NEZ - North European Zone Auto Navigation

North European Auto Navigation Championship

Autosuunnistuksen NEZ-mestaruus


NEZ - Top 3 Hall of Fame - Säännöt 2019 - Competitions/Kilpailut 2006...2020 - NEZ points/sarjapisteet: 2006 - 2007 - 2008 - 2009 - 2010 - 2011 - 2012 - 2013 - 2014 - 2015 - 2016 - 2017 - 2018 - 2019 - Latest/viimeisimmät


NEZ-points / Sarjapisteet 2012


Place Nat Driver Navigator Car Club DK DK FI FI SE SE Sum
Sija Maa Kuljettaja Kartanlukija Auto Seura 11.5. 12.5. 7.9. 8.9. 19.10. 20.10. Yht
In Championship, four (4) best are counted with max one (1) from home country.
Mestaruuspisteitä laskettaessa huomioidaan neljä (4) parasta, kuitenkin enintään yksi (1) kotimaasta

1 DK Söndergaard Harald Söndergaard Jan Subaru Impreza Ikast MK 60 60 60 60 60 240
2 FI Viitala Tomi Heikkilä Juha Toyota RAV4 KiikoisAS/VaToSUA 57 57 60 60 55 58 232
3 SE Lannermo Kenneth Andersson Ulf Toyota RAV4 Älmhults MK 54 60 58 53 58 230
4 FI Kulmala Jari KangUA 60 56 56 55 57 56 229
FI Turtiainen Kari-Pekka Subaru Impreza WRX Sti JSAST 60 56 55 57 56 229
FI Vennola Raimo BMW PSAS 56 56
5 DK Holm Børge Mørup Jørn Opel Kadett Gsi ThyMotor/Struer OMS 60 58 56 55 58 55 229
6 DK Jakobsen Jesper Møller-Nielsen Henrik BMW 325 Aarhus AS 55 56 53 58 56 57 227
7 SE Andersson P-L. Kihlstenius Peter Audi 80Q SBOK 53 58 54 56 54 222
8 FI Virtanen Kari Mäkelä Timo Toyota RAV4 NaSU 58 55 54 54 53 54 221
9 FI Sjöberg Rolf Mamia Kari Daihatsu Charade 4 WD LohUA 56 53 58 56 51 53 220
10 FI Willner Jari Vuorinen Jari Toyota Tercel JSAST 55 54 55 58 52 50 219
11 DK Jensen Flemming Mikkelsen Bent Toyota RAV4 Struer OMS 58 57 55 52 54 0 219
12 SE Hellander Jonas Hellander Per Toyota RAV4 Ludvika MS 47 57 54 60 60 218
13 SE Henriksson Björn Nideborn Claes Toyota RAV4 Ludvika MS 52 50 51 57 53 54 214
14 SE Nilsson Håkan Ahnheim Joacim Mitsubishi Tibro MK 48 52 45 50 57 58 208
15 SE Eklund Sölve Eklund Jesper Toyota RAV4 Rasbo MK 50 49 43 47 56 57 203
16 FI Järvinen Seppo Mattila Arto Toyota RAV4 JSAST/VaToSUA 51 47 53 0 49 49 202
17 DK Nystrup Larsen Michael Skov Ole Toyota RAV4 Struer OMS/Thy MS 52 54 47 48 48 51 201
18 DK Rasmussen Erik Michelsen John Subaru Impreza Viking AS 56 52 48 49 45 47 200
19 DK Mølck Christian Petersen Jan Suzuki Amager MSK 57 53 46 45 46 48 197
20 DK Palle Lars Ravn Stig W. Subaru Impreza RX Grindsted MK 53 51 49 46 47 46 195
21 SE Lindström Stig Mörnborg Lars Suzuki Swift MK Orion 46 46 44 44 52 55 191
22 FI Vuorinen Anssi Pusa Hannu Toyota RAV4 HyUA/TCoF 43 42 51 53 44 0 182
23 SE Mörnborg Daniel MK Orion 42 43 42 0 51 53 180
SE Janzon Mattias Mazda 323 4WD MK Orion 42 0 51 53 95
SE Carlsson Kjell Volvo Nora MK 42 43 85
24 SE Annala Stefan Andersson Per Toyota RAV4 Kolsva MS/Bromma MS 52 51 55 56 159
25 FI Kaipainen Pekka Laakso Erkki VW Golf AL-Hki/UFAK 49 51 57 57 0 157
26 FI Tuomala Ari JSAST 44 45 52 141
FI Salminen Veikko Opel Kadett JSAST 44 45 89
FI Turtiainen Kari-Pekka Subaru Impreza WRX Sti JSAST 52 52
27 DK Hinsch Rene Andersen Kim VW Golf SMK Gladesaxe 54 55 50 0 105
28 DK Hansen Rene Hansen Mathias Subaru Impreza Hedeland MK 50 52 102
29 SE Karlsson Anders Savström Anton Toyota RAV4 Almunge MK 45 44 0 89
30 SE Ringberg Christina Ringberg Folke VW Golf Västerås MS 48 48

Beginner's cup

1 SE Karlsson Anders Savström Anton Toyota RAV4 Almunge MK 60 60 120
2 FI Vuorinen Anssi Pusa Hannu Toyota RAV4 HyUA/TCoF 57 60 0 117
3 SE Mörnborg Daniel MK Orion 58 58 58 116
SE Janzon Mattias Mazda 323 4WD MK Orion 58 58 116
SE Carlsson Kjell Volvo Nora MK 58 58

National Teams Championship

1 DK Söndergaard Harald Söndergaard Jan Subaru Impreza Ikast MK 60 60 60 60 240
DK Holm Børge Mørup Jørn Opel Kadett Gsi ThyMotor/Struer OMS 56 55 58 55 224
DK Jakobsen Jesper Møller-Nielsen Henrik BMW 325 Aarhus AS 58 56 57 171
DK Jensen Flemming Mikkelsen Bent Toyota RAV4 Struer OMS 55 55
690
2 FI Turtiainen Kari-Pekka Kulmala Jari Subaru Impreza WRX Sti JSAST/KangUA 60 56 57 56 229
FI Viitala Tomi Heikkilä Juha Toyota RAV4 KiikoisAS/VaToSUA 57 57 55 58 227
FI Virtanen Kari Mäkelä Timo Toyota RAV4 NaSU 58 55 53 54 220
676
3 SE Andersson P-L. Kihlstenius Peter Audi 80Q SBOK 53 58 54 56 221
SE Lannermo Kenneth Andersson Ulf Toyota RAV4 Älmhults MK 54 60 58 172
SE Hellander Jonas Hellander Per Toyota RAV4 Ludvika MS 57 54 111
SE Henriksson Björn Nideborn Claes Toyota RAV4 Ludvika MS 52 57 109
SE Nilsson Håkan Ahnheim Joacim Mitsubishi Tibro MK 52 52
665

Updated - päivitetty 2012-11-29 12:27 EET