Tawastway's Show Results 2006
HUOM!
Nämä tulossivut ovat täysin epäviralliset, joten tuloksissa saattaa olla virheitä.
Pyrin julkaisemaan kustakin näyttelystä sijoittuneet koirat, isommista näyttelyistä mahdollisesti myös luokissaan sijoittuneet koirat omien  mahdollisuuksieni mukaan. Pyydän anteeksi, jos jonkun koiraa ei tuloksissa näy, 
sen nimi on kirjoitettu väärin, tai juuri siitä näyttelystä,
jossa koira on sijoittunut luokassaan, ei luokkasijoittuneita olekkaan julkaistu. 
Julkaisen myös sijoittuneiden koirien kuvia, jos kotisivuillani 
on tilaa ja saamani kuva on tarpeeksi hyvälaatuinen.

Otathan huomioon, että kyseessä ovat täysin yksityisen henkilön kotisivut!
terv. Päivi Hoffren & Tawastway's labradorit 

Jos tiedät muita näyttelytuloksia, meilaa TÄNNE. Kiitos!

Abbreviations / Lyhenteet

Abbreviation / Lyhenne In English In Finnish
exc excellent erinomainen (SA)
vg very good erittäin hyvä (1)
CC certificate sertifikaatti
RES-CC reserve certificate vara sertifikaati
CACIB international certificate  kansainvälinen sertifikaatti
RES-CACIB international reserve cc kansainvälinen 
vara sertifikaatti
BOB Best Of Breed Rotunsa Paras
BOS Best of Opposite Sex Vastakkaisen sukupuolen paras

Show Results Year 1999
Show Results Year 2000
Show Results Year 2001
Show Results Year 2002
Show Results Year 2003
Show Results Year 2004
Show Results Year 2005

Helsinki International, Winner 2006 08.12.2006
Tampere 06.12.2006
Kemi 25.11.2006
Jyväskylä International 18.11.2006
Valkeala 12.11.2006
Seinäjoki International 07.10.2006
Finland's Retriever Association's Specialty, Hyvinkää 22.10.2006
Oulu International 07.10.2006
Köyliö 17.09.2006
Hyvinkää 17.09.2006
Kihniö 16.07.2006
Labrador Specialty, Kisko 10.09.2006
Porvoo 09.09.2006
Helsinki 03.09.2006
Tervakoski 02.09.2006
Pielavesi 27.08.2006
Hämeenlinna International 27.08.2006
Luumäki 27.08.2006
Pyhäselkä 13.08.2006
Raisio 13.08.2006
Mäntyharju 13.08.2006
Sotkamo 13.08.2006
Imatra 12.08.2006
Haapajärvi 12.08.2006
Vesilahti 06.08.2006
Kuopio International 06.08.2006
Kuopio International 05.08.2006
Kuopio 04.08.2006
Kotka 30.07.2006
Mikkeli International 29.07.2006
Seinäjoki 29.07.2006
Mäntsälä 23.07.2006
Keminmaa 22.07.2006
Lammi 22.07.2006
Pietarsaari 16.07.2006
Laukaa 16.07.2006
Labrador Specialty, Laukaa 15.07.2006
Helsinki 15.07.2006
Karjaa 09.07.2006
Savonlinna 09.07.2006
Salo 08.07.2006
Pori 02.07.2006
Ylivieska 02.06.2006
Rovaniemi International 24.06.2006
Forssa 18.06.2006
Tuuri 17.06.2006
Labrador Main Specialty, Espoo 10.06.2006
European Winner Show 2006, Helsinki   09.06.2006
Haukipudas 04.06.2006
Mänttä  04.06.2006
Lohja 04.06.2006
Toijala 03.06.2006
Järvenpää 28.05.2006
Sauvo 27.05.2006
Iitti 27.05.2006
Jämsänkoski 25.05.2006
Joutseno 25.05.2006
Teerijärvi 25.05.2006
Helsinki International 21.05.2006
Rauma 20.05.2006
Sysmä 20.05.2006
Oulu 14.05.2006
Hamina 13.05.2006
Parainen 13.05.2006
Helsinki 07.05.2006
Alajärvi 06.05.2006
Jaala 01.05.2006
Vaasa 30.04.2006
Kajaani 29.04.2006
Loviisa 23.04.2006
Lahti INT 22.04.2006
Ruovesi 18.04.2006
Lappeenranta INT 15.04.2006
Hausjärvi 09.04.2006
Marttila 08.04.2006
Pertunmaa 08.04.2006
Mikkeli 25.03.2006
Tampere International 19.03.2006
Kerimäki 11.03.2006
Rovaniemi 04.03.2006
Valkeala 04.03.2006
Tuusniemi 19.02.2006
Turku International 21.01.2006
Kajaani International 07.01.2006

