Tawastway's Show Results 2001
HUOM!
Nämä tulossivut ovat täysin epäviralliset, joten tuloksissa saattaa olla virheitä.
Pyrin julkaisemaan kustakin näyttelystä sijoittuneet koirat, isommista näyttelyistä mahdollisesti myös luokissaan sijoittuneet koirat omien  mahdollisuuksieni mukaan. Pyydän anteeksi, jos jonkun koiraa ei tuloksissa näy, sen nimi on kirjoitettu väärin, tai juuri siitä näyttelystä,
jossa koira on sijoittunut luokassaan, ei luokkasijoittuneita olekkaan julkaistu. 
Julkaisen myös sijoittuneiden koirien kuvia, jos kotisivuillani 
on tilaa ja saamani kuva on tarpeeksi hyvälaatuinen.

Otathan huomioon, että kyseessä ovat täysin yksityisen henkilön kotisivut!
terv. Päivi Hoffren & Tawastway's labradorit 

Jos tiedät muita näyttelytuloksia, meilaa TÄNNE. Kiitos!

Show Results Year 1999
Show Results Year 2000

Winner 2001, Helsinki International,  09.12.2001
Tampere 06.12.2001
Kouvola 25.11.2001
Kemi 24.11.2001
Jyväskylä International 17.11.2001
Puppy & Veteran show of LRC, Vihti 04.11.2001
Lahti 03.11.2001
Oulu International 14.10.2001
Eckerö 16.09.2001
Hyvinkää 16.09.2001
Porvoo 09.09.2001
Äetsä 09.09.2001
Luumäki 26.08.2001
Orivesi 26.08.2001
Suonenjoki 26.08.2001
Russia: Viborg 25.08.2001
Pieksämäki 25.08.2001
Heinola19.08.2001
Pyhäselkä 18.08.2001
Joensuu 12.08.2001
Parkano 11.08.2001
Turku 11.08.2001
Kuopio International 05.08.2001
Vesilahti 05.08.2001
LRC Speciality Kuopio 04.08.2001
Mäntyharju 04.08.2001
Kuusamo 29.07.2001
Pori International 29.07.2001
Jämsä 28.07.2001
Forssa 21.07.2001
Tornio 21.07.2001
Vantaa 15.07.2001
Nivala 14.07.2001
Kauhajoki 07.07.2001
Tuusula International Nordic Winner 2001 -show  12.07.2001
Karjaa 08.07.2001
Siilinjärvi 07.07.2001
Forssa 01.07.2001
Närpiö 01.07.2001
Seinäjoki International 30.06.2001
Kemiö 30.06.2001
Iitti 30.06.2001
Rovaniemi 24.06.2001
Kotka 17.06.2001
Piikkiö 17.06.2001
International Dog Show Pärnu, Eesti16.06.2001
Hämeenlinna 16.06.2001
Noormarkku  10.06.2001
Club Show of The Labrador Retriever Club of Finland, Lammi/Evo 09.06.2001
Kuortane 09.06.2001
Tuusula 03.06.2001
Ylitornio 03.06.2001
Helsinki International 27.05.2001
Joensuu 27.05.2001
Club Show Vadstena, Sweden 26.05.2001
Mustasaari 20.05.2001
Hamina 20.05.2001
Rauma 19.05.2001
Oulu 13.05.2001
Varkaus 12.05.2001
Oulainen 06.05.2001
Kokemäki 06.05.2001
Mikkeli 06.05.2001
Teerijärvi 05.05.2001
Jaala 01.05.2001
Lahti International 29.04.2001
Pihtipudas  29.04.2001
Sipoo 28.04.2001
Ruovesi 16.04.2001
Lappeenranta International 14.04.2001
Marttila 07.04.2001
Mäntsälä 01.04.2001
Kerimäki 25.03.2001
Tampere International  18.03.2000
Alajärvi 10.03.2001
Kokemäki, Labrador Specialty 03.02.2001
more details
Siilinjärvi 03.02.2001
Turku International 21.01.2001
Ilomantsi 21.01.2001
Raahe 20.01.2001
Hollola 14.01.2001
Kauhajoki 13.01.2001
Kajaani 08.01.2001

Winner 2001, Helsinki International,  09.12.2001
(judge: Giuseppe Alessandra, ITA 78 (10+26+42) entries)

Dogs
Bitches
1. + FINW-01 + CACIB,  BOB
FIN CH NORDW-01 Follies Storm Petrel
(Brookhill's Daddy's Hope - Follies Olympia)

2. + RES-CACIB + CC ==> FIN CH
Rosanan April Fool
(Strongline's Cooling Around - Rosanan Taffeta Rose) 

3. 
FIN&EST CH, ESTW-00 Hill Height's Al Capone
(Strongline's Flame of Fame - Hirsipirtin Baletti)

4.
Mallorn's Coconut
(Master of Chocolat Du Taillis Madame - Mallorn's Chocolate Magic)

5.
FIN CH Adventurer's Excited Nerocas
(Loresho Tango - Nerocas Cuurankukka)

+ FINJW-01
Tawastway's Private Eye
(Tawastway's Fooling Around - Strongline's Knock on Wood)

1. FINW-01, +CACIB, + CC,  BOS
FINJW-00 Tsarodej Popcorn
(Dickendall Davaron No Exit - Tsarodej Kohinor) 

2. + RES-CACIB
Wizard Creek Matilda
(Applehill's Mikado - Minna)

3. + FINJW-01
Follies Buttercup
(Tawastway´s Fooling Around - Follies Rock Candy)

4. 
Tsarodej Snowwhite
(Dickendall Davaron No Exit - Tsarodej Kohinor) 

5.
FIN CH Strongline's Karelian Maid
(Upwards Alfonso - Strongline's Ever Known)

1. BOB - puppy 
Gallybob Jasper
(Cremino Corn Barley - Tonisha's Gift To Gallybob)
1. BOS - puppy 
Brighter's Adalmina 
(Rosanan Ace In The Hole - Madelief's Fia)

Tampere 06.12.2001
(judge: Majvor Näsman, SWE 77 (9+16+52) entries)

Dogs
Bitches
1. + CC,  BOS
Snowrock 
(Keitsun Yönkulkuri - Pitfalls Racemosa)

2. 
INT & FIN & EST CH, NORD TR CH Colas Elmer
(Älvgårdens Mohican - Colas Olivia)

3. 
Valpisa's Leonard
(Älvgårdens Le Cardinal - Kamitan Aramanda)

4.
Jummi-Jammin Geronimo
(Jummi-Jammin Blackfoot - Älvgårdens Cluny)

5.
Kamitan Romario
(Kamitan My Name Is Bond - Moo-Cow's Allemande)

1. BOB
FIN CH Jummi-Jammin Blondie
(Cook's Midnight Bandit - Jummi-Jammin Tortilla)

2. 
Follies Wood Lark
(Follies Storm Petrel - Follies Karelia)

3. +CC
Markkisten Claim To Fame
(Chancellor Merry - Markkisten All-Attracting)

4. 
INT & FIN CH Aprilmist Blue Velvet
(Dickendall Arnold - Hirsipirtin Boheemi)

5.
Valpisa's Rififi 
(Colas Elmer - Valpisa's Macarena)

1. BOB - puppy 
Saskian Mexicola
(Bubbling Picasso - Saskian Hopsulahei) 
1. BOS - puppy 
Valpisa's Fatima
(Bubbling Picasso - Valpisa's Ninetta) 

Kouvola 25.11.2001
(judge: Kirsi Nieminen 31 (4+12+15) entries)

Dogs
Bitches
1. + CC ==> FIN CH, BOS
Palabras It's My Party
(Dickendall Davaron No Exit - Palabras Exquisite Blue)

2. 
Strongline's Lucky Shot
(Rosanan Paul Pry - Strongline's Xy) 

3. BOB-veteran
Valpisa's Leonard
(Älvgårdens Le Cardinal - Kamitan Aramanda)

4.
Tsarodej Toreador
(Tsarodej Paddington - Tsarodej Mona Lisa)
 

1. + CC, BOB, Group-2nd
Follies Wood Lark
(Follies Storm Petrel - Follies Karelia)

2. 
Strongline's Heaven Knows
(Tawastway's Fooling Around - Strongline's Just Illusion)

3. 
Kariminn's Nougat Icecream
(Bubbling Bedouine - Pikimekon Ocarina)

4. 
INT & FIN CH Buckthorn's Lucky Coin
(Foulby Neptune - Kariminn's Nougat  Ice-Cream)

5.
Tawastway's Piglet
(Tawastway's Fooling Around - Strongline's Knock on Wood)

1. BOB - puppy 
Valpisa's Fizz
(Bubbling Picasso - Valpisa's Ninetta) 
1. BOS - puppy 
Valpisa's First of April
(Bubbling Picasso - Valpisa's Ninetta) 

Kemi 24.11.2001
(judge: Markku Santamäki ? entries)

Dogs
Bitches
1. + CC, BOB, Group-1st, BIS-1
Mailiksen Gentleman
(Strongline's Eternal Flame - Mailiksen Lumikki)

2. 
Strongline's Okay
(Strongline's Goblin - Strongline's New Wave)

3.
NORD TR CH Briggle's Maxwell House
(Bobdog's New Noseguard -  Älvgårdens Royal Claret)

4. BOB-veteran, BIS-4 veteran
FIN CH Evening's Brisk Buff
(Biggas Ynga - Bothwell Aeolian Harp)

1. +CC, BOS
Evening's Creamy Cecilia
(Greedy - Bothwell Aeolian Harp)

Jyväskylä International 17.11.2001
(judge: Jorge Fatauros, NL  62  (7+23+33) entries)

Dogs
Bitches
1. + CACIB, BOB
FIN CH Strongline's Enjoying Around
(Tawastway's Fooling Around - Strongline's Jolly Known)

2. +RES-CACIB
FIN CH Shamila's Halley's Burst
(Pastime's Tripe-Hound - Bear's Extra Lass)

3. + CC
Mailiksen Gentleman
(Strongline's Eternal Flame - Mailiksen Lumikki)

4.
Jummi-Jammin Geronimo
(Jummi-Jammin Blackfoot - Älvgårdens Cluny)

5. 
FIN CH Jummi-Jammin Blackfoot
(Cook's Midnight Bandit - Jummi-Jammin Tortilla)

1. + CC, +CACIB, BOS
Rosanan Arctic Rose
(Strongline's Cooling Around - Rosanan Taffeta Rose)

2. +RES-CACIB
Mallorn's MMM Marabou
(Loresho Ozzie - Boothgates Miz Showbusiness)

3. 
Follies Buttercup
(Tawastway's Fooling Around - Follies Rock Candy)

4. 
FIN CH Mailiksen Lumikki
(Biggas Ynga - Mailiksen Villi-Ruusu)

  1. BOB - puppy 
Valpisa's First of April
(Bubbling Picasso - Valpisa's Ninetta) 

Puppy & Veteran show of LRC, Vihti 04.11.2001
(judges for dogs: Juha-Pertti Leino
for bitches: Jaana Railamaa)

Dogs
Bitches
Puppy 1: (synt./d.o.b 15.03.2001 – 14.06.2001) (12 entries) Puppy 1: (synt./d.o.b 15.03.2001 – 14.06.2001) (20 entries)
1. Paras urospentu, BIS-1, paras musta
Grumbling My Way
(Mallorn’s Shenandigan – Jayncourt The Angel)

2.
Tsarodej Piece of Cake
(Mallorn’s Shenandigan – Tsarodej Hazelnut)

3.
Santtomin Medi-Heli
(Danjac’s Finnegan – Santtomin Grekomaani)

4.
Gallybob Jasper
(Cremino Corn Barley – Tonisha’s Gift to Gallybob)

5. 
Rosanan Guns’n’Roses
(Tweedledum Against All Odds – Rosanan Snow White Rose)

1. Paras narttupentu-2
Grumbling My Angel
(Mallorn’s Shenandigan  - Jayncourt The Angel)

2.
Strongline’s Signature
(Rosanan April Fool – Strongline’s Gutsy Girl)

3.
Rosanan Gold’n’Roses
(Tweedledum Against All Odds  - Rosanan Snow White Rose)

4.
M’Ladys Treasure Girl
(Brookhill’s Daddy’s Hope – Grumbling The Snowlady)

5.
M’Ladys Grumbling Tabby
(Brookhill’s Daddy’s Hope – Grumbling The Snowlady)

Puppy 2: (synt./d.o.b 15.12.2000 – 14.03.2001) (7 entries) Puppy 2: (synt./d.o.b 15.12.2000 – 14.03.2001) (9 entries)
1. Paras urospentu-2
Rosanan Earl of Roses
(Tabathas Drifter At Dickendall –Rosanan Taffeta Rose)

