NEZ - North European Zone Auto Navigation

North European Auto Navigation Championship

Autosuunnistuksen NEZ-mestaruus


NEZ - Top 3 Hall of Fame - Säännöt 2019 - Competitions/Kilpailut 2006...2020 - NEZ points/sarjapisteet: 2006 - 2007 - 2008 - 2009 - 2010 - 2011 - 2012 - 2013 - 2014 - 2015 - 2016 - 2017 - 2018 - 2019 - Latest/viimeisimmät


NEZ-points / Sarjapisteet 2014


Place Nat Driver Navigator Car Club DK DK FI FI SE SE Sum
Sija Maa Kuljettaja Kartanlukija Auto Seura 19.4. 20.4. 26.9. 27.9. 7.11. 8.11. Yht
In Championship, four (4) best are counted with max one (1) from home country.
Mestaruuspisteitä laskettaessa huomioidaan neljä (4) parasta, kuitenkin enintään yksi (1) kotimaasta

1 SE Henriksson Björn Andersson Ulf Toyota RAV4 Ludvika MS/ÄlmhultsMK 58 60 60 60 60 60 240
2 DK Søndergaard Harald Søndergaard Jan Subaru Impreza IkastMK 56 60 53 57 60 60 237
3 FI Viitala Tomi Heikkilä Juha Toyota RAV4 KiikoisAS/VaToSUA 60 58 60 0 54 53 232
4 DK Holm Børge Mørup Jørn Opel Astra GSI ThyMS/StruerMS 58 57 54 53 58 58 228
5 SE Hellander Jonas Hellander Per Toyota Rav4 Ludvika MS 49 53 58 58 57 58 227
6 DK Jensen Flemming Mikkelsen Bent Toyota RAV 4 StruerMS 57 58 56 47 56 57 227
7 SE Andersson Per-Lennart Kihlstenius Peter Toyota Rav4 SödertörnsBOK 57 56 57 0 55 56 226
8 FI Kulmala Jari KangUA 56 54 57 57 57 48 224
FI Turtiainen Kari-Pekka Subaru Impreza WRX STi JSAST 56 54 57 57 48 224
FI Vennola Raimo BMW 325iX PSAS 57 57
9 DK Spiegelhauer Leon Johansen Jan Toyota rav4 Viking AS 60 55 50 50 56 221
10 FI Jalonen Rauli Rousku Iiro Audi 80 NaSU 55 47 55 60 51 54 220
11 FI Soukka Kari Mamia Kari Daihatsu Charade LprUA/LohUA 54 55 53 54 52 52 215
12 DK Hansen Rene Hansen Mathias Subaru Impreza HedelandsMK 54 56 50 49 55 49 210
13 FI Karppinen Anssi Saarinen Timo Toyota RAV4 TCOF/KangUA 51 50 58 56 49 50 209
14 FI Koivusaari Hannu Mäkelä Timo Toyota RAV4 NaSU 48 57 56 53 46 47 208
15 SE Hjelm Jonas Evaldsson Ingmar Audi 80 2.0 Quattro TeamBil-O Swe 42 44 51 56 56 55 207
16 SE Cedstedt Niklas Holmborn Staffan Toyota RAV4 Sigtuna RC 46 48 52 48 58 52 206
17 DK Jakobsen Jesper Møller-Nielsen Henrik BMW 325IX AarhusAS 51 50 46 55 47 51 204
18 DK Rasmussen Erik Michelsen John Toyota Rav Viking AS 50 55 48 52 48 44 203
19 DK Nystrup Larsen Michael Skov Ole Toyota RAV4 StruerMS/ThyMS 55 53 42 44 45 46 190
20 SE Ahnheim Joacim Tibro MK 44 49 43 41 53 49 189
SE Cordes Torsten Mitsubishi Lancer Wäxjö MS 44 49 43 41 177
SE Helin Stefan Mitsubishi Lancer Tibro MK 53 49 53
21 FI Hintikka Kari Halme Joni Subaru Impreza FoSUA 45 41 54 58 41 43 187
22 DK Palle Lars W. Ravn Stig Subaru Impreza RX AWD GrindstedMK 52 51 49 42 44 0 187
23 FI Järvinen Seppo Lehtiniemi Esko VW Golf JSAST/KurikanUA 47 0 51 51 43 45 186
24 DK Døssing Michael Døssing Jens Toyota Corolla KjellerupMK 53 52 40 46 40 42 181
25 FI Tuomala Ari JSAST 39 40 55 39 41 175
FI Salminen Veikko Opel Kadett JSAST 39 40 39 41 159
FI Turtiainen Kari-Pekka Subaru Impreza WRX STi JSAST 55 55
26 FI Vuorinen Anssi Pusa Hannu Toyota RAV 4 TCoF 40 38 50 50 42 40 172
27 SE Nilsson Rune Nilsson Andreas Toyota RAV4 Hässleholms MK 52 51 57 160
28 SE Lindström Stig Mörnborg Lars Audi A3 MK Orion 43 39 38 39 159
29 FI Willner Jari Vuorinen Jari Toyota Tercel JSAST 53 52 52 52 157
30 SE Söderqvist Kenneth Johansson Björn Toyota Rasbo MK 45 51 54 53 150
30 SE Fransson Johan Fransson Leif Toyota Rav 4 Grimslövs MS 50 46 54 150
32 SE Nilsson Jörgen Eklund Jesper Toyota RAV4 Rasbo MK 44 54 48 146
33 SE Annala Stefan Andersson Per Toyota RAV4 Kolsva MS/Bromma MS 47 45 51 143
34 DK Hinsch Rene Andersen Kim VW Golf SMK Gladsaxe 49 54 39 40 0 0 133
35 FI Yliniemi Esa Åstrand Stefan VW Golf FoSUA/UFAK 53 55 108
36 SE Karlsson Anders Sävström Anton Toyota RAV 4 Almunge MK 0 43 52 50 95
37 SE Janzon Mattias Mörnborg Daniel Mazda 323 MK Orion 0 0 41 43 84
38 SE Sandqvist Mattias Lamberg Pontus Toyota Rav4 Sigtuna RC/ÄlmungeMK 41 42 83
39 SE Ringberg Christina Ringberg Folke VW Golf Tibro MK 45 45
40 SE Haglund Lennart Brobeck Micael Lada Niva SödertörnsBOK 0 38 0 38