Helsinki International, Winner 2006 08.12.2006
judge: Guy Spagnolo, Australia &
Benny Blid, Sweden (for puppies and junior bitches), 118  (10+50+58) entries

Dogs
Bitches
1.  CC, CACIB,  BOB, FINW-06, Group-2
Follies Mon Oncle
(Mallorn's Romeo - Tweedledum Folies Bergerer)

2. RES-CACIB
AM CH Loresho Royal Flush 
(Mallorn's Arcturus - Loresho Walnut) 

3. 
FIN & EST CH Follies Be Prepared 
(Tawastway's Fooling Around - Follies Rock Candy)

4. RES-CC
RUS&BLR RKF CH Stenveyz Get Popular
(Palabras Keep on Movin' - Stenveyz Part of Million)

FINJW-06
ESTW-06 ESTJW-06 Adventurer's Taittinger
(HySpire Barbary Coast - Adventurer's Show Waddywaddy)

1.  CACIB, BOS, FINW-06
Loresho Kiwi At Bubbling
(Bubbling Picasso - Mallorn's Chocolate Magic)

2. RES-CACIB
FIN CH Tweedledum Purple Evening 
(Mailiksen Gentleman - Tweedledum Curtain Call)

3.
Lucky My Endless Love
(Mailiksen Gentleman - Canefields Zena)

4. CC
Follies Moulin Rouge
(Mallorn's Romeo - Tweedledum Folies Bergerer)

FINJW-06
Yankee Goodwill Nicole at Reval Dream
(Linjor Wish Master -x Henning Mills American Idol)

1. BOB-puppy
Nuuskunenän Lorenzo Lamas 
(Marshy Hope's American Dream - Nuuskunenän Jennifer Lopez )
1. BOS-puppy
Reval Dream Stream of Love 
(Tweedledum Against All Odds - Fine Label Alane at Reval Dream)

Tampere 06.12.2006
judge: Raimo Louhio, 77 (6+23+48) entries

Dogs
Bitches
1.  CC, BOB
Boompaw's Ruddy Duck
(Bahokki's Amigo - Mailiksen Glamour Girl)

2. RES-CC
Strongline's Merrymaker
(Winnie's Maryland - Strongline's Titbit)

3. 
Gryningens Hajk
(Rainstone Basket - Gryningens Dicta)

4. BOB-veteran
FIN CH Shamila's Halley's Burst
(Pastime's Tripe-Hound - Bear's Extra Lass)

1. BOS
FIN CH NORDW-05 EW-06 Tawastway's Sunshine
(Tawastway's Fooling Around - Tawastway's Here'n'There)

2. CC ==> FIN CH
Saskian X-tra Joy
(Mailiksen Gentleman - Saskian Nightcap)

3. RES-CC
Saskian Yazz
(Follies Imperial Eagle - Saskian Night Game)

4. 
Jummi-Jammin Luna Negra
(Älvgårdens Le Cardinal - Jummi-Jammin Sixpack)

  1. BOB-puppy
HySpire Jessica at Adventurers
(Borador's By George - HySpire Cavanaugh)

Kemi 25.11.2006
judge: Markku Santamäki 45 (5+11+29) entries

Dogs
Bitches
1. BOS
FIN CH Halolan Oltermanni
(Ipohin Napoleon - Halolan Zohvasampioni)