2.
Sidewild By The Way
(Dickendall Davaron No Exit – Tweedledum Get A Life)

3.
Balnova Aston Martin
(Balnova Flower Pot Man – Balnova Heaven Sent)

4.
Dalwood East River
(Bubbling Churchill – Jassos La Paloma)

5. 
Sidewild Born To Be Wild
(Dickendall Davaron No Exit – Tweedledum Get A Life)
 

1. Paras narttupentu-4
Palabras Jungle Fever
(Palabras Blue Bayo – Tweedledum Palabras Cleo)

2.
Antonine Annie
(Fulwell Freebooter At Halshimoor – Antonine Flash Dance)

3.
Fulmarus Bosom Friend
(Santtomin Mama’s Choice – Femina)

4.
Tweedledum Black’n’Hairy
(Fieldvalley’s Giovanni – Buttacre Beloved Bessie)

5.
Palabras Ja Rule
(Palabras Blue Bayo  - Tweedledum Palabras Cleo)
 

Puppy 3: (synt./d.o.b 15.09.2000 – 14.12.2000) (4 entries) Puppy 3: (synt./d.o.b 15.09.2000 – 14.12.2000) (9 entries)
1. Paras urospentu 3, Paras keltainen pentu
Licithas Malcolm
(Mementos Miller – Licithas Beatrix)

2.
Loresho Ginger Bread
(Chancellor Merry – Watch-Out’s Holly)

3.
Biggas Midnight Sun
(Trentwith Midnight Escape – Mellows Music Madness)

4.
Grumbling Spinning Wheel
(Trendmaker’s Tycoon – Grumbling Noblesse)

 

1. Paras narttupentu-1, Paras ruskea pentu, BIS-2-pentu
Bubbling Tiffany
(Bubbling Just Sailing – Bubbling Manon)

2.
Strongline’s Piggywiggy
(Tawastway’s Fooling Around – Strongline’s Jolly Known)

3.
Loresho Get On
(Chancellor Merry – Watch-Out’s Holly)

4.
Mallorn’s Andromeda
(Mallorn’s Shenandigan – Boothgates Miz Showbusiness)

5.
Loresho Gardenia
(Chancellor Merry – Watch-Out’s Holly)
 

Puppy 4: (synt./d.o.b 15.06.2000 – 14.09.2000) (4 entries) Puppy 4: (synt./d.o.b 15.06.2000 – 14.09.2000) (4 entries)
1. Paras urospentu 4 
Loresho Fast Line
(Master of Chocolate Du Taillis Madame – Loresho Jell-O)

2.
Adventurer’s Line of Duty
(Rosanan Chelsea Bun – Adventurer’s Enjoy The Ride)

3. 
Rosanan Dollar Grin
(Rosanan Chelsea Bun – Rosanan Purple Rose)

4.
 Fulmarus Afterglow
(Adventurer’s Bounty Hunter – Halolan Zisilisko)

 

1. Paras narttupentu-3
Rosanan Desert Rose
(Rosanan Chelsea Bun  - Rosanan Purple Rose)

2.
Follies Allie
(Follies Rule of Thumb – Balnova Fragrant Bloom)

3.
Loresho Full Time Fun
(Master of Chocolate Du Taillis Madame – Loresho Jell-O)

4. 
Ann-Elisabeth’s Ida
(Betmiskan Frank Sonny – Ann-Elisabeth’s Elaine)
 

Veteran1:  (7-10 years) (4 entries) Veteran1:  (7-10 years) (3 entries)
1. Paras urosveteraani, BIS-2 –veteraani
KANS&FIN MVA POHJV-97 Mallorn’s Onassis
(Dickendalls Arnold – Mallorn’s Koh-i-Noor)

2.
KANS&FIN&EST MVA Bubbling Churchill
(Lejie Royal Mail – Loresho Oystercatcher)

3.
FIN MVA Heavy Loader’s And The Band Played
(Smart Fellows Four Leaf Clover – Heavy Loader’s Indian Lovecall)

4.
Dalwood Bebeto
(Tweedledum Steamy Windows –  Khamse’s Beg Piper)
 

1. Paras narttuveteraani, BIS-veteraani
KANS&FIN MVA Strongline’s Ever Known
(Santtomin Epätoivo – Applehill’s Mayday)

2.
KANS&FIN&EST MVA PMV-01 Aprilmist Blue Velvet
(Dickendall Arnold – Hirsipirtin Boheemi)

3.
FIN&EST MVA Tsarodej Mandy
(Rosanan Mardi Grass – Tsarodej Milkshake)
 

Veteran2: +10 years old ( 2 entries) Veteran2: +10 years old (9 entries)
1. Paras urosveteraani –2
FIN MVA Mellows Cream Cracker
(Stormside Tally-Ho – Roseacre Silver Gilt)

2.
FIN MVA Balnova Maverick
(Timspring Cleverly – Balnova Miss Megan of Boothgates)
 

1. Paras narttuveteraani-2
KANS&FIN&EST MVA ESTV-94 Palabras Look Out For X
(Aprilmist Grasshopper – Palabras Shooting Star)

2.
FIN MVA V-94 Rosanan Pink Rose
(Caverius Mirage – Rosanan Primerose)

3.
Mellows Dancing Queen
(Eatons Minstrel – Mellows Unesca)

4.
Carmelan Riina
(Carrier Yompikumpi – Matair Bella)

5.
Pinegate’s Caramel
(Aroscas Hurricane Lad – Pinegate’s Fannyhill)
 

Lahti 03.11.2001
(judge: Soile Bister  29  entries)

Dogs
Bitches
1. + CC, BOS
Saskian Jackpot
(Dickendall Davaron No Exit - Saskian Fun Flower)

2. 
Saskian Gentleman
(Palabras Blue Bayo - Saskian Dizzy Miss Lizzy)

1. +CC, BOB, Group-4th
Rosanan Anemone
(Strongline's Cooling Around - Rosanan Taffeta Rose)

2.
Saskian Geri
(Palabras Blue Bayo - Saskian Dizzy Miss Lizzy)

3. BOB-veteran
INT & FIN & EST CH  ESTW-94
Palabras Look Out For X
(Aprilmist Grasshopper - Palabras Shooting Star)

4.
Rosanan Rose of Surrey
(Warringah's Gunpowder At Duxfordham - Rosanan Snow White Rose)
 

SNJ Specialty, Hyvinkää 28.10.2001
(judges: dogs & puppies:
bitches:Pieta van Dee )

Dogs
Bitches
1.  BOS
FIN CH Mallorn's Shenandigan 
(Rosanan Whisky Sour - Mallorn's Opium)

2. +CC
Mallorn's Arcturus
Mallorn's Shenandigan - Boothgates Miz Showbusiness)

3.
FIN CH NORDW-01 Follies Storm Petrel
(Brookhill's Daddy's Hope - Follies Olympia)

4.
Rosanan Earl of Roses
(Tabathas Drifter At Dickendall - Rosanan Taffeta Rose)

5.
Rosanan April Fool
(Strongline's Cooling Around - Rosanan Taffeta Rose) 
 

1. +CC, BOB, BIS-2
Follies Wood Lark
(Follies Storm Petrel - Follies Karelia)

2. 
Rosanan Arctic Rose
(Strongline's Cooling Around - Rosanan Taffeta Rose)

3. 
Mallorn's MMM Marabou
(Loresho Ozzie - Boothgates Miz Showbusiness)

4.
FIN CH, WW-98 Rosanan Taffeta Rose
(FIN CH Rosanan Emperor - FIN CH Rosanan Garden Rose)

5.
FIN CH Mailiksen Lumikki
(Biggas Ynga - Mailiksen Villi-Ruusu)

1. BOB-puppy
Adventurer's Noble Knight 
(Chancellor Merry - Mellows Killing Fantasy) 
1. BOS-puppy
Adventurer's Next Edition
(Chancellor Merry - Mellows Killing Fantasy) 

Oulu International 14.10.2001
(judge: Rainer Vuorinen  29  (2+11+17) entries)

Dogs
Bitches
1. + CACIB, BOB
FIN&EST CH, ESTW-00 Hill Height's Al Capone
(Strongline's Flame of Fame - Hirsipirtin Baletti)

2. +RES-CACIB, BOB-veteran
FIN CH Evening's Brisk Buff
(Biggas Ynga - Bothwell Aeolian Harp)

3.
FIN CH Mallorn's Shenandigan 
(Rosanan Whisky Sour - Mallorn's Opium)

4.
FIN CH Shamila's Halley's Burst
(Pastime's Tripe-Hound - Bear's Extra Lass)

5. +CC
Yelmerin Micro Marcello
(Strongline's Eternal Flame - Strongline's Dawn From US)
 

1. +CACIB, BOB
FIN CH Mailiksen Lumikki
(Biggas Ynga - Mailiksen Villi-Ruusu)

2. +RES-CACIB, +CC
Valpisa's Tosca
(Chancellor Merry - Valpisa's Madonna)

Eckerö 16.09.2001
(judge: Eeva Rautala ? entries)

Dogs
Bitches
1. +CC ==> FIN CH, NORD CH, BOB
GB&N&S CH Carpenny Walpole
(Hawksmoors Webster - Covetwood Elouise of Carpenny)

2. 
Danjacs Finnegan
(Croftsway Old Master-Crotsway Evening Post)

1.  +CC, BOS
Countylove's All Night Long
(Loresho Real Love - Loresho Vanilla Velvet)

2. 
Canefields Zena
(Mandamay Caretaker - Canefields Veronica)

1. BOB -puppy
Balnova Aston  Martin
(Balnova Flower Pot Man -Balnova Heaven Sent)
 

Hyvinkää 16.09.2001
(judge: Hjördis Espeland 34entries)

Dogs
Bitches
1. +CC, BOB
Pandail's Man About Town
(Rosanan Chelsea Bun- Pandails Bumble Bee)
1.  +CC, BOS
Follies Rock Candy 
(Follies My Name Is Fred - Trendmakers She's Got The Look)

2. 
Follies Allie
(Follies Rule Of Thumb-Balnova Fragrant Bloom)

3.
Kamitan Blue Nun
(Älvgårdens Le Carninal - Kamitan Naapurintyttö)

  1. BOB-puppy, BIS-puppy
Palabras Jungle Fever 
(Palabras Blue Bayo -Tweedledum Palabras Cleo)

Porvoo 09.09.2001
(judge: Paula Rekiranta 24 entries)

Dogs
Bitches
1. +CC, BOB,Group-2nd
CAN&JPN CH Loresho Tango
(Loresho Ozzie - Loresho Jell-O)
1.  BOS
FINJW-99 Valpisa's Ninetta 
( Cook's Midnight Bandit - Valpisa's Loretta )

2. +CC
Follies Allie
(Follies Rule Of Thumb-Balnova Fragrant Bloom)

3.
Buttacre Beloved Bessie
(Mattand Box of Tricks - Fairywoods Valentine)

1. BOB -puppy
Balnova Aston  Martin
(Balnova Flower Pot Man -Balnova Heaven Sent)
1. BOS-puppy
Yelmerin Napoliina
(Strongline's Easy-Going - Strongline's Karelian Maid) 

Äetsä 09.09.2001
(judge: Arja Koskelo 19(4+7+8) entries)

Dogs
Bitches
1. +CC, BOB,Group-2nd
Countrylove's Bestman
(Alderhill's Jafar - O'Sofinas Return To Sender)

2.
Wetten Delta
(Rocheby North Light - Watch-Out's Holly)

3.
Huippuhännän Sylvesteri 
(Mellows Kind Fellow - Huippuhännän Walpuriina)

1.  BOS
FIN CH FIN TR CH Mailiksen Ånnentyttö
(Minnamariin Gabriello - Mailiksen Mistrals Daughter)

2. +CC
Yellowrose Of Misty-Dreams
(Palabras Blue Bayo - Unchain Of Misty-Dreams)

3.
Sizzie's Elegance
(Chancellor Merry - Santtomin Taikaisku)

4.
Adventurer's Jigsaw Puzzle
(Chancellor Merry - Mellows Killing Fantasy)

5.
Tsarodej Queen Of Hearts
(Rosanan Royal Prince - Tsarodej Kohinor)

  1. BOB - puppy, BIS-2
Palabras J'Andro
(Palabras Blue Bayo - Tweedledum Palabras Cleo) 

Luumäki 26.08.2001
(judge: Hannele Jokisilta 8 (4+4) entries)

Dogs
Bitches
1. +CC, BOB
Strongline's Lucky Shot
(Rosanan Paul Pry - Strongline's Xy) 

2.
Bubbling Sunny Boy
(Carpenny Walpole - Bubbling Me-Oh-My)

1. BOS
Strongline's Piggywiggy
(Tawastway's Fooling Around - Strongline's Jolly Known)

2. 
FIN&RUS CH LVJW-98 Halolan Yhentähen
(Strongline's Shuttlecock - Halolan Rento-Regina) 

3. +CC
Kamitan Blue Nun
 (Älvgårdens Le Cardinal - Kamitan Naapurintyttö) 

Orivesi 26.08.2001
(judge: Soile Bister 21 (2+5+14) entries)

