheilutalo, Kemi
Ma 24.11.   	Ynnin suurhalli, Oulu  
Ti 25.11.	Urheilutalo, Pello
Ke 26.11.	Veikkola, Sodankylä
To 27.11.	Työväentalo, Kemijärvi
Pe 28.11.	Peuransarvi, Ranua
La 29.11.	Pohjankaari, Tervola
Ke 03.12.	Ammattikoulu, Lieksa
To 04.12.	Teknillinen Ammattioppilaitos, Joensuu
Pe 05.12.	Kisarannan urheilutalo, Pertunmaa
La 06.12.	Kisasuoja, Saarijärvi
Su 07.12.	Kataja, Kärsämäki
Pe 12.12.	Leppävaara, Espoo
La 13.12.	Hämeenlinna (naisvankila) & Hämeenkaari, Hämeenlinna
Ke 17.12.	Nimmarijakoa Discuksessa, Helsingissä
Pe 19.12.	Kuplahalli, Imatra
La 20.12.	Lava, Lohja (Koski, HL --- PERUTTU)
To 25.12.	Tavastia, Helsinki
La 27.12.	Discotalo, Helsinki
Ke 31.12.	Honkala, Aitoo








Alkuun