2. BOB-veteran
FIN CH Mailiksen Asparacus
(Biggas Ynga - Mailiksen Milk And Honey)

1.  BOB
FIN & RUS CH Saskian Nightcap
(Chancellor Merry - Saskian Geri)

2. CC
Arbella
(Mallorn's Braveheart - Cannonpowder Big Bertha)

3. RES-CC
Ruusukka
(Strongline's Eternal Flame - Pandemonium)

4.
Cannonpowder Cleopatra
(Briggle's Marble Muffin - Strongline's Indiana)

1. BOS-puppy
Game Sparke's Väinö
(Upwards Goodwill Gunnar - Jummi-Jammin Geisha)
1. BOB-puppy
Mallorn's Sea Lavender
(Hightide Bonaventure Cap'n Jack - Mallorn's Cafr Au Lait)

Jyväskylä International 18.11.2006
judge: Elina Ruskovaara 70 (9+31+30) entries

Dogs
Bitches
1. BOS, BOB-veteran
FIN CH Shamila's Halley's Burst
(Pastime's Tripe-Hound - Bear's Extra Lass)

2. CACIB, CC
Wetten Torrente
(Rocheby Smokescreen - Wetten Vento Vivace)

3. RES-CACIB, RES-CC
Strongline’s District
(Adventurer’s Ev’ry Which Way - Strongline’s Xy)

4.
ESTW-06 ESTJW-06 Adventurer's Taittinger
(HySpire Barbary Coast - Adventurer's Show Waddywaddy)

1.  CACIB, BOB
FIN CH Strongline's Keyword
(Strongline's Goblin - Strongline's Piggywiggy)

2. CC
Sidewild Holy Ghost
(Sidewild By The Way . Sidewild At First)

3. RES-CACIB
FIN CH NORDW-05 EW-06 Tawastway's Sunshine
(Tawastway's Fooling Around - Tawastway's Here'n'There)

4. RES-CC
Mouldhill's Almost There
(Strongline's Enjoying Around - Tawastway's Here'n'There)

1. BOS-puppy
Game Sparke's Onni
(Upwards Goodwill Gunnar - Jummi-Jammin Geisha)
1. BOB-puppy
HySpire Jessica at Adventurers
(Borador's By George - HySpire Cavanaugh)

Valkeala 12.11.2006
judge: Kirsi Nieminen, 57 (2+19+36) entries

Dogs
Bitches
1.  CC, BOS
ESTW-06 ESTJW-06 Adventurer's Taittinger
(HySpire Barbary Coast - Adventurer's Show Waddywaddy)

2. RES-CC
Tawastway's Ants In Pants
(JanRod's Wet'n'Wild At Brawner Cr - Strongline's Knock on Wood)

3. 
Nipntuck Happy Days
(Dickendall Amberlyn U Never Know - Nipntuck Miss American Pie)

4.
FIN CH Saskian Upside Down
(JanRod's Wet'n'Wild at Brawner Cr - Saskian Nightingale)

1. BOB
Strongline's Kiss Kiss
(Strongline's Goblin - Strongline's Piggywiggy)

2. CC ==> FIN CH
FIN TR CH Strongline's Fuzzy
(JanRod's Wet'n'Wild At Brawner Cr - Strongline's Titbit)

3. RES-CC
Tawastway's Cobacabana
(Follies Storm Petrel - Tawastway's Step by Step)

4.
Saskian Ups-A-Daisy
(JanRod's Wet'n'Wild at Brawner Cr - Saskian Nightingale)

  1. BOB-puppy
Saskian Aurora
(Upwards Goodwill Gunnar - Saskian Tutti-Frutti)

Seinäjoki International 07.10.2006
judge: Mats Jonsson, Sweden 46 (5+23+18) entries

Dogs
Bitches
1. CC, CACIB, BOS
Boompaw's Cinnamon Teal
(Bahokki's Amigo - Mailiksen Glamour Girl)

2. RES-CACIB, RES-CC
Annuals Nightwind 
(Jayncourt Natural Star - Annuals Chelsea Girl)

3. 
FIN CH FINW-05 FINJW-04 Lucky My Born Free
(Mailiksen Gentleman - Canefields Zena)

4.
Upwards Hot Dog
(Älvgårdens Le Cardinal - Upwards Chiquita)

1.  CACIB, BOB
FIN CH NORDW-05 EW-06 Tawastway's Sunshine
(Tawastway's Fooling Around - Tawastway's Here'n'There)

2. CC, RES- CACIB
Bowmore's Country Classic
(Annuals On Guard - Ipohin Opaali)

3. RES-CC
Pirriinan Gingerbread
(Palabras Keep on Movin' - Pirriinan Eye Catcher)

4. 
Countrylove's Kid 
(Nipntuck Happy Days -Countrylove's Hope and Glory)

   