Dogs
Bitches
1. +CC, BOS
Adventurer's Hennessy XO
(Rosanan Chelsea Bun - Nerocas Fazerina)
1. BOB
Jassos La Paloma
(Trendmaker's Mugwump - Jassos Jaeger Classic) 

2. 
Countylove's All Night Long
(Loresho Real Love - Loresho Vanilla Velvet)

Suonenjoki 26.08.2001
(judge: Karin Erikson (SWE) 18(1+9+8) entries)

Dogs
Bitches
  1.  BOB, Group-3rd, BOB-veteran
FIN CH Mailiksen Xantippa
(Caveris Kan-Nibal - Mailiksen Ra-Moona)

2. +CC
Gallop Glade's Black Magic
(Biggas Ynga - Mailiksen Xantippa)
 

  1. BOB - puppy
Rosanan Emerald Rose
(Tabatha's Drifter At Dickendall - Rosanan Taffeta Rose) 

Russia: Viborg 25.08.2001
(judge: L.I. Terentjeva  ? entries)

Dogs
Bitches
1. +CC, BOB, Group-2nd
Halolan Basianssi
(Chancellor Merry - Halolan Pikku-Pimu) 
1. +CC ==> RUS CH, BOS
FIN CH LVJW-98 Halolan Yhentähen
(Strongline's Shuttlecock - Halolan Rento-Regina) 

Pieksämäki 25.08.2001
(judge: Soile Bister 21(1+3+11) entries)

Dogs
Bitches
1. BOB, Group-3rd
Bubbling Sunny Boy
(Carpenny Walpole - Bubbling Me-Oh-My)

2. +CC
Bear's Milky Way
(Bear's Casper - Rosanan Purple Rose)

1. +CC, BOS
Bear's Opium Flower
(Mallorn's Shenandigan - Bear's Extra Lass)

2. 
Halolan Daikasana
(Eatons Yo-Yo - Halolan Yhentähen)

3. BOB-veteran, BIS-3
FIN CH Mailiksen Xantippa
(Caveris Kan-Nibal - Mailiksen Ra-Moona)

4.
FIN CH Halolan Zohvasampioni
(Basthill's Don Diego - Halolan Pikku-Piru)

5.
Bear's Lovesound
(Rosanan Whisky Sour - Bear's Golden Star)

  1. BOB - puppy, BIS-3
Rosanan Emerald Rose
(Tabatha's Drifter At Dickendall - Rosanan Taffeta Rose) 

Heinola19.08.2001
(judge: Raija Tammelin 8 entries)

Dogs
Bitches
  1. BOB
Strongline's Piggywiggy
(Tawastway's Fooling Around - Strongline's Jolly Known)

2. +CC
Khamse's Well Done For Dalwood 
(Boothgates It's Showtime - Khamse's Odds-On-Bet)

3. 
Jassos La Paloma
(Trendmaker's Mugwump - Jassos Jaeger Classic) 

Pyhäselkä 18.08.2001
(judge: Paavo Mattila 19 (8+11) entries)

Dogs
Bitches
1. +CC, BOS
Bubbling Sunny Boy
(Carpenny Walpole - Bubbling Me-Oh-My)

2.
Mirilkan Jazz Lover
(O'Sofinas Back To You - Mirilkan Anastasia)

3.
Halolan Basianssi
(Chancellor Merry - Halolan Pikku-Pimu) 
 

1. BOB, Group-1st, BIS
FIN CH Mailiksen Lumikki
(Biggas Ynga - Mailiksen Villi-Ruusu)

2. 
FIN CH LVJW-98 Halolan Yhentähen
(Strongline's Shuttlecock - Halolan Rento-Regina) 

3. +CC
Mailiksen Greatest Gift
(Strongline's Eternal Flame - Mailiksen Lumikki)

4.
Halolan Ainokainen
(Rosanan Elvis Presley - Halolan Zohvasampioni)

5.
Meadowbay's Neverending
(Basthill's Don Diego - Halolan Pikku-Pimu)

Joensuu 12.08.2001
(judge: Harri Lehkonen 19 (8+11) entries)

Dogs
Bitches
1. +CC, BOS
Bubbling Sunny Boy
(Carpenny Walpole - Bubbling Me-Oh-My)

2.
Ethusan Sekatyömies
(Lady Upstream's Pigall - Ethusan Ötökkä)

3.
Halolan Basianssi
(Chancellor Merry - Halolan Pikku-Pimu) 

4.
Meadowbay's Neoclassic
(Basthill's Don Diego - Halolan Pikku-Pimu)
 

1. BOB
FIN CH Strongline's Karelian Maid
(Upwards Alfonso - Strongline's Ever Known)

2. +CC ==> FIN CH
Halolan Zohvasampioni
(Basthill's Don Diego - Halolan Pikku-Piru)

3.
Bear's Opium Flower
(Mallorn's Shenandigan - Bear's Extra Lass)

4.
Halolan Äkkinäinen
(Tweedledum Steamy Windows - Halolan Rento-Regina)

5.
Meadowbay's Neverending
(Basthill's Don Diego - Halolan Pikku-Pimu)

Parkano 11.08.2001
(judge: Paavo Mattila 20 (1+4+15 ) entries)

Dogs
Bitches
 - -
1. BOB-puppy
Jummi-Jammin Wekota
(Jummi-Jammin Blackfoot - Älvgårdens Cluny)
 

Turku 11.08.2001
(judge: Esko Nummijärvi (15+15) entries)

Dogs 
Bitches
 1. BOS
Nerocas Onnenpekka
(Brookhill's Daddy's Hope - Nerocas Hunajainen)

2. +CC 
Carrier Black Roll
(Follies Private Joke - Halolan Wanhapiika)

3.
FIN CH Adventurer's Excited Nerocas
(Loresho Tango - Nerocas Cuurankukka)

4.
Nero 
(Zeiban av Hamborg - Aronia Anastasia)

1. +CC, BOB
Adventurer's Jam'n Omeletts 
(Chancellor Merry - Mellows Killing Fantasy)

2. 
Adventurer's Jigsaw Puzzle
(Chancellor Merry - Mellows Killing Fantasy)

3. BOB-veteran
FIN&EST CH Mellows Killing Fantasy
(Carromer Charlie Chalk - Mellows Fair Fantasy)

4.
BALTW-97 Kokkokallion Ultima
(Sandylands Marshal JH - Kokkokallion Lilian)

5.
Blasck Bet's Elisa
(Heavy Loader's And The Band Played - Black Bet's Barbara)

Kuopio International 05.08.2001
(judge: Anne-Berit Waskaas  46  (2+24+20) entries)

Dogs
Bitches
1. +CC, + CACIB, BOS
Bear's Oscar 
(Mallorn´s Shenandigan - Bear's Extra Lass ) 

2. +RES-CACIB
FIN&EST CH, ESTW-00 Hill Height's Al Capone
(Strongline's Flame of Fame - Hirsipirtin Baletti)

3.
Strongline's Mate
(Follies Storm Petrel - Strongline's Custom Made)

4.
Pirriinan Choco Charlie
(Loresho Tango - Pirriinan Balleriina)

5. 
FIN CH Strongline's Eternal Flame
(Tawastway's Fooling Around – Strongline's Jolly Known)
 

1. +CACIB, BOB
FIN CH Mailiksen Lumikki
(Biggas Ynga - Mailiksen Villi-Ruusu)

2. +RES-CACIB
Hill Height's Marbella
(Rosanan Chelsea Bun - Hill Height's Emmanuelle)

3. 
Countylove's All Night Long
(Loresho Real Love - Loresho Vanilla Velvet)

4. +CC
Strongline's Piggywiggy
(Tawastway's Fooling Around - Strongline's Jolly Known)

5.
FIN CH Strongline's Karelian Maid
(Upwards Alfonso - Strongline's Ever Known)

  1. BOB - puppy 
Rosanan Emerald Rose
(Tabatha's Drifter At Dickendall - Rosanan Taffeta Rose) 

Vesilahti 05.08.2001
(judge: Anja Puumala (2+4+11 ) entries)

Dogs 
Bitches
 1. BOB, Group-3rd
FIN CH Strongline's Enjoying Around
(Tawastway's Fooling Around - Strongline's Jolly Known)

2. +CC ==> FIN CH
Guidelines Wild Goose Chase 
(Cambremer Wellington - Diver's Coral Reef)

3.
Snowrock 
(Keitsun Yönkulkuri - Pitfalls Racemosa)

1. +CC, BOS
Yellowrose Of Misty-Dreams
(Palabras Blue Bayo - Unchain Of Misty-Dreams)

2. 
Tsarodej Queen Of Hearts
(Rosanan Royal Prince - Tsarodej Kohinor)

   1. BOB-puppy, BIS-3
Follies Bona Fide
(Tawastway's Fooling Around - Follies Rock Candy)

LRC Speciality Kuopio 04.08.2001
(judge: Mary Wiest 58 (9+31+18 ) entries)

Dogs
Bitches
1. BOS, BIS-2
CAN&JPN CH Loresho Tango
(Loresho Ozzie - Loresho Jell-O)

2.
FIN CH Shamila's Halley's Burst
(Pastime's Tripe-Hound - Bear's Extra Lass)

3.
FIN CH Mallorn's Free Will
(Mailiksen Asparacus - Mallorn's Xanadu) 

4.
Pirriinan Choco Charlie
(Loresho Tango - Pirriinan Balleriina)

5. +CC
Countrylove's Bestman
(Alderhill's Jafar - O'Sofinas Return To Sender)
 

1. BOB, BIS-1
FIN CH Mailiksen Lumikki
(Biggas Ynga - Mailiksen Villi-Ruusu)

2. 
FIN CH Strongline's Karelian Maid
(Upwards Alfonso - Strongline's Ever Known)

3. +CC
Adventurer's Jam'n Omeletts 
(Chancellor Merry - Mellows Killing Fantasy)

4.
Loresho Gardenia
(Chancellor Merry - Watch-Out's Holly)

5.
FIN CH Strongline's New Wave
(Fieldvalley's Fabianco - Strongline's To Mistmoor)

1. BOB-puppy
Adventurer's Noble Knight 
(Chancellor Merry - Mellows Killing Fantasy) 
1. BOS - puppy 
Rosanan Emerald Rose
(Tabatha's Drifter At Dickendall - Rosanan Taffeta Rose) 

Mäntyharju 04.08.2001
(judge: Arja Koskelo 10 (1+0+9 ) entries)

Dogs
Bitches
  1. +CC, BOB
FINJW-99 Valpisa's Ninetta 
( Cook's Midnight Bandit - Valpisa's Loretta )

2. 
Mallorn's Merry Dancers
(Loresho Ozzie - Boothgates Miz Showbusiness)

3.
Älvgårdens Cluny
(Saddlehills Hemingway - Älvgårdens Caramany) 

4.
Valpisa's Rififi 
(Colas Elmer - Valpisa's Macarena)

1. BOB-puppy
Jummi-Jammin Geronimo
(Jummi-Jammin Blackfoot - Älvgårdens Cluny)
 

Kuusamo 29.07.2001
(judge: Arja Koskelo 7 (2+5 ) entries)

Dogs
Bitches
1. BOS
Mallorn's Mr Sandman
(Loresho Ozzie - Boothgates Miz Showbusiness)

2. +CC
Mailiksen Gentle Fellow
(Strongline's Eternal Flame - Mailiksen Lumikki)

1. BOB
FIN CH Mailiksen Lumikki
(Biggas Ynga - Mailiksen Villi-Ruusu)

2. +CC
Mailiksen Greatest Gift
(Strongline's Eternal Flame - Mailiksen Lumikki)
 

Pori International 29.07.2001
(judge: Pedro Sanches Delerue (POR), 50 (25+25) entries)

Dogs
Bitches
1.  +CC, + CACIB, BOS
Pirriinan Choco Charlie
(Loresho Tango - Pirriinan Balleriina)

2. + RES-CACIB
FIN CH Strongline's Enjoying Around
(Tawastway's Fooling Around - Strongline's Jolly Known)

3.
FIN CH Adventurer's Excited Nerocas
(Loresho Tango - Nerocas Cuurankukka)

4.
Nerocas Gavaljeeri
(Mellows Cream Cracker - Nerocas Aika-Taika)

5.
Madelief's Eros Ramazotti
(Bubbling Churchill - Nerocas Bure Mua)

1. +CACIB, BOB
Countylove's All Night Long
(Loresho Real Love - Loresho Vanilla Velvet)

2. +CC, +RES-CACIB
FIN TR CH Bahokki's Midnight Dancer
(Follies Private Joke - Bahokki's Bonita)

3.
FIN CH TR Bahokki's Little Geisha
(Baldioran Eridanus - Applehill's Änoire)

4.
Pirriinan Balleriina
(Bubbling Bedouine - Carmelan Riina)

5.
FIN CH Tsarodej Jade
(Rosanan Royal Prince - Tsarodej Kohinor)

Jämsä 28.07.2001
(judge: Kirsi Nieminen, 24 (3+6+15) entries)

