Lappeenrannan Tulokset

 

 
Farmi Sport 2500 kg
Sija: Traktori: Kuljettaja: Kotipaikka: 1. Veto: 2. Veto: Pull Off: Pisteet:
Sija 1 Pikku Hyrriäinen Tuomo Nissinen Ilomantsi 96,07 95,21 20
Sija 2 Ford 5000 Ville Koivuniemi Viljakkala 2
Sija 3 Pikku Liisa (kilpailun ulkopuolella) Tapio Puikkonen Lievestuore FP
 
Light Modified
Sija: Traktori: Kuljettaja: Kotipaikka: 1. Veto: 2. Veto: Pull Off: Pisteet:
Sija 1 Devils Power Jarno Koskelainen Lappeenranta 93,40 20
Sija 2 Helmi-Orvokki Tero Äyräväinen Porvoo 84,08 17
 
Pro Stock 3500 kg
Sija: Traktori: Kuljettaja: Kotipaikka: 1. Veto: 2. Veto: Pull Off: Pisteet:
Sija 1 Jor-Max Pekka Herlevi Kälviä 87,05 20
 
Modified Mini 950 kg
Sija: Traktori: Kuljettaja: Kotipaikka: 1. Veto: 2. Veto: Pull Off: Pisteet:
Sija 1 Heartbreaker II Juho Siira Tyrnävä 98,27 53,19 20
Sija 2 Ekqvist Diesel Martti Isomäki Koski tl 88,23 68,33 17
Sija 3 Stormy Lightning Jukka Rytilä Oulunsalo 80,19 15
Sija 4 Troublemaker Heikki Patala Tyrnävä 53,09 14
 
Race Trucks 6500 kg
Sija: Traktori: Kuljettaja: Kotipaikka: 1. Veto: 2. Veto: Pull Off: Pisteet:
Sija 1 Scania P114 Jaakko Linna Sievi FP FP 20
Sija 2 The Little Stick Jarmo Ahtola Anjala 99,41 FP 86,08 17
Sija 3 Leila Petri Ingalsuo Kälviä FP 15
 
Modified
Sija: Traktori: Kuljettaja: Kotipaikka: 1. Veto: 2. Veto: Pull Off: Pisteet:
Sija 1 Helmi-Orvokki Tero Äyräväinen Porvoo FP 99,78 20
Sija 2 Tatjaana Tero Äyräväinen Porvoo FP 88,89 17
Sija 3 Devils Power Jarno Koskelainen Lappeenranta FP 81,05 15
Sija 4 Fingering Ossi Mannila Kauhajoki 98,10 99,57 14
 
Farm Sport 6000 kg
Sija: Traktori: Kuljettaja: Kotipaikka: 1. Veto: 2. Veto: Pull Off: Pisteet:
Sija 1 Zetor Andreas Nyholm Munsala FP 20
Sija 2 Ursus Markus Rintala Haapajärvi 96,75 94,15 17
Sija 3 John Deere 4255 Greger Spik Kruunupyy 84,45 89,12 15
Sija 4 Hyrriäinen Tuomo Nissinen Ilomantsi 80,16 74,13 14
Sija 5 New Holland M135 Anders Laine Honkajoki 48,39 13
Sija 6 Case 1455 (kilpailun ulkopuolella) Eetu Noukkala Ummeljoki 93,60 93,58
Sija 7 Valtra T130 (kilpailun ulkopuolella) Riku Kylliäinen Savitaipale 79,60 76,13
 
Super Sport 4500 kg
Sija: Traktori: Kuljettaja: Kotipaikka: 1. Veto: 2. Veto: Pull Off: Pisteet:
Sija 1 Caesar Matti Herlevi Kälviä FP 99,21 20
Sija 2 Koljatti III Harri Laitamäki Päntäne FP 94,81 17
Sija 3 Hot Hunter Ville Pitkämäki Härmä 41,76 98,91 15
Sija 4 Next Step Roger Lindfelt Alaveteli 97,58 98,55 14
Sija 5 Forest King Aki Kylliäinen Savitaipale 97,60 98,49 13
Sija 6 Z-Power Aleksi Peltoniemi Alajärvi 53,32 93,13 12
Sija 7 Terminator Jukka Naaranoja Riihikoski 89,47 11
 
Farm Sport 8500 kg
Sija: Traktori: Kuljettaja: Kotipaikka: 1. Veto: 2. Veto: Pull Off: Pisteet:
Sija 1 John Deere 7710 Leo Peräaho Loimaa FP 103,41 20
Sija 2 Volvo BM 2654 Jani Heikkilä Loimaa FP 103,09 17
 
Race Trucks 8500 kg
Sija: Traktori: Kuljettaja: Kotipaikka: 1. Veto: 2. Veto: Pull Off: Pisteet:
Sija 1 Volvo Titan Matti Herlevi Kälviä FP FP 20
Sija 2 Volvo Viking Pekka Herlevi Kälviä FP 17
Sija 3 Jyry-Sisu Tero Äyräväinen Porvoo 83,13 15
 
Super Sport 3600 kg
Sija: Traktori: Kuljettaja: Kotipaikka: 1. Veto: 2. Veto: Pull Off: Pisteet:
Sija 1 Bison Timo Naarnaoja Aura FP 101,84 20
Sija 2 Paranoid Antti Vertanen Orivesi FP 95,74 17
Sija 3 Househurricane Mari Pirttiniemi Virrat 86,79 FP 71,49 15
Sija 4 Leila Lasse Kallinen Tyrnävä 65,98 FP 62,82 14
 
Compact Diesel
Sija: Traktori: Kuljettaja: Kotipaikka: 1. Veto: 2. Veto: Pull Off: Pisteet:
Sija 1 Evelyn Juho Linna Kannus FP 82,79 20
Sija 2 Disaster Puller Oskari Kivimäki Ikaalinen FP 71,94 17
Sija 3 Elize Markus Niemikorpi Järvenpää 55,26 FP 67,26 15
Sija 4 Eleonor Pyry Takkunen Kalajoki FP DQ 14
Sija 5 BM Victor Tuomas Hantula Nurmo 69,12 68,35 13