Finland's Retriever Association's Specialty, Hyvinkää 22.10.2006
judges: for puppies and junior bitches: Lena Hägglund, Sweden
for others: Fiona Braddon, GB 131 (21+44+66) entries

Dogs
Bitches
1.  CC, BOS 
Follies Mon Oncle
(Mallorn's Romeo - Tweedledum Folies Bergerer)

2. 
FIN CH FINW-05 FINJW-04 Lucky My Born Free
(Mailiksen Gentleman - Canefields Zena)

3. RES-CC 
Follies Rara Avis
(Golden Eagle over Rocheby - Follies I Love Lucy) 

4. 
Nipntuck Happy Days
(Dickendall Amberlyn U Never Know - Nipntuck Miss American Pie)

1. BOB 
FIN CH NORDW-05 EW-06 Tawastway's Sunshine
(Tawastway's Fooling Around - Tawastway's Here'n'There)

2. CC 
Lucky My Endless Love
(Mailiksen Gentleman - Canefields Zena)

3. RES-CC 
Loresho Mocha Breeze 
(Lubberline pumpernickle - Loresho Novella) 

4. 
Waterline's Thea
(Rocheby Smokescreen - Lucky My Endless Love)

1. BOS-puppy
Nuuskunenän Lorenzo Lamas 
(Marshy Hope's American Dream - Nuuskunenän Jennifer Lopez )
1. BOB-puppy
Waterline's Eve of Eden
(Strongline's Quester - Lucky My Endless Love)

Oulu International 07.10.2006
judge: Rainer vuorinen 43 (1+15+28) entries

Dogs
Bitches
1. CC, CACIB, BOS
Mysis Iron Chancellor
(Mailiksen Gentleman - Mallorn's Chinook)

2.
FIN CH Halolan Oltermanni
(Ipohin Napoleon - Halolan Zohvasampioni)

3. RES-CC
Mysis Keynote
(Mallorn's Valentine - Mallorn's Chinook)

4.
Mallorn's One Sunny Day
(Miodyca Sunny Sunday - Mallorn's Rum And Raisins)

1.  CACIB, BOB
FIN CH FIN TR CH Strongline's Well-Known
(Tawastway's Fooling Around - Strongline's Jolly Known)

2. CC
Mysis Kirinki
(Mallorn's Valentine - Mallorn's Chinook)

3.
FIN CH NORDW-05 EW-06 Tawastway's Sunshine
(Tawastway's Fooling Around - Tawastway's Here'n'There)

4. RES-CC
Cannonpowder Evita
(Mallorn's Valentine - Cannonpowder Boomerang)

  1. BOB-puppy
Cannonpowder Loveable
(Mailiksen Gentleman - Cannonpowder Cleopatra)

Köyliö 17.09.2006
judge: Paavo Mattila 30 (0+9+21) entries

Dogs
Bitches
1.  CC, BOS
Adventurer's Unbreak M'heart
(Janrod's Wet'n' Wild at Brawner Cr- Strongline's Unknown)
1.  CC, BOS
Tealway Chloe
(Follies No Kidding - Bubbling Valse Charlotte)

2. RES-CC
Liinu
(Danjacs Finnegan - Adventurer’s Jigsaw Puzzle)

3.
Upwards Ginny
(Cassatas Fantom Ferdinand - Upwards Camilla)

4.
FIN&S TR CH Buckthorn’s One And Only
(Strongline's Easy-Going - Buckthorn's Lucky Coin)

   

Hyvinkää 17.09.2006
judge:  Tina Sulce, Latvia, 28 (2+11+15)

Dogs
Bitches
1.  CC, BOB
FINJW-05 BALTW-06 EUJW-06 Adventurer's Labyrinth
(Follies Storm Petrel - Strongline's Unknown)