Dogs
Bitches
1.  BOB, Group-5th
Palabras It's My Party
(Dickendall Davaron No Exit - Palabras Exquisite Blue)
1. +CC, BOS
Jassos La Paloma
(Trendmaker's Mugwump - Jassos Jaeger Classic) 

2.
Buttacre Beloved Bessie
(Mattand Box of Tricks - Fairywoods Valentine)

3.
Strongline's Piggywiggy
(Tawastway's Fooling Around - Strongline's Jolly Known)

4.
INT & FIN & EST CH  ESTW-94
Palabras Look Out For X
(Aprilmist Grasshopper - Palabras Shooting Star)

5.
Khamse's Well Done For Dalwood 
(Boothgates It's Showtime - Khamse's Odds-On-Bet)

Forssa 21.07.2001
(judge: Paavo Mattila, ? entries)

Dogs
Bitches
1. +CC,  BOS
Snowrock 
(Keitsun Yönkulkuri - Pitfalls Racemosa)

2. 
Saskian Jackpot
(Dickendall Davaron No Exit - Saskian Fun Flower)

3.
Guidelines Wild Goose Chase 
(Cambremer Wellington - Diver's Coral Reef)

1. +CC, BOB
Jassos La Paloma
(Trendmaker's Mugwump - Jassos Jaeger Classic) 

2.
Adventurer's Fingers Crossed
(Carpenny Walpole - Mellows Killing Fantasy)

3.
FINJW-00 Tsarodej Popcorn
(Dickendall Davaron No Exit - Tsarodej Kohinor) 

4.
Muistokas Pupuenkeli 
(Älvgårdens Le Cardinal - Krouvarin Carmen)

5.
Saskian Fun Flower
(Tweedledum Steamy Windows - Rosanan Sun Flower)

Tornio 21.07.2001
(judge: Kirsti Wuorimaa, 14 entries)

Dogs
Bitches
1. +CC,  BOB
NORD TR CH Briggle's Maxwell House
(Bobdog's New Noseguard -  Älvgårdens Royal Claret)

2. 
Mailiksen Gentleman
(Strongline's Eternal Flame - Mailiksen Lumikki)

3.
Mallorn's Mr Sandman
(Loresho Ozzie - Boothgate Miz Showbusiness)

4.
FIN CH Mallorn's Shenandigan 
(Rosanan Whisky Sour - Mallorn's Opium)

1. BOS
Mallorn's Fata Morgana 
(Mailiksen Asparacus – Mallorn's Xanadu)

Vantaa 15.07.2001
(judge: Kari Järvinen, 29 (2+11+16) entries)

Dogs
Bitches
1. +CC,  BOB
Mocca Made's Air-Brake
(Boothgate's It's Showtime - Macita's Pepsi Cola)

2. 
Pirriinan Choco Charlie
(Loresho Tango - Pirriinan Balleriina)

3. BOS-Veteran
FIN CH Balnova Maverick
(Timspring Cleverly - Boothgates Miss Megan of Balnova)

1. BOS, BOB-veteran
Loresho Precious Angel
(Cahrway Huckleberry - Mallorn's Applesauce)

2. + CC ==> FIN CH
Loresho Milky Way
(Bubbling Bedouine - Loresho Precious Angel)

3. 
Pirriinan Balleriina
(Bubbling Bedouine - Carmelan Riina)

4. 
Loresho Gardenia
(Chancellor Merry - Watch-Out's Holly)

5. 
Nerocas Onnetar
(Brookhill's Daddy's Hope - Nerocas Hunajainen)

  1. BOB-puppy
Valpisa's Saga
(Trendmakers Tycoon - Valpisa's Loretta)

Nivala 14.07.2001
(judge: Paula Rekiranta   10 (1+4+5 ) entries)

Dogs
Bitches
1. BOB
Mallorn's Mr Sandman
(Loresho Ozzie - Boothgates Miz Showbusiness)
1. +CC, BOS
Biggas Midnight Music 
(Trentwith Midnight Escape - Mellows Music Madness)

2.
Nerocas Lemmenliekki 
(Nerocas Halinalle - Adventurer's Classy Nerocas)
 

Tuusula International Nordic Winner 2001 -show  12.07.2001
(judges: Harri Lehkonen (for puppies and juniors)
Tamas Jakkel (HUN) for others 60 (7+23+30) entries)
Dogs
Bitches
1.  +CACIB, +NORDW-2001, BOB
FIN CH Follies Storm Petrel
(Brookhill's Daddy's Hope - Follies Olympia)

2. +RES-CACIB
INT & FIN & EST CH WW-98 SW-98 ESTW-99 FINW-00
Tawastway's Fooling Around
(Strongline's Flame of Fame - Mistmoor's Bland Baker)

3. +CC
Mocca Made's Air-Brake
(Boothgate's It's Showtime - Macita's Pepsi Cola)

4. BOS-veteran
FIN CH Balnova Maverick
(Timspring Cleverly - Boothgates Miss Megan of Balnova)

5.
Mirilkan Jazz Lover
(O'Sofinas Back To You - Mirilkan Anastasia)

1. +CACIB, + NORDW-2001, BOS, BOB-veteran
INT & FIN CH Aprilmist Blue Velvet
(Dickendall Arnold - Hirsipirtin Boheemi)

2.  +RES-CACIB
FIN CH Bubbling Me-Oh-My
(Cambremer Tom Cobbley of Charway - Bubbling Claire De Lune)

3.
FIN CH Strongline's Karelian Maid
(Upwards Alfonso - Strongline's Ever Known)

4. + CC ==> FIN CH
Strongline's Vamp
(Gallybob Quiggley - Strongline's To Mistmoor)

5.
Strongline's Piggywiggy
(Tawastway's Fooling Around - Strongline's Jolly Known)

1. BOS-puppy
Bubbling Sunny Boy
(Carpenny Walpole - Bubbling Me-Oh-My)
1. BOB-puppy
Bubbling Savannah
(Carpenny Walpole - Bubbling Me-Oh-My)

Karjaa 08.07.2001
(judge: Cecilia Holmstedt (SWE) 15 (2+4+9) entries)

Dogs
Bitches
1.   BOS
Valpisa's Leonard
(Älvgårdens Le Cardinal - Kamitan Aramanda)
1. +CC, BOB
Mallorn's Aniara
(Mallorn's Shenandigan - Boothgates Miz Showbusiness)

2. 
Adventurer's Fingers Crossed
(Carpenny Walpole - Mellows Killing Fantasy)

3.
Canefields Zena
(Mandamay Caretaker - Canefields Veronica)

4.
Malmgård Connie
(Cambremer Tom Cobbley of Charway - Bubbling Blossom)

5.
Tsarodej Josefina
(Bubbling Just Sailing - Tsarodej Scandal)

Kauhajoki 07.07.2001
(judge: Elsbeth Clerc(SUI)   10 (1+6+3 ) entries)

Dogs
Bitches
1. + CC BOS
Bubbling Racketeer
(Tabatha's Drifter At Dickendall - Bubbling My-Oh-Me)

2.
Nerocas Gavaljeeri
(Mellows Cream Cracker - Nerocas Aika-Taika)

3.
FIN CH FIN TR CH Bahokki's Domino
(Baldioran Eridanus - Applehills Änoire)

1. +CC,  BOB
Ipohin Opaali
(Strongline's Have A Break - Ipohin Aina-Amora)

2.
Marikarin Annamaija
(Upwards Alfonso - Jufries Black Magic)
 

  1. BOB-puppy
Black Bet's Hestia 
(Shamila's Coming Charm-Black Bet's Amanda)

Siilinjärvi 07.07.2001
(judge: Gun Holmström 21 (2+9+10) entries)

Dogs
Bitches
1.  +CC ==> FIN CH, BOS
Halolan Äijänkäppyrä
(Tweedledum Steamy Windows - Halolan Rento-Regina)
1. +CC, BOB
Halolan Zohvasampioni
(Basthill's Don Diego - Halolan Pikku-Piru)

2. 
Älvgårdens Cluny
(Saddlehills Hemingway - Älvgårdens Caramany) 
 

1. BOB-puppy
Jummi-Jammin Geronimo
(Jummi-Jammin Blackfoot - Älvgårdens Cluny)
 

Forssa 01.07.2001
(judge: Kirsi Nieminen 16 (1+3+12) entries)

Dogs
Bitches
1.  +CC, BOS
Beaver Pond's Yellow Bill 
(Strongline's Have A Break - Sniffens Constance)
1. +CC, BOB, Group-3rd
Mallorn's Aniara
(Mallorn's Shenandigan - Boothgates Miz Showbusiness)

2. 
Adventurer's Enjoy The Ride
(Loresho Tango - Nerocas Cuurankukka)

3.
Black Bet's Charlotta
(Pastime's Tripe-Hound - Black Bet's Amanda)

4.
Adventurer's Jam'n Omeletts
(Chancellor Merry - Mellows Killing Fantasy)

5.
Loreho Milky Way
(Bubbling Bedouine - Loresho Precious Angel)

Närpiö 01.07.2001
(judge: Arja Koskelo 11(5+6) entries)

Dogs
Bitches
  1. +CC, BOB
Ipohin Opaali
(Strongline's Have A Break - Ipohin Aina-Amora)

2. 
Minimaxin Ranita 
(M'Ladys Snow-Ball - Minimaxin Legenda)

Seinäjoki International 30.06.2001
(judge: Paula Heikkinen-Lehkonen 19 (1+9+9) entries)

Dogs
Bitches
1.  +CACIB, BOB
Palabras It's My Party
(Dickendall Davaron No Exit - Palabras Exquisite Blue)

2. +RES-CACIB
FIN CH Shamila's Halley's Burst
(Pastime's Tripe-Hound - Bear's Extra Lass)

1. +CACIB, BOS, BOB-veteran
INT & FIN CH Aprilmist Blue Velvet
(Dickendall Arnold - Hirsipirtin Boheemi)

2. +CC, +RES-CACIB
Black Bet's Charlotta
(Pastime's Tripe-Hound - Black Bet's Amanda)

3.
Ipohin Opaali
(Strongline's Have A Break - Ipohin Aina-Amora)

4.
FIN CH Tweedledum Palabras Cleo
(Dickendall's Arnold - Tweedledum Mascara)

  1. BOB-puppy
Black Bet's Hestia 
(Shamila's Coming Charm-Black Bet's Amanda)

Kemiö 30.06.2001
(judge: Yvonne Larsson (SWE)  28 (10+18) entries)

Dogs
Bitches
1.  +CC, BOS
Carrier Black Roll
(Follies Private Joke - Halolan Wanhapiika)

2. 
FIN CH Adventurer's Excited Nerocas
(Loresho Tango - Nerocas Cuurankukka)

3.
Rosanan Big Apple
(Narjana's Ian - Rosanan Pink Rose)

4.
Pirriinan Choco Charlie
(Loresho Tango - Pirriinan Balleriina)

5.
Adventurer's Hennessy XO 
(Rosanan Chelsea Bun - Nerocas Fazerina)

1. +CC, BOB
Tsarodej Josefina
(Bubbling Just Sailing - Tsarodej Scandal)

2. 
Adventurer's Enjoy The Ride
(Loresho Tango - Nerocas Cuurankukka)

3.
FIN CH Biggas Memory Kiss
(Mellows Uncle Tom - Artistico Giuliette)

4.
Loresho Zaida 
(Mallorn's Yukon - Loresho Jell-O)

5.
Loresho Gardenia 
(Chancellor Merry - Loresho Jell-O)

Iitti 30.06.2001
(judge: Riitta-Liisa Lehtonen 14 (3+2+9) entries)

Dogs
Bitches 
1.  + CC ==> FIN CH BOB, Group-2nd
Strongline's Easy-Going
(Tawastway's Fooling Around - Strongline's Jolly Known)

2.
Strongline's Lucky Shot
(Rosanan Paul Pry - Strongline's Xy) 

1. +CC,  BOS
Strongline's Piggywiggy
(Tawastway's Fooling Around - Strongline's Jolly Known)

2. 
Mallorn's Merry Dancers
(Loresho Ozzie - Boothgates Miz Showbusiness)

3.
Strongline's Easy Known
(Tawastway's Fooling Around - Strongline's Jolly Known)

4. BOB-veteran
Beica Jovi
(Seafields Exelsior - Kamitan Jessica Juanita) 

 1. BOB-puppy, BIS-3
Tawastway's Password
(Tawastway's Fooling Around - Strongline's Knock on Wood)
1. BOS-puppy
Tawastway's Piglet
(Tawastway's Fooling Around - Strongline's Knock on Wood)

Rovaniemi 24.06.2001
(judge: Eva Mjelde (NOR) ?  entries)