Beginner's cup

1 SE Nilsson Rune Nilsson Andreas Toyota RAV4 Hässleholms MK 58 60 118
2 FI Karppinen Anssi Saarinen Timo Toyota RAV4 TCOF/KangUA 56 60 56 116
3 SE Hjelm Jonas Evaldsson Ingmar Audi 80 2.0 Quattro MMK 54 57 58 115
4 DK Døssing Michael Døssing Jens Toyota Corolla KjellerupMK 60 54 52 114
5 SE Cedstedt Niklas Holmborn Staffan Toyota RAV4 Sigtuna RC 57 56 55 113
6 SE Fransson Johan Fransson Leif Toyota Rav 4 Grimslövs MS 55 57 112
7 FI Järvinen Seppo Lehtiniemi Esko VW GOLF JSAST/Kurikan UA 0 58 53 111
8 SE Söderqvist Kenneth Johansson Björn Toyota Rasbo MK 55 54 109
9 FI Vuorinen Anssi Pusa Hannu Toyota RAV 4 TCoF 52 52 51 104
10 SE Janzon Mattias Mörnborg Daniel Mazda 323 MK Orion 51 53 104
11 SE Sandqvist Mattias Lamberg Pontus Toyota Rav4 Sigtuna RC/ÄlmungeMK 53 53
12 SE Haglund Lennart Brobeck Micael Lada Niva SödertörnsBOK 51 51

National Teams Championship

1 SE Henriksson Björn Andersson Ulf Toyota Rav 4 Ludvika MS/ÄlmhultsMK 58 60 60 60 238
SE Andersson Per-Lennart Kihlstenius Peter Toyota Rav4 SödertörnsOK 57 56 57 170
SE Hellander Jonas Hellander Per Toyota Rav4 Ludvika MS 53 58 58 169
SE Hjelm Jonas Evaldsson Ingmar Audi 80 Quattro TeamBil-O Swe 56 56
SE Nilsson Rune Nilsson Andreas Toyota RAV4 Hässleholms MK 52 52
167169175174685
2 DK Holm Børge Mørup Jørn Opel Astra GSI ThyMS/StruerMS 54 53 58 58 223
DK Søndergaard Harald Søndergaard Jan Subaru Impreza IkastMK 57 60 60 177
DK Jensen Flemming Mikkelsen Bent Toyota RAV 4 StruerMS 56 56 57 169
DK Jakobsen Jesper Møller-Nielsen Henrik BMW 325IX AarhusAS 55 55
DK Spiegelhauer Leon Johansen Jan Toyota rav4 Viking AS 55 55
165165174175679
3 FI Viitala Tomi Heikkilä Juha Toyota RAV4 KiikoisAS/VaToSUA 60 58 54 53 225
FI Turtiainen Kari-Pekka Kulmala Jari Subaru Impreza WRX STi JSAST/KangUA 56 57 113
FI Jalonen Rauli Rousku Iiro Audi 80 NaSU 55 54 109
FI Yliniemi Esa Åstrand Stefan VW Golf FoSUA/UFAK 53 55 108
FI Koivusaari Hannu Mäkelä Timo Toyota RAV4 NaSU 57 57
FI Soukka Kari Mamia Kari Daihatsu Charade LprUA/LohUA 55 55
171170164162667

Updated - päivitetty 2014-11-27 9:32 EET