2.
FIN CH FINW-05 FINJW-04 Lucky My Born Free
(Mailiksen Gentleman - Canefields Zena)

3. RES-CC
ESTW-06 ESTJW-06 Adventurer's Taittinger
(HySpire Barbary Coast - Adventurer's Show Waddywaddy)

4.
Tawastway’s Dogmatism
(Adventurer’s Ev’ry Which Way - Tawastway’s Abracadabra)

1.  CC, BOS
Lucky My Endless Love
(Mailiksen Gentleman - Canefields Zena)

2. RES-CC
Sweetmix Dark Angel
(Strongline's Halley's Comet - Strongline's Xtra Sweet)

3. 
EST&BLR&LTU&LV&BALT&RUS JCH BALTJW-06 Wizard’s Creek Pia Desideria
(Strongline’s Dalwhinnie – Wizard’s Creek Hufflepuff Brownie)

4.
Yelmerin Pride And Joy
(Tawastway's Fooling Around - Strongline's Karelian Maid)

1. BOB-puppy
Fulmarus Junior Hunter
(Lucky My Born Free - Fulmarus Daylight)
1. BOS-puppy
Fulmarus Justify My Love
(Lucky My Born Free - Fulmarus Daylight)

Kihniö 16.07.2006
judge: Soile Bister, 29 (2+11+16) entries

Dogs
Bitches
1.  CC, BOB, Group-1, BIS-2
ESTW-06 ESTJW-06 Adventurer's Taittinger
(HySpire Barbary Coast - Adventurer's Show Waddywaddy)

2. REC-CC
Nipntuck Happy Days
(Dickendall Amberlyn U Never Know - Nipntuck Miss American Pie)

3.
FINJW-05 BALTW-06 EUJW-06 Adventurer's Labyrinth
(Follies Storm Petrel - Strongline's Unknown)

4.
Adventurer's Unbreak M'heart
(Janrod's Wet'n' Wild at Brawner Cr- Strongline's Unknown)

1.  CC, BOS
Madelief’s Quurankukka
(Tsarodej Timberlay - Madelief's Kitty)

2. 
FIN CH Sweetmix Doris Day
(Strongline's Halley's Comet - Strongline's Xtra Sweet)

3. RES-CC
Countrylove’s Knock Off
(Nipntuck Happy Days - Countrylove’s Hope And Glory)

4.
Madelief’s Q-Keiju
(Tsarodej Timberlay - Madelief's Kitty)

   

Labrador Specialty, Kisko 10.09.2006
judge: Anja Verbeek, Netherlands, 94(14+34+46) entries

Dogs
Bitches
1.  CC, BOB, BIS-1 
AM CH Loresho Royal Flush 
(Mallorn's Arcturus - Loresho Walnut) 

2. RES-CC 
ESTW-06 ESTJW-06 Adventurer's Taittinger
(HySpire Barbary Coast - Adventurer's Show Waddywaddy)

3. 
Follies Rara Avis
(Golden Eagle over Rocheby - Follies I Love Lucy) 

4. 
FIN&RUS&BELARUS&EST CH Follies Imperial Eagle
(Tweedledum Crispy Duck - Follies Wood Lark)

1. BOS, BIS-2 
FIN CH Yelmerin Queen Bee 
(Bubbling Picasso - Yelmerin No Doubt) 

2. CC 
Strongline's Nightpearl 
(Bear's Oscar - Tawastway's Piglet) 

3. RES-CC 
EST&LV&LTU&BALT JCH EST CH BALTJW-04 Mallorn's Elysee 
(Mambrino's Triumph - Mallorn's Xanadu) 

4. 
Tealway Dollies
(Follies Storm Petrel - Bubbling Savannah)

1. BOS-puppy
Nuuskunenän Lorenzo Lamas
(Marshy Hope's American Dream - Nuuskunenän Jennifer Lopez )
1. BOB-puppy
HySpire Jessica at Adventurers
(Borador's By George - HySpire Cavanaugh)

Porvoo 09.09.2006
judge: Per Iversen, Norway, 19 (1+9+9) entries

Dogs
Bitches
1.  CC, BOB
ESTW-06 ESTJW-06 Adventurer's Taittinger
(HySpire Barbary Coast - Adventurer's Show Waddywaddy)