Dogs
Bitches 
1.  + CC ==> FIN CH, BOB, Group-3rd
Mallorn's Free Will
(Mailiksen Asparacus - Mallorn's Xanadu) 

2.
FIN CH Mallorn's Shenandigan
(Rosanan Whisky Sour - Mallorn's Opium)

1. +CC,  BOS
Mallorn's Fata Morgana
(Mailiksen Asparacus - Mallorn's Xanadu)
 1. BOB-puppy, BIS-3
Mailiksen Gentleman
(Strongline's Eternal Flame - Mailiksen Lumikki)
 

Kotka 17.06.2001
(judge: Amy Nugent (Ireland), 23 (3+9+11) entries)

Dogs
Bitches
 1. +CC, BOB
Kamitan Pieni Pilvi
(Kamitan My Name Is Bond - Kamitan Naapurintyttö)

2.
Pebble Beach Moonshine 
(Grumbling Allspice - Pebble Beach Lusty Lass)

3.
Kamitan Ursa Major
(Kamitan Isakios - Kamitan Ronja)

4.
Kamitan La Strada 
(Narjana's Lamborghini - Caveris Magnolia)

 

1. +CC, BOS
Kamitan Rinsessa 
(Kamitan My Name Is Bond - Moo-Cow's Allemande)

2. BOB-veteran, BIS-3 veteran
Kamitan Naapurintyttö
(Narjana's Lamborghini - Mellows Ladybird)

3. 
INT & FIN CH Valpisa's Loretta
(Älvgårdens Le Cardinal - Kamitan Aramanda)

4.
Kamitan Mesimarja 
(Tweedledum Steamy Wlndows - Kamitan Uska Dara)

5.
Valpisa's Rififi 
(Colas Elmer - Valpisa's Macarena)

  1. BOB-puppy
Black Bet's Hestia 
(Shamila's Coming Charm-Black Bet's Amanda)

Piikkiö 17.06.2001
(judge: Joan Tudor (GB), 28 (4+7+17) entries)

Dogs
Bitches
 1. BOB, Group -4th
Bubbling Lipton
(Bubbling Just Sailing - Bubbling Indira)

2.
Pirriinan Choco Charlie
(Loresho Tango - Pirriinan Balleriina)

3.
FIN CH Adventurer's Excited Nerocas
(Loresho Tango - Nerocas Cuurankukka)

1. + CC, BOS
Grumbling Noblesse
(Boothgates It's Showtime - Grumbling Grand Old Lady)

2.
Bahokki's Midnight Dancer
(Follies Private Joke - Bahokki's Bonita)
 

3. BOB-veteran
FIN CH Biggas Memory Kiss
(Mellows Uncle Tom - Artistico Giuliette)

4.
FIN CH Bubbling Me-Oh-My
(Cambremer Tom Cobbley of Charway - Bubbling Claire De Lune)

5.
Adventurer's Jam'n Omeletts
(Chancellor Merry - Mellows Killing Fantasy)

  1. BOB-puppy, BIS-5
Mallorn's Aniara
(Mallorn's Shenandigan - Boothgates Miz Showbusiness)

International Dog Show Pärnu, Eesti16.06.2001
(judge: Ritva Raita ? entries)

Dogs
Bitches
 1. +CC, BOS
Hirsipirtin Ikioma 
(Foreign Affair Du Penhoeat - Hirsipirtin BB)

2.
Willows Dante 
(Willows Winston Churchill - Powhatan Cara)

3.
Marski
(Applehill's Mikado - Minna)

1. + CC, + CACIB ==> INT&EST CH, BOB, Group-1st, BIS-5
FIN CH Buckthorn's Lucky Coin
(Foulby Neptune - Kariminn's Nougat  Ice-Cream)

2. RES-CACIB
EST CH Dolly
(Applehill's Mikado - Arabella)

3.
Rozabella 
(Baironas Gaivene - Juht Brita)

Hämeenlinna 16.06.2001
(judge: Kirsi Luomanen 27 (7+6+14) entries)

Dogs
Bitches
  1. + CC, BOB
FINJW-00 Tsarodej Popcorn
(Dickendall Davaron No Exit - Tsarodej Kohinor) 

2.
FIN CH Bubbling Me-Oh-My
(Cambremer Tom Cobbley of Charway - Bubbling Claire De Lune)

3.
Grumbling Noblesse
(Boothgates It's Showtime - Grumbling Grand Old Lady)

4.
Strongline's Easy Known
(Tawastway's Fooling Around - Strongline's Jolly Known)

5.
Khamse's Well Done For Dalwood
(Boothgates It's Showtime - Khamse's Odds-On-Bet)

  1. BOB-puppy
Strongline's Piggywiggy
(Tawastway's Fooling Around - Strongline's Jolly Known)

Hämeenlinna 16.06.2001
(judge: Kirsi Luomanen 27 (7+6+14) entries)

Dogs
Bitches
  1. + CC, BOB
Tsarodej Popcorn
(Dickendall Davaron No Exit - Tsarodej Kohinor) 

2.
FIN CH Bubbling Me-Oh-My
(Cambremer Tom Cobbley of Charway - Bubbling Claire De Lune)

3.
Grumbling Noblesse
(Boothgates It's Showtime - Grumbling Grand Old Lady)

4.
Strongline's Easy Known
(Tawastway's Fooling Around - Strongline's Jolly Known)

5.
Khamse's Well Done For Dalwood
(Boothgates It's Showtime - Khamse's Odds-On-Bet)

  1. BOB-puppy
Strongline's Piggywiggy
(Tawastway's Fooling Around - Strongline's Jolly Known)

Noormarkku  10.06.2001
(judge: Esko Nummijärvi 16 entries)

Dogs
Bitches
1.  +CC, BOS
Nerocas Onnenpekka
(Brookhill's Daddy's Hope - Nerocas Hunajainen)

2. 
FIN CH Santtomin Gastronomi
(Santtomin Mama's Choice - Strongline's Just In Case)

3.
Aronia Indiana Jones
(Carrier Yompikumpi - Aronia Sari)

1. BOB
FIN CH FIN TR CH Mailiksen Ånnentyttö
(?-?)

2. +CC 
Adventurer's Fingers Crossed
(Carpenny Walpole - Mellows Killing Fantasy)

3.
Kathill Forever Lonely
(Hawksmoors Webster - Genisval Lonely Girl of Kathill)

Club Show of The Labrador Retriever Club of Finland, Lammi/Evo 09.06.2001
(judges: Jan Roger Sauge, Mambrino's (NOR)  for  dogs & puppies
Zoltan Kiss, Midnight Sun (HUN) for bitches
129 (36+26+67) entries)

Dogs
Bitches
Puppy 1: 5-7 months (5 entries) Puppy 1: 5-7 months (5 entries)
1.  BEST PUPPY
Fabracken Pioneer (b)
(Cambremer Tom Cobbley of Charway - Fabracken Meadow Mint)

2. 
Jummi-Jammin Geronimo (c)
(Jummi-Jammin Blackfoot - Älvgårdens Cluny)

3. 
Balnova Aston Martin (c)
(Balnova Flower Pot Man - Balnova Heaven Sent)

4. 
Jummi-Jammin Wekota (b)
(Jummi-Jammin Blackfoot - Älvgårdens Cluny)

1. 
Strongline's Quinn (b)
(Ipohin Uolevi-Ko - Strongline's Vixen)

2. 
Saskian Lucky Flower (y)
(Follies Storm Petrel - Saskian Fun Flower)

3.
Tsarodej Toscana (y)
(Tsarodej Paddington - Tsarodej Mona Lisa)

Puppy 2: 7-9 months (5 entries) Puppy 2: 7-9 months (11 entries)
1.
Mallorn's Arcturus (b)
Mallorn's Shenandigan - Boothgates Miz Showbusiness)

2.
Mailiksen Gentleman (y)
(Strongline's Eternal Flame - Mailiksen Lumikki)

3.
Follies Be Prepared (y)
(Tawastway's Fooling Around - Follies Rock Candy)

4.
Bubbling Sherlock (b)
(Carpenny Walpole - Bubbling Me-Oh-My)

5.
Loresho Gingerbread (b)
(Chancellor Merry - Watch-Out's Holly)

1. 
Strongline's Piggywiggy (b)
(Tawastway's Fooling Around - Strongline's Jolly Known)

2.
Mallorn's Aniara (b)
(Mallorn's Shenandigan - Boothgates Miz Showbusiness)

3.
Mallorn's Andromeda (b)
(Mallorn's Shenandigan - Boothgates Miz Showbusiness)

4.
Loresho Gardenia (y)
(Chancellor Merry - Watch-Out's Holly)

5.
Bubbling Savannah (y)
(Carpenny Walpole - Bubbling Me-Oh-My)

Puppy 3: 9-12 months (2 entries) Puppy 3: 9-12 months (8 entries)
1.
Strongline's Mate (b)
(Follies Storm Petrel - Strongline's Custom Made)

2.
Seafields Vintage Wine (b)
(O'Sofinas Back To You - Seafields Private Property)

1. 
M'Ladys Fair Lady (y)
(Palabras Blue Bayo - M'Ladys My Fair Lady)

2.
Follies Annabella (c)
(Follies Rule of Thumb - Balnova Fragrant Bloom)

3.
Follies Allie (b)
(Follies Rule of Thumb - Balnova Fragrant Bloom)

4.
Seafields Vine And Roses (b)
(O'Sofinas Back To You - Seafields Private Property)

5.
Seafields Very Private (b)
(O'Sofinas Back To You - Seafields Private Property)

Junior: 12-18 months (4 entries) Junior: 12-18 months (7 entries)
1.
Sidewild At Once (y)
(Follies Storm Petrel - Aprilmist Love Zone)

2.
Loresho Duty-Free (b)
(O'Sofinas Back To You - Whitney Houston)

3.
Mallorn's Rinaldo (b)
(Mallorn's Shenandigan - Mallorn's Chinook)

4.
Weljesten Arthur (b)
(Iliadens Lemnos - Caiseon Coira)

1.
Trendmaker's Endless Love (b)
(High Praise's Wild Spice - Foulby Elouise)

2.
Loresho Darling (b)
(O'Sofinas Back To You - Whitney Houston)

3.
Goodquite's Nice (y)
(Strongline's Comrade - Strongline's Keep Smiling)

4.
Tsarodej Coconut (y)
(Tweedledum Crispy Duck - Tsarodej Royal Princess)

5.
Huippuhännän Bocahontas (y)
(Tweedledum Mumbo-Jumbo - Huippuhännän Ulriina)

Yearling: 18-24 months (6 entries) Yearling: 18-24 months (9 entries)
1.
Palabras It's My Party (y)
(Dickendall Davaron No Exit - Palabras Exquisite Blue)

2.
Countrylove's Bestman (b)
(Alderhill's Jafar - O'Sofinas Return To Sender)

3.
Pirriinan Choco Charlie (c)
(Loresho Tango - Pirriinan Balleriina)

4.
Trenow Jackson (b)
(Cannonridge Jackdaw - Trenow Wine'n Roses)

1. BEST YOUNGSTER, BEST CHOCOLATE, BEST BITCH, BIS-2
Mallorn's MMM Marabou (c)
(Loresho Ozzie - Boothgates Miz Showbusiness)

2.
Khamse's Well Done For Dalwood (b)
(Boothgates It's Showtime - Khamse's Odds-On-Bet)

3.
Hill Height's Marbella (b)
(Rosanan Chelsea Bun - Hill Height's Emmanuelle)

4.
Strongline's Heaven Knows (y)
(Tawastway's Fooling Around - Strongline's Just Illusion)

5.
Rosanan Arctic Rose (y)
(Strongline's Cooling Around - Rosanan Taffeta Rose)
 

Novice: over 24 months, no CC (2 entries) Novice: over 24 months, no CC (6 entries)
1.
Pandail's Matchmaker (b)
(Rosanan Chelsea Bun - Pandail's Bumble Bee)

2.
Seafields Pole Star (b)
(Tweedledum Steamy Windows - Seafields Jewel)

1.
Saskian Fun Flower (y)
(Tweedledum Steamy Windows - Rosanan Sun Flower)

2.
Mallorn's Chocolate Magic (c)
(Loresho Tango - Boothgates Letter Writer)

3.
Tjotte's Pure Colour At Mallorn's (c)
(Rosanan Chelsea Bun - Imp's Strictly Business)

4.
Buttacre Beloved Bessie (c)
(Mattand Box of Tricks - Fairywood Valentine)

5.
Mellows Our Fair Lady (y)
(Trentwith Midnight Escape - Mellows Fair Fantasy)

Open Class: for everyone except champions (5 entries) Open Class: for everyone except champions (13 entries)
1.
Palabras It's My Party (y)
(Dickendall Davaron No Exit - Palabras Exquisite Blue)

