NEZ - North European Zone Auto Navigation

North European Auto Navigation Championship

Autosuunnistuksen NEZ-mestaruus


NEZ - Säännöt 2018 - Competitions/Kilpailut 2006...2018 - NEZ points/sarjapisteet: 2006 - 2007 - 2008 - 2009 - 2010 - 2011 - 2012 - 2013 - 2014 - 2015 - 2016 - 2017 - 2018


NEZ-points / Sarjapisteet 2008


Place Nat Driver Navigator Car Club DK FI SE NO Sum
Sija Maa Kuljettaja Kartanlukija Auto Seura 7.6. 20.9. 27.9. --- Yht

1 DK Søndergaard Harald Søndergaard Jan Subaru Impreza GT Ikast MK 60 60 60 120
2 SE Lannermo Kenneth Andersson Ulf VW Golf Älmhults MK 60 55 60 120
3 FI Yliniemi Esa Kulmala Jari VW Golf FoSUA/KangUA 57 58 58 116
4 DK Jensen Flemming Mikkelsen Bent Subaru Struer OMS 57 57 57 114
5 SE Andersson P-L. Kihlstenius Peter Audi Q SBOK 53 56 58 114
6 DK Holm Børge Mørup Jørn Opel Kadett ThyMotor/Struer OMS 58 49 56 114
7 SE Hellander Jonas Hellander Per Toyota RAV4 Ludvika MS 58 56 114
8 FI Sjöberg Rolf Mamia Kari Daihatsu Charade 4 WD LohUA 56 57 52 113
9 FI Kaipainen Pekka Laakso Erkki Golf AL-Hki/UFAK 58 54 54 112
10 SE Eklund Sölve Eklund Jesper Mazda 323 Rasbo MK 49 54 57 111
11 DK Jakobsen Jesper Møller-Nielsen Henrik Mazda 323 Aarhus AS 55 52 55 110
12 FI Lehtimäki Hannu Uotila Ari Toyota NaSU 60 49 109
13 FI Vuorinen Jari JSAST 55 53 53 108
-- FI Ilomäki Esa Subaru Justy JSAST 55 53 108
-- FI Willner Jari Toyota JSAST 53 53
14 SE Henriksson Björn Nideborn Claes Subaru Ludvika MS 52 51 55 107
15 FI Suominen Teuvo Lahtinen Jukka Opel Corsa KouAUK/AL-Lohja 51 55 50 106
16 DK Rasmussen Erik Michelsen John Subaru Viking AS 56 50 0 106
17 FI Virtanen Kari Mäkelä Timo Subaru / VW Golf NaSU 54 0 51 105
18 FI Mäki-Tulokas Eero Mattila Arto Toyota RAV 4 FoSUA/VaToSUA 45 56 46 102
18 DK Palle Lars Ravn Stig Subaru Impreza RX 2.0 Grindsted MK 54 45 48 102
20 SE Ahnheim Joacim Tibro MK 46 47 54 101
-- SE Helin Stefan Mitsubishi Lancer Tibro MK 46 54 100
-- SE Lindh Ebon Mitsubishi Lancer Tibro MK 47 47
21 SE Eriksson Stefan Andersson Per Toyota RAV4 Bromma MS 48 53 101
22 DK Hinsch Rene Andersen Kim VW Golf SMK Gladsaxe 53 46 0 99
22 FI Kekkonen Pasi Muttilainen Matti Mazda UFAK 48 51 99
24 FI Felin Rolf Felin Stefan Subaru Impreza UFAK 47 50 47 97
25 DK Mølck Christian Petersen Jan Suzuki Amager MSK 52 44 45 97
26 FI Turtiainen Kari-Pekka Tuomala Ari Subaru Impreza WRX STi JSAST 44 52 96
27 SE Lindström Stig Mörnborg Lars Suzuki Swift MK Orion 43 43 52 95
28 SE Lindholm Jan Lindholm Roger Västerås MS Toyota RAV4 53 0 53
29 SE Ringberg Christina Ringberg Folke VW Golf 50 50

Beginner's cup

1 SE Lindström Stig Mörnborg Lars Suzuki Swift MK Orion 58 60 60 120
2 FI Lehtimäki Hannu Uotila Ari Toyota NaSU 60 60 120
3 FI Mäki-Tulokas Eero Mattila Arto Toyota RAV 4 FoSUA/VaToSUA 60 58 58 118

National Teams Championship

1 DK Søndergaard Harald Søndergaard Jan Subaru Impreza GT Ikast MK 60 60 120
DK Jensen Flemming Mikkelsen Bent Subaru Struer OMS 57 57 114
DK Holm Børge Mørup Jørn Opel Kadett ThyMotor/Struer OMS 56 56
DK Jakobsen Jesper Møller-Nielsen Henrik Mazda 323 Aarhus AS 52 52
169 173 342
2 FI Yliniemi Esa Kulmala Jari VW Golf FoSUA/KangUA 57 58 115
FI Kaipainen Pekka Laakso Erkki Golf AL-Hki/UFAK 58 54 112
FI Sjöberg Rolf Mamia Kari Daihatsu Charade 4 WD LohUA 56 56
FI Ilomäki Esa Vuorinen Jari Subaru Justy JSAST 53 53
171 165 336
3 SE Lannermo Kenneth Andersson Ulf VW Golf Älmhults MK 60 55 115
SE Andersson P-L. Kihlstenius Peter Audi Q SBOK 53 56 109
SE Hellander Jonas Hellander Per Toyota RAV4 Ludvika MS 58 58
SE Hendriksson Björn Nideborn Claes Subaru Ludvika MS 52 52
165 169 334


Updated - päivitetty 2008-09-29 9:41 EET