2.
FIN CH Yelmerin Othello
(Bear's Oscar - Yelmerin Mimi La Bohe'me)

3. RES-CC
FINJW-05 BALTW-06 EUJW-06 Adventurer's Labyrinth
(Follies Storm Petrel - Strongline's Unknown)

1.  CC, BOS
Tealway Dollies
(Follies Storm Petrel - Bubbling Savannah)
   

Helsinki 03.09.2006
judge: Sigrid Jarmer, Austria, 34(0+5+29) entries

Dogs
Bitches
1.  CC, BOB
ESTW-06 ESTJW-06 Adventurer's Taittinger
(HySpire Barbary Coast - Adventurer's Show Waddywaddy)

2. RES-CC
FINJW-05 BALTW-06 EUJW-06 Adventurer's Labyrinth
(Follies Storm Petrel - Strongline's Unknown)
 

1. BOS
FIN CH FINJW-01 Follies Buttercup
(Tawastway's Fooling Around - Follies Rock Candy)

2. 
Lucky My Mornig Desire
(Mailiksen Gentleman - Canefields Zena)

3.
FIN CH Bubbling Sheba
(Carpenny Walpole - Bubbling Me-Oh-My)

4. CC
Loresho Mocha Breeze
(Lubberline Pumpernickle - Loresho Novella)

RES-CC
Loresho Lun-A
(Bonaventure's Cap'n Jack - Loresho Zell-O)

   

Tervakoski 02.09.2006
judge: Jukka Kuusisto, 15 (0+4+11) entries

Dogs
Bitches
1.  CC, BOB, Group-4
ESTW-06 ESTJW-06 Adventurer's Taittinger
(HySpire Barbary Coast - Adventurer's Show Waddywaddy)

2. RES-CC
FINJW-05 BALTW-06 EUJW-06 Adventurer's Labyrinth
(Follies Storm Petrel - Strongline's Unknown)

1.  CC, BOS
Loresho Lun-A
(Bonaventure's Cap'n Jack - Loresho Zell-O)

2. RES-CC
Saskian X-tra Joy
(Mailiksen Gentleman - Saskian Nightcap)

3.
Mallorn’s Cafe au Lait
(Bubbling Picasso - Tjotte's Pure Colour at Mallorn's)

4.
Adventurer’s Yackety-Yak
(Countrylove's Choose Me - Mallorn's Aniara)

   

Pielavesi 27.08.2006
judge: Paula Rekiranta, 15(1+4+10 )entries

Dogs
Bitches
1.  CC, BOS
My Brand Love Letter
(Loresho Love Mail - My Brand Desing By Angestel)
1.  CC, BOB
Strongline's Piece of Jolly
(Adventurer's Ev'ry Which Way - Strongline's Extra Jolly)

2.
FIN & RUS CH Halolan Ilopilleri 
(Halolan Välivaara - Halolan Ainokainen)

3.
FIN CH Sweetmix Doris Day
(Strongline's Halley's Comet - Strongline's Xtra Sweet)

4. RES-CC
Halolan Umpinainen
(Hlolan Välivaara - Mimmu)

  1. BOB-puppy
Fulmarus Ideal Girl
(Dalwood Hawaii Punch - Fulmarus Easy Answer)

Hämeenlinna International 27.08.2006
judge: Matti Luoso, 34 (0+17+17) entries

Dogs
Bitches
1.  CC, BOB
Follies Mon Oncle
(Mallorn's Romeo - Tweedledum Folies Bergerer)

2. CACIB, RES-CC
FINJW-05 BALTW-06 EUJW-06 Adventurer's Labyrinth
(Follies Storm Petrel - Strongline's Unknown)

3. RES-CACIB
Tsarodej Wellington
(Mailiksen Gentleman - Tsarodej Peanut)

4.
FIN CH Yelmerin Othello
(Bear's Oscar - Yelmerin Mimi La Bohe'me)

1.  CACIB, BOS
FIN CH Palabras Jungle Fever
(Palabras Blue Bayo - Tweedledum Palabras Cleo)

2. RES-CACIB
Lucky My Mornig Desire
(Mailiksen Gentleman - Canefields Zena)

3. RES-CC
Lucky My Dream
(Lucky My Unforgettable - Canefields Beluckymy)

4.
Tealway Dollies
(Follies Storm Petrel - Bubbling Savannah)

   