2.
Strongline's Easy-Going (b)
(Tawastway's Fooling Around - Strongline's Jolly Known)

3.
Bubbling Lipton (c)
(Bubbling Just Sailing - Bubbling Indira)

4.
Pebble Beach Moonshine (y)
(Grumbling Allspice - Pebble Beach Lusty Lass)

5.
Guideline's Wild Goose Chase (b)
(Cambremer Wellington - Diver's Coral Reef)

1.
Strongline's Easy Known (b)
(Tawastway's Fooling Around - Strongline's Jolly Known)

2.
Grumbling Noblesse (c)
(Boothgates It's Showtime - Grumbling Grand Old Lady)

3.
Mallorn's Fata Morgana (y)
(Mailiksen Asparacus - Mallorn's Xanadu)

4.
Hill Height's Marbella (b)
(Rosanan Chelsea Bun - Hill Height's Emmanuelle)

5.
Boothgates Miz Showbusiness (c)
(Brandham Show Stopper - Oulsmi Endless Love)

Champion (5 entries) Champion (8 entries)
1. 
FIN CH Mallorn's Shenandigan (b)
(Rosanan Whisky Sour - Mallorn's Opium)

2.
INT&FIN&EST CH WW-98 SW-98 ESTW-99 FINW-00
Tawastway's Fooling Around (y)
(Strongline's Flame of Fame - Mistmoor's Bland Baker)

3.
FIN CH Strongline's Enjoying Around (y)
(Tawastway's Fooling Around - Strongline's Jolly Known)

4.
FIN CH FIN TR CH Rosanan Young Lord
(Tweedledum Steamy Windows - Rosanan Pink Rose)

1. BEST BLACK BITCH
FIN CH Bubbling Me-Oh-My (b)
(Cambremer Tom Cobbley of Charway - Bubbling Claire De Lune)

2.
INT & FIN CH Aprilmist Blue Velvet (b)
(Dickendall Arnold - Hirsipirtin Boheemi)
 

3.
FIN CH Mallorn's Xanadu (b)
(Winnies Frankfurter Team - Mallorn's Poison)

4.
RUS CH Strongline's Keep Smiling (y)
(Upwards Alfonso - Strongline's Ever Known)

5.
FIN CH Strongline's Karelian Maid (y)
(Upwards Alfonso - Strongline's Ever Known)

Veteran: 7-10 years old (2 entries) Veteran: 7-10 years old (7 entries)
1. BEST VETERAN, BEST BLACK, BEST DOG, BIS-1
INT & FIN &EST CH Bubbling Churchill (b)
(Lejie Royal Mail - Loresho Oystercatcher)

2.
INT & FIN & RUS& BLR CH, RUS & BLRW-96
Gallybob Quiggley (y)
(Gallybob Odin - Gallybob Chicory)

1.
INT & FIN CH Aprilmist Blue Velvet (b)
(Dickendall Arnold - Hirsipirtin Boheemi)

2.
INT & FIN & EST CH ESTW-94
Palabras Look Out For X (y)
(Aprilmist Grasshopper - Palabras Shooting Star)

3.
FIN CH FINW-94 Rosanan Pink Rose (y)
(Caveris Mirage - Rosanan Primerose)

4.
INT & FIN CH Strongline's Ever Known
(Santtomin Epätoivo - Applehill's Mayday)

5.
INT & FIN CH FIN & N & S TR CH FINW-96
Rosanan Golden Rosebud (y)
(Lejie Royal Mail - Rosanan Summer Rose)

Special Veteran: +10 years old (2 entries) Special Veteran: +10 years old (6 entries)
1. 
FIN CH Mellows Cream Cracker (y)
(Stormside Tally-Ho - Roseacre Silver Gilt)

2.
FIN CH Balnova Maverick (b)
(Timspring Cleverly  - Boothgates Miss Megan of Balnova)

1.
Stajantor Annie Girl (y)
(Sandylands Royal Escort - Georgie Girl of Stajantor)

2.
FIN CH Mellows Blonde Magic (y)
(Hirsipirtin Q-Makoira - Mellows Spring Madness)

3.
FIN CH Firepoint's Fina (b)
(Stormside Tally-Ho - Caveris Corinna)

4.
FIN CH Loresho Precious Angel (b)
(Charway Huckelberry - Mallorn's Applesauce)

5.
FIN & S TR CH Strongline's Final Tribute (y)
(Sprusehill's Bondera - Applehill's Mayday)

Field Trial: For those who has been awarded in FT (0 entiers) Field Trial: For those who has been awarded in FT (11 entiers)
  1. BEST YELLOW
INT & FIN CH Strongline's Ever Known
(Santtomin Epätoivo - Applehill's Mayday)

2.
Saskian Fun Flower (y)
(Tweedledum Steamy Windows - Rosanan Sun Flower)

3.
Strongline's Custom-Made (b)
(Tawastway's Fooling Around - Strongline's Just Illusion)

4.
INT & FIN CH Strongline's Knock on Wood (y)
(Upwards Alfonso - Strongline's Ever Known)

5.
Stajantor Annie Girl (y)
(Sandylands Royal Escort - Georgie Girl of Stajantor)

Kuortane 09.06.2001
(judge: Esko Nummijärvi 5 (4+1) entries)

Dogs
Bitches
1.  BOB, Group-4th
FIN CH Shamila's Halley's Burst
(Pastime's Tripe-Hound - Bear's Extra Lass)

2. +CC
Bubbling Racketeer
(Tabatha's Drifter At Dickendall - Bubbling My-Oh-Me)

1. +CC, BOS
Black Bet's Charlotta
(Pastime's Tripe-Hound - Black Bet's Amanda)

Tuusula 03.06.2001
(judge: Raija Tammelin  19 (7+13) entries)

Dogs
Bitches.
1.  BOB
Tsarodej Paddington
(Dickendall Davaron No Exit - Tsarodej Kohinoor)

2.
FIN CH Follies Storm Petrel
(Brookhill's Daddy's Hope - Follies Olympia)

3.
Sandylands Brig
(Trenow Brigadier - Sandylands Rae)

1. +CC, BOS
Buttacre Beloved Bessie
(Mattand Box of Tricks - Fairywood Valentine)

2. 
FIN CH Tsarodej Jade
(Rosanan Royal Prince - Tsarodej Kohinor)

3. 
Tsarodej Italian Dream
(Cambremer Tom Cobbley of Charway - Bubbling Indira)

Ylitornio 03.06.2001
(judge: Esko Nummijärvi 10 (7+3) entries)

Dogs
Bitches
1.  +CC, BOS
Yelmerin Micro Marcello
(Strongline's Eternal Flame - Strongline's Dawn From US)

2. 
Bear's Master-Craft
(Bear's Casper - Rosanan Purple Rose) 

3.
Örlabbens Mister Maroon
(Guideline's Copyright - Örlabbens Karolina)

1. BOB, Group-3 rd
Strongline's Indiana
(Dickendall Davaron No Exit - Strongline's Knock on Wood)

2. +CC 
Örlabbens Lady Lichitha
(Guideline's Campaign -Örlabbens Karolina)

3.
Mallorn's Talisman
(Trendmaker's Tycoon - Mallorn's Poison)

Helsinki International 27.05.2001
(judge: Istvan Nagy (HUN)  19 (4+17+18) entries)

Dogs
Bitches.
1.  +CACIB, BOS
FIN CH Follies Storm Petrel
(Brookhill's Daddy's Hope - Follies Olympia)
1. +CC, BOB
Follies Annabella
(Follies Rule of Thumb - Balnova Fragrant Bloom)

2. +CACIB
Tsarodej Josefina
(Bubbling Just Sailing -  Tsarodej Scandal)

3. + RES-CACIB
Grumbling Noblesse
(Boothgate's It's Showtime - Grumbling Grand Old Lady)

4.
FIN CH Buckthorn's Lucky Coin
(Foulby Neptune - Kariminn's Nougat  Ice-Cream)

5.
Adventurer's Fingers Crossed
(Carpenny Walpole - Mellows Killing Fantasy)

  1. BOB-puppy
Mallorn's Aniara
(Mallorn's Shenandigan - Boothgatres Miz Showbusiness)

Joensuu 27.05.2001
(judge: Anita Maljanen  39 (4+17+18) entries)

Dogs
Bitches.
1.  +CC, BOS
Yelmerin Magical Flame
(Strongline's Eternal Flame - Strongline's Dawn From US)

2. BOB-veteran
FIN CH FIN FT CH Ethusan Frankenstein
(Ethusan Yliveto - Ethusan Arkajalka)

3. 
Jummi-Jammin Black Sabbath
(Cook's Midnight Bandit - Jummi-Jammin Tortilla)

4. 
Betmiskan Ikaros
(Melrossa Briano From Lawnwood -Betsmiskan Annina)

5.
Hopeahietikon Iivari
(Betmiskan Ikaros - Punapakan Iiris )
 

1. BOB, Group-1st
FIN CH Jummi-Jammin Blondie
(Cook's Midnight Bandit - Jummi-Jammin Tortilla)

2. +CC
Upwards Capri
(Cambremer Tom Cobbley Of Charway - Upwards Amanda )

3.
Halolan Zohvasampioni
(Basthill's Don Diego - Halolan Pikku-Piru)

4.
Gallop Glade's Black Magic
(Biggas Ynga - Mailiksen Xantippa)

1. BOB-puppy, BIS-2
Bubbling Sunny Boy
(Carpenny Walpole - Bubbling Me-Oh-My)
1. BOS-puppy
Bubbling Tegnila
(Bubbling Just Sailing - Bubbling Manon)

Club Show Vadstena, Sweden 26.05.2001
(judges: Janice Pritchard GB (dogs), Anne Taylor GB (bitches) 109 (21+36+52) entries)

Dogs
Bitches
1.  +CC, BOB, BIS-1st
Eyecatching Nordic Traveller
(Foulby Tittle Tattle - Eyecatching Jazzabelle)

2. 
Wishwood Marshman
(Gallybob Odin - Wishwood Brigit)

3.
Winnie's Madrigal 
(Cambremer Tom Cobbley of Charway - Novacroft Madeline)

4. 
Rosanan Also In Sweden
(Strongline's Cooling Around - Rosanan Taffeta Rose)
 

5.
New Wawe's Smile Smile Smile
(Cassatas Chivas Regal - Heavy Loader's Don´t Worry Be Happy)

1. +CC, BOS, BIS-2nd
FIN CH Bubbling Me-Oh-My
(Cambremer Tom Cobbley of Charway - Bubbling Clare De Lune)

2. 
Country Look's Iceflower From North
(Country Look's Famous Grouse - Applejack's Sempre Sempre)

3.
Tjotte's Trendy Cone
(Fairywood's Napoleon - Imp's Strictly Business)

4.
SV-96 JEUV-97 KBJV-97 NORDV-98 N UCH 
Attikonak Kaboom Shake The Room
(Guideline's Copyright - Attikonak Silky Stockings)

5.
Willow's Lady Of The Lake
(Cassatas Alladin Aces - Willow's Olivia)

1. BOB-puppy
Sneezing Duck's The Night On Fire
(Trendmaker's Tycoon - Älvgårdens L'Invite)
?

Mustasaari 20.05.2001
(judge: Hannele Jokisilta 11 (1+3+7) entries)

Dogs
Bitches
 .       .       .       .        .      .      .     .     .  1. +CC,  BOB, Group-1st, BIS-2
Ipohin Opaali
(Strongline's Have A Break - Ipohin Aina-Amora)
  1. BOB-puppy, BIS-2 -puppy
Mailiksen Glamour Girl
(Strongline's Eternal Flame - Mailiksen Lumikki)

Hamina 20.05.2001
(judge: ÅkeSjöström (SWE), 31 (2+12+17) entries)

Dogs
Bitches 
1.  + CC, BOS
Pebble Beach Moonshine
(Grumbling Allspice - Pebble Beach Lusty Lass)
1. +CC,  BOB
Canefields Zena
(Mandamay Caretaker - Canefields Veronica)

2.
Kamitan Blue Nun
(Älvgårdens Le Cardinal - Kamitan Naapurintyttö)

3.
Tsarodej Popcorn
(Dickendall Davaron No Exit - Tsarodej Kohinor) 
 

 1. BOB-puppy
Saskian Kingis
(Strongline's Easy-Going - Saskian Geisha)
1. BOS-puppy
Tawastway's Piglet
(Tawastway's Fooling Around - Strongline's Knock on Wood)

Rauma 19.05.2001
(judge: Bill Walkey (CAN)  ? entries)

Dogs  .
Bitches   .
1.  BOB, Group-1st, BIS-4
Pirriinan Choco Charlie
(Loresho Tango - Pirriinan Balleriina)

2. +CC ==> FIN CH 
Santtomin Gastronomi
(Santtomin Mama's Choice - Strongline's Just In Case)

3. 
Bubbling Lipton
(Bubbling Just Sailing - Bubbling Indira)

1. +CC, BOS
Adventurer's Jigsaw Puzzle 
(Chancellor Merry - Mellows Killing Fantasy)

2. 
Sizzie's Elegance
(Chancellor Merry - Santtomin Taikaisku)

3.
Halolan Öömappi
(Rosanan Charlie Brown - HAlolan Pikku-Piru)

4.
Adventurer's Fingers Crossed
(Carpenny Walpole - Mellows Killing Fantasy)

5.
Gallybob Astra 
(Gallybob Vagabond - Gallybob Unity)

1. BOB-puppy
Adventurer's Mama's Choice
(Santtomin Mama's Choice - Nerocas Cuurankukka)
1. BOS-puppy
Mailiksen Glamour Girl
(Strongline's Eternal Flame - Mailiksen Lumikki)

Oulu 13.05.2001
(judge: Dan Ericsson (SWE), ? entries)

Dogs
Bitches
1.  BOS
FIN CH Mallorn's Shenandigan 
(Rosanan Whisky Sour - Mallorn's Opium)

2. 
Mallorn's Free Will
(Mailiksen Asparacus - Mallorn's Xanadu) 

3. BOB-veteran
FIN CH Evening's Brisk Buff
(Biggas Ynga - Bothwell Aeolian Harp)

4. + CC
Mallorn's Mr Sandman
(Loresho Ozzie - Boothgate Miz Showbusiness)

1. BOB, Group-1 st, BIS-4th
Mallorn's Fata Morgana 
(Mailiksen Asparacus – Mallorn's Xanadu)

2. +CC
Trendmaker's Endless Love
(High Praise's Wild Spice - Foulby Elouise)

3.
Strongline's Indiana
(Dickendall Davaron No Exit - Strongline's Knock on Wood)

4.
Älvgårdens Cluny
(Saddlehills Hemingway - Älvgårdens Caramany) 

5.
FIN CH Jummi-Jammin Blondie
(Cook's Midnight Bandit - Jummi-Jammin Tortilla)
 

  1. BOB-puppy
Mailiksen Greatest Gift
(Strongline's Eternal Flame - Mailiksen Lumikki)

Varkaus 12.05.2001
(judge: Anders Cederströn (SWE)  27(3+13+11) entries)

Dogs
Bitches
1.  BOB
Mallorn's Free Will
(Mailiksen Asparacus - Mallorn's Xanadu) 

2. +CC ==> FIN CH 
BALTW-00 Valpisa's Napoleon
(Cook's Midnight Bandit - Valpisa's Loretta)

3. 
Halolan Aikamoinen
(Rosanan Elvis Presley - Halolan Zohvasampioni)

4. BOB-veteran
FIN CH FIN FT CH Ethusan Frankenstein
(Ethusan Yliveto - Ethusan Arkajalka)

5.
FIN CH Strongline's Eternal Flame
(Tawastway's Fooling Around – Strongline's Jolly Known)

1. BOS
FIN CH Jummi-Jammin Blondie
(Cook's Midnight Bandit - Jummi-Jammin Tortilla)

2. +CC
Strongline's Indiana
(Dickendall Davaron No Exit - Strongline's Knock on Wood)

3.
Halolan Ainokainen
(Rosanan Elvis Presley - Halolan Zohvasampioni)

1. BOB-puppy
Kamitan Romario
(Kamitan My Name Is Bond - Moo-Cow's Allemande)
1. BOS-puppy
Tawastway's Piglet
(Tawastway's Fooling Around - Strongline's Knock on Wood)

Oulainen 06.05.2001
(judge: Arja Koskelo,13 (2+5+6) entries)

Dogs
Bitches
1.  BOB, BIS
Mallorn's Free Will
(Mailiksen Asparacus - Mallorn's Xanadu) 

2. + CC
Mallorn's Mr Sandman
(Loresho Ozzie - Boothgate Miz Showbusiness)

1. BOS
FIN CH Mailiksen Lumikki
(Biggas Ynga - Mailiksen Villi-Ruusu)

2. +CC
Strongline's Indiana
(Dickendall Davaron No Exit - Strongline's Knock on Wood)

3.
Sorsakaverin Mira-Bella
(Mailiksen Unelias - Jummi-Jammin Tihuana) 
 

  1. BOB-puppy
Huippuhännän Pokemon
(Huippuhännän Sylvesteri- Tsarodej Queen of Hearts) 

Kokemäki 06.05.2001
(judge: Kirsi Nieminen  8 ( 3+5 ) entries)

Dogs
Bitches
1. + CC, BOS
Adventurer's Ev'ry Which Way
(Loresho Tango - Nerocas Cuurankukka)

2.
Strongline's Enjoying Around
(Tawastway's Fooling Around - Strongline's Jolly Known) 

1. + CC BOB
Countylove's All Night Long
(Loresho Real Love - Loresho Vanilla Velvet)

2.
Adventurer's Fingers Crossed
(Carpenny Walpole - Mellows Killing Fantasy)
 

Mikkeli 06.05.2001
(judge: Hannele Jokisilta  15 ( 1+7+7 ) entries)

Dogs
Bitches
1. + CC, BOS
Strongline's Mate
(Follies Storm Petrel - Strongline's Custom-Made)

2.
Halolan Basianssi
(Chancellor Merry - Halolan Pikku-Pimu) 

1. BOB, BOB-veteran 
FIN CH Tweedledum Black Berry
(M'Ladys Snow-Line - Tweedledum Fazerina)

2.
Strongline's Blabing Wave
(Loresho Tango - Strongline's Good Heavens)

  1. BOB-puppy, BIS- 3rd puppy
Halolan Erilainen
(Halolan Äijänkäppyrä - Halolan Zokeripala)

Teerijärvi 05.05.2001
(judge: Tiina Illukka 6  (1+5 ) entries)

Dogs
Bitches
1. + CC ==> FIN CH, BOS
Jummi-Jammin Blackfoot
(Cook's Midnight Bandit - Jummi-Jammin Tortilla)
1. BOB
Mallorn's Fresh Flower
(Mailiksen Asparacus - Mallorn's Xanadu)

2. +CC ==> FIN CH
Jummi-Jammin Blondie
(Cook's Midnight Bandit - Jummi-Jammin Tortilla)

3.
Black Bet's Charlotta
 (Pastime's Tripe Hound - Black Bet's Amanda)

4.
Ipohin Opaali
(Strongline's Have A Break - Ipohin Aina-Amora)

Jaala 01.05.2001
(judge: Paavo Mattila, 15 (2+4+9) entries)

Dogs
Bitches
1. + CC, BOS
Strongline's Lucky Shot
(Rosanan Paul Pry - Strongline's Xy) 
1. + CC, BOB, Group-4th
Strongline's Heaven Knows
(Tawastway's Fooling Around - Strongline's Just Illusion)

2.
INT & FIN CH Strongline's Knock on Wood
(Upwards Alfonso - Strongline's Ever Known)

3.
Saskian Fun Flower
(Tweedledum Steamy Windows - Rosanan Sun Flower)

  1. BOB-puppy, BIS-puppy
Strongline's Piggywiggy
(Tawastway's Fooling Around - Strongline's Jolly Known)

Lahti International 29.04.2001
(judge: Vidar Grundetjern (NOR), 59 (4+22+33) entries)

Dogs
Bitches
1. + CACIB, BOB
FIN CH Mallorn's Shenandigan 
(Rosanan Whisky Sour - Mallorn's Opium)

2. +RES-CACIB
INT&FIN&EST CH WW-98 SW-98 ESTW-99 FINW-00 Tawastway's Fooling Around
(Strongline's Flame of Fame - Mistmoor's Bland Baker)

3. 
Tsarodej Paddington
(Dickendall Davaron No Exit - Tsarodej Kohinoor)

4. 
Pirriinan Choco Charlie
(Loresho Tango - Pirriinan Balleriina)

5. 
Bubbling Lipton
(Bubbling Just Sailing - Bubbling Indira)

+ CC ==> FIN CH
FINJW-99  Strongline's Cooling Around
(Tawastway's Fooling Around - Strongline's Just Illusion)

1. + CACIB, BOS
FIN CH Bubbling Me-Oh-My
(Cambremer Tom Cobbley of Charway - Bubbling Clare De Lune)

2. + CC, + RES-CACIB
Countylove's All Night Long
(Loresho Real Love - Loresho Vanilla Velvet)

3.
Mallorn's Fata Morgana 
(Mailiksen Asparacus – Mallorn's Xanadu)

4. 
FIN & EST CH Strongline's Jolly Known
(Graemoor Tim - Strongline's Ever Known)

5.
INT & FIN CH Strongline's Knock on Wood
(Upwards Alfonso - Strongline's Ever Known)

1. BOS - puppy
Tsarodej Headmaster
(Boothgates Headliner - Tsarodej Scandal)
1. BOB - puppy
Strongline's Piggywiggy
(Tawastway's Fooling Around - Strongline's Jolly Known)

Pihtipudas  29.04.2001
(judge: Paavo Mattila, 27 (1+9+17) entries)

Dogs
Bitches
1.  +CC, BOS
Jummi-Jammin Black Sabbath
(Cook's Midnight Bandit - Jummi-Jammin Tortilla)
1. +CC, BOB
FIN CH Mailiksen Lumikki
(Biggas Ynga - Mailiksen Villi-Ruusu)

2.
FIN CH Mailiksen All My Loving
(Strongline's Flame of Fame - Mailiksen Sabriina)

3.
FIN CH LVJW-98 Halolan Yhentähen
(Strongline's Shuttlecock - Halolan Rento-Regina) 

4. + CC
Gallop Glade's Black Magic
(Biggas Ynga - Mailiksen Xantippa)

5.
Halolan Äkkinäinen
(Tweedledum Steamy Windows - Halolan Rento-Regina)

1. BOB-puppy, BIS-puppy
Kamitan Romario
(Kamitan My Name Is Bond - Moo-Cow's Allemande)
 

Sipoo 28.04.2001
(judge: Markku Santamäki, 16 (2+6+8) entries)

Dogs
Bitches
1.  +CC, BOB, Group - 4 th
Palabras It's My Party
(Dickendall Davaron No Exit - Palabras Exquitite Blue)
1. +CC, BOS
Seafields Wine And Roses
(O'Sofinas Back To You - Seafields Private Property)

2.
Strongline's Easy Known
(Tawastway's Fooling Around - Strongline's Jolly Known)

3.
Palabras Is This Love
(Dickendall Davaron No Exit - Palabras Exquisite Blue)

1.  BOB-puppy, BIS-5th puppy
Lucky My Hard Days Night
(Master of Chocolate Du Taillis Madame - Loresho Walnut)
1. BOS-puppy
Kamitan Rinsessa
(Kamitan My Name Is Bond  - Moo-Cow's Allemande)

Ruovesi 16.04.2001
(judge: Paavo Mattila, 12 (2+6+4) entries)

Dogs
Bitches
1.  +CC, ==> FIN CH, BOB
Strongline's Enjoying Around
(Tawastway's Fooling Around - Strongline's Jolly Known) 

2.
FIN CH Tawastway's First Harvest
(Strongline's Flame of Fame - Mistmoor's Bland Baker)

3. 
Yelmerin Micro Marcello
(Strongline's Eternal Flame - Strongline's Dawn From US)

1. +CC, BOS
Sizzie's Elegance
(Chancellor Merry - Santtomin Taikaisku)
  BOB-puppy
Mailiksen Fortuna 
(Trendmakers Tycoon - Mailiksen All My Loving)

Lappeenranta International 14.04.2001
(judge: Soile Bister, 40 (1+18+21) entries)

Dogs
Bitches
1. + CACIB, + CC ==> FIN CH, BOS
Strongline's Eternal Flame
(Tawastway's Fooling Around – Strongline´s Jolly Known)

2. + RES-CACIB
Pebble Beach Moonshine
(Grumbling Allspice - Pebble Beach Lusty Lass)

3. 
FIN CH Strongline's Coxcomb
(Tawastway's Fooling Around - Strongline's Just Illusion)

1. + CACIB ==> INT CH, BOB
FIN & EST CH Strongline's Jolly Known
(Graemoor Tim - Strongline's Ever Known)

2. + RES-CACIB
INT & FIN CH Strongline's Knock on Wood
(Upwards Alfonso - Strongline's Ever Known)

3.
Strongline's Blabing Wave
(Loresho Tango - Strongline's Good Heavens)

4.
FIN CH Kamitan Merenneito
(Tweedledum Steamy Windows - Kamitan Uska Dara) 

5.
FIN CH LVJW-98 Halolan Yhentähen
(Strongline's Shuttlecock - Halolan Rento-Regina) 

1. BOB-puppy
Saskian Kingis
(Strongline's Easy-Going - Saskian Geisha)
 

Marttila 07.04.2001
(judge: Riitta-Liisa Lehtonen, 23 (3+7+13) entries)

Dogs
Bitches
1. BOS
Rosanan April Fool
(Strongline's Cooling Around - Rosanan Taffeta Rose) 

2. +CC
Adventurer's Ev'ry Which Way
(Loresho Tango - Nerocas Cuurankukka)

3. 
Tsarodej Snowcloud
(Chancellor Merry - Tsarodej Kohinor)

4.
Aronia Indiana Jones
(Carrier Yompikumpi - Aronia Sari)

5. 
FIN CH FIN TR CH Bahokki's Domino
(Baldioran Eridanus - Applehills Änoire)
 

1. + CC, BOB
Rosanan Rose of Surrey
(Warringah's Gunpowder At Duxfordham - Rosanan Snow White Rose)

2.
Countylove's All Night Long
(Loresho Real Love - Loresho Vanilla Velvet)

3.
Kariminn's Nougat Icecream
(Bubbling Bedouine - Pikimekon Ocarina)

4. 
FIN CH FINW-94 Rosanan Pink Rose
(Caveris Mirage - Rosanan Prime Rose)

5.
Adventurer's Fingers Crossed
(Carpenny Walpole - Mellows Killing Fantasy)

1. BOB-puppy
Tsarodej Headmaster
(Boothgates Headliner - Tsarodej Scandal)
 

Mäntsälä 01.04.2001
(judge: Kirsi Nieminen, 33 (1+11+21) entries)

Dogs
Bitches
1. + CC, BOB
Tsarodej Paddington
(Dickendall Davaron No Exit - Tsarodej Kohinor)

2.
Beaver Pond's Yellow Bill
(Strongline's Have A Break - Sniffens Constance)

 

1. + CC, BOS
Strongline's Easy Known
(Tawastway's Fooling Around - Strongline's Jolly Known)

2.
Rosanan Be My Rose
(Chancellor Merry - Rosanan Snow White Rose )

3.
Seafields At Swanlake
(Rosanan Emperor - Seafields Night And Day)

4. 
Jummi-Jammin Blondie
(Cook's Midnight Bandit - Jummi-Jammin Tortilla)

5.
Tsarodej Coconut
(Tweedledum Crispy Duck - Tsarodej Royal Princess)

1. BOB-puppy, BIS - 5th -puppy
Rosanan Dollar Grin
(Rosanan Chelsea Bun - Rosanan Purple Rose)
 

Kerimäki 25.03.2001
(judge: Markku Santamäki, 11 entries)

Dogs
Bitches
1.  +CC, ==> FIN CH, BOB, Group- 4th
Strongline's Coxcomb
(Tawastway's Fooling Around - Strongline's Just Illusion)

2.
Strongline's Lucky Shot
(Rosanan Paul Pry - Strongline's Xy) 

1. +CC, BOS
Strongline's Heaven Knows
(Tawastway's Fooling Around - Strongline's Just Illusion)

Tampere International  18.03.2000
(judge: Hannele Jokisilta, 52 (3+16+33) entries)

Dogs
Bitches
1. +CC, BOB, Group-4th
Tweedledum Against All Odds
(Tweedledum Brookland Savoy - Tweedledum Mascara)

2. +CACIB
Saskian Gentleman
(Palabras Blue Bayo - Saskian Dizzy Miss Lizzy)

3. +Res-CACIB
Bubbling Lipton
(Bubbling Just Sailing - Bubbling Indira)

4.
FIN CH Shamila's Halley's Burst
(Pastime's Tripe-Hound - Bear's Extra Lass)

1. +CACIB, BOS
Bubbling Me-Oh-My
(Cambremer Tom Cobbley of Charway - Bubbling Clare De Lune)

2. +CC, + Res-CACIB
Tweedledum Country Girl
(Dickendall Arnold - Tweedledum Mascara)

3.
FIN & EST CH Strongline's Jolly Known
(Graemoor Tim - Strongline's Ever Known)

4. 
INT & FIN CH Strongline's Knock on Wood
(Upwards Alfonso - Strongline's Ever Known)

5.
Strongline's Easy Known
(Tawastway's Fooling Around - Strongline's Jolly Known)

  1. BOB-puppy
Follies Allie
(Follies Rule of Thumb - Balnova Fragrant Bloom)

Alajärvi 10.03.2001
(judge: Paavo Mattila, 22 (3+5+14) entries)

Dogs
Bitches 
1.  +CC, BOS
Halolan Basianssi
(Chancellor Merry - Halolan Pikku-Pimu)
1. +CC, BOB 
Halolan Zohvasampioni
(Basthill's Don Diego - Halolan Pikku-Piru)

2. BOB-veteran
INT&FIN&EST  CH Halolan Rento-Regina
(Sprusehill's Bondera - Carrier Uuvishuttu)

  1. BOB-puppy
Strongline's Miss Bowmore
(Follies Storm Petrel - Strongline's Custom-Made)

Kokemäki, Labrador Specialty 03.02.2001
judges:
dogs: Philippe Lammens (BEL), 17 puppies + 48 dogs
bitches: Rony Michiels (BEL), 11 puppies + 61 bitches

Dogs
Bitches 
1. +CC, BOB, BIS-1
Tweedledum Against All Odds
(Tweedledum Brookland Savoy - Tweedledum Mascara)

2.
Strongline's Enjoying Around
(Tawastway's Fooling Around - Strongline's Jolly Known) 

3. 
INT & FIN CH NORDW-97 Mallorn's Onassis
(Dickendall Arnold - Mallorn's Koh-i-noor)

4.
Bubbling Lipton
(Bubbling Just Sailing - Bubbling Indira)

5.
AM&CAN&FIN CH Chancellor Merry
(Carromer Mystery - Ardmargha Good Fortune)

1. BOS, BIS-2 
FIN CH Grumbling The Snowlady
(Gallybob Quiggley - Jayncourt The Angel)

2. +CC
M'Ladys My Fair Lady
(Lindall Harris Tweed - Grumbling The Snowlady)

3.
Rosanan Arctic Rose
(Strongline's Cooling Around - Rosanan Taffeta Rose)

4. 
Pirriinan Balleriina
(Bubbling Bedouine - Carmelan Riina)

5.
Loresho Zell-O
(Mallorn's Yukon - Loresho Jell-O)

1. BOS-puppy, BIS-2
Sidewild At Once
(Follies Storm Petrel - Aprilmist Love Zone)

2.
Lucky My All My Loving
(Master of Chocolate Du Taillis Madame - Loresho Walnut)

1. BOB-puppy, BIS-1
Grumbling Daydream
(Bubbling Churchill - Grumbling Gimmick)

2.
Loresho Darling
(O'Sofinas Back To You - Whitney Houston)

Siilinjärvi 03.02.2001
(judge: Markku Santamäki, 32 (1+14+18) entries)

Dogs
Bitches
1.  BOS
FIN CH Bear's Hiawatha
(Strongline's Flame of Fame - Bear's Bianca) 

2.
FIN CH Mailiksen Bridegroom
(Strongline's Flame of Fame - Mailiksen Lumikki)

3. +CC
Halolan Äijänkäppyrä
(Tweedledum Steamy Windows - Halolan Rento-Regina)

1. BOB
FIN CH Josipan Tyra-Lisa
(Mellows Dancing Master - Supermassun Birbana Cece)

2. 
FIN CH Bear's Golden Star
(Narjana's Ian - Precious Friend Magnolia Milford)

3. +CC
Halolan Äkkinäinen
(Tweedledum Steamy Windows - Halolan Rento-Regina)

Turku International 21.01.2001
(judge: Carol Reynolds (GB) , 67 (1+31+35) entries)

Dogs
Bitches
1. +CACIB, BOB
AM&CAN&FIN CHChancellor Merry
(Carromer Mystery - Ardmargha Good Fortune)

2. +CC
Rosanan April Fool
(Strongline's Cooling Around - Rosanan Taffeta Rose) 

3. +RES-CACIB
Bubbling Lipton
(Bubbling Just Sailing - Bubbling Indira) 

4.
Tsarodej Paddington
(Dickendall Davaron No Exit - Tsarodej Kohinoor)

5.
FIN CH Adventurer's Excited Nerocas
(Loresho Tango - Nerocas Cuurankukka)

1. +CC, BOS 
Rosanan Arctic Rose
(Strongline's Cooling Around - Rosanan Taffeta Rose)

2. +CACIB
Loresho Zell-O
(Mallorn's Yukon - Loresho Jell-O)

3. +RES-CACIB
Pandail's Make My Day
(Rosanan Chelsea Bun - Pandail's Bumble Bee)

4. 
Gallybob Astra 
(Gallybob Vagabond - Gallybob Unity)

5.
FINJW-00 Tsarodej Popcorn
(Dickendall Davaron No Exit - Tsarodej Kohinoor)

Ilomantsi 21.01.2001
(judge: Markku Santamäki 19 (10+9) entries)

Dogs
Bitches
  1. + CC, BOB, Group-2nd
Halolan Ainokainen
(Rosanan Elvis Presley - Halolan Zohvasampioni)

2.
FIN CH Josipan Tyra-Lisa
(Mellows Dancing Master - Supermassun Birbana Cece)

3.
FIN TR CH Mirilkan Calamity Jane
(Loresho Love Mission - Mirilkan Anastasia)

Raahe 20.01.2001
(judge: Paavo Mattila 15 (5 + 10) entries)

Dogs
Bitches
1. BOS
Mallorn's Free Will
(Mailiksen Asparacus - Mallorn's Xanadu) 

2. +CC
Bear's Mastercraft
(Bear's Casper - Rosanan Purple Rose)

1. +CC, ==> FIN CH, BOB
Mallorn's Chinook
(Trendmaker's Tycoon - Trendmaker's Make Your Move)

2.
Nallelaakson Opri
(Biggas Rolling Stone - Camillaelisabet)

Hollola 14.01.2001
(judge: Kirsi Nieminen, 31 (1+5+25) entries)

Dogs
Bitches
1. + CC, BOB
Rosanan April Fool
(Strongline's Cooling Around - Rosanan Taffeta Rose) 

2.
Palabras It's My Party
(Dickendall Davaron No Exit - Palabras Exquitite Blue)

 

1. + CC, BOS
Rosanan Arctic Rose
(Strongline's Cooling Around - Rosanan Taffeta Rose)

2.
Strongline's Heaven Knows
(Tawastway´s Fooling Around - Strongline's Just Illusion)

3.
Strongline's Easy Known
(Tawastway's Fooling Around - Strongline's Jolly Known)

4.  BOB-veteran
Palabras Look Out For X
(Aprilmist Grasshopper - Palabras Shooting Star)

5.
Gallybob Astra
(Gallybob Vagabond - Gallybob Unity)

1. BOB-puppy
Follies Wood Sandpiper
(Follies Storm Petrel - Follies Karelia)
 

Kauhajoki 13.01.2001
(judge: Esko Nummijärvi, 22 (10+12) entries)

Dogs
Bitches
1. +CC =>FIN CH, BOB, Group-4th
Shamila's Halley's Burst
(Pastime's Tripe-Hound - Bear's Extra Lass)

2.
Mohikaani
(Mellows Kind Fellow - Elviira)

3.
Strongline's Enjoying Around
(Tawastway's Fooling Around – Strongline's Jolly Known) 

4.
Nerocas Gavaljeeri
(Mellows Cream Cracker - Nerocas Aika-Taika)

5.
Nallelaakson Uffe
(Tweedledum Mumbo Jumbo - Nallelaakson Opri)

1. +CC, BOS 
Nallelaakson Opri
(Biggas Rolling Stone - Camillaelisabet)

2.
Bahokki's Midnight Dancer
(Follies Private Joke - Bahokki's Bonita)

3. 
Ipohin Opaali
(Strongline's Have A Break - Ipohin Aina-Amora)

4. 
Black Bet's Elisa
(Heavy Loader's And The Band Played - Black Bet's Barbara)

Kajaani 08.01.2001
(judge: Eeva Rautala, 31 (2+10+19) entries)

Dogs
Bitches
1. BOS
FIN CH Mallorn's Shenandigan
(Rosanan Whisky Sour - Mallorn's Opium)

2.
Strongline's Eternal Flame
(Tawastway's Fooling Around – Strongline´s Jolly Known)

3.
FIN CH Mailiksen Bridgeroom 
(Strongline's Flame of Fame – Mailiksen Lumikki)

 

1. BOB, Group-3rd
Mallorn's Fata Morgana 
(Mailiksen Asparacus – Mallorn's Xanadu)

2.
FIN CH Strongline's Karelian Maid
(Upwards Alfonso – Strongline's Ever Known)

3. BOB-veteran
FIN CH Mallorn's Poison
(M'ladys Snow-Ball – Mallorn's Kiss Me Kate)

4. + CC
Mallorn's Chinook
(Trendmaker's Tycoon – Trendmaker's Make Your Move)

5.
Halolan Äkkinäinen
(Tweedledum Steamy Windows – Halolan Rento-Regina)

1. BOB-puppy, BIS-4
Yelmerin Magical Flame
(Strongline's Eternal Flame - Strongline's Dawn From US)
1. BOS-puppy
Yelmerin Mimi La Boheme 
(Strongline's Eternal Flame - Strongline's Dawn From US)