Luumäki 27.08.2006
judge: Elena Ruskovaara, 22 (0+9+13) entries

Dogs
Bitches
1.  CC, BOB
Saskian Upside Down
(JanRod's Wet'n'Wild at Brawner Cr - Saskian Nightingale)

2. RES-CC
Ipohin Napoleon
(Ipohin Tohvelisankari - Ipohin Tiffany)

3.
Loresho Umbria
(Loresho Liberty - Ceasarcreek Josefina Buckcreek)

4. BOB-veteran
Valpisa's Leonard
(Älvgårdens Le Cardinal - Kamitan Aramanda)

1. CC, BOS
Mouldhill's All My Lovin'
(Strongline's Enjoying Around - Tawastway's Here'n'There)

2. 
FIN & RUS CH Saskian Nightcap
(Chancellor Merry - Saskian Geri)

3. RES-CC
Valpisa's Brunette 
(Adventurer's Like It or Not-Valpisa's First of April)

4.
FIN TR CH Tawastway's Here'n'There
(Tweedledum Agaisnt All Odds - Strongline's Knock on Wood)

   

Pyhäselkä 13.08.2006
judge: Hannele Jokisilta, 16 (1+4+11) entries

Dogs
Bitches
1.  BOS
FIN CH Halolan Landepaukku
(Bubbling Picasso - Halolan Zohvasampioni)

2. 
FIN CH Yelmerin Peace Pipe
(Tawastway's Fooling Around - Strongline's Karelian Maid)

1. BOB, Group-3
FIN CH Yelmerin Queen Bee
(Bubbling Picasso - Yelmerin No Doubt)

2. 
FIN CH Strongline's No Way
(Bear's Oscar - Tawastway's Piglet)

3. BOB-veteran, BIS-veteran
FIN CH FIN TR CH Strongline's Karelian Maid
(Upwards Alfonso - Strongline's Ever Known)

4. CC
Strongline's Quite A Surprise
(Carpenny Anchorman - Strongline's Piggywiggy)

RES-CC
Halolan Rotunainen
(Countrylove's Choose Me - Halolan Ilopilleri)

1. BOB-puppy
Follies Tasso
(Loch Mor Spencer - Rosanan Ice Follies)
 

Raisio 13.08.2006
judge: Raimo Louhio, 36 (4+14+18) entries

Dogs
Bitches
1.  CC, BOB
Nallelaakson Eevert
(Kamitan My Name Is Bond – Huippuhännän Satu-Prinsessa)

2. 
FIN CH FINW-05 FINJW-04 Lucky My Born Free
(Mailiksen Gentleman - Canefields Zena)

3. RES-CC
Adventurer’s Kilmanrock
(Ceasarscreek and Loresho Jun-O - Countrylove’s For Your Eyes Only)

4. BOB-veteran
FIN CH Cruzeiro’s Daymonkiss
(Mellows Cream Cracker - Biggas Memory Kiss)

1. CC, BOS
Strongline's Funky
(JanRod's Wet'n'Wild At Brawner Cr - Strongline's Titbit)

2. RES-CC
Adventurer’s Fine Champagne 
(Rocheby Smokescreen - Adventurer's Niagara Falls)

3.
Loresho Lun-A
(Bonaventure's Cap'n Jack - Loresho Zell-O)

4.
Adeliante
(Lucky My Born Free - Kikmam’s Dixy)

1. BOB-puppy
Adventurer’s Unsolved Mystery
(Janrod's Wet'n' Wild at Brawner Cr- Strongline's Unknown)
1. BOS-puppy
Wellenbrecher Dynamic Demi
(Strongline’s Dalwhinnie - Adventurer’s Right On Time)

Mäntyharju 13.08.2006
judge: Ritva Raita, 12 (0+6+6) entries

Dogs
Bitches
1.  CC, BOB
Saskian Upside Down
(JanRod's Wet'n'Wild at Brawner Cr - Saskian Nightingale)

2. 
FIN CH Yelmerin Othello
(Bear's Oscar - Yelmerin Mimi La Bohe'me)

3. RES-CC
Strongline's Uno
(Rosanan Icebreaker - Strongline's Everybody Knows)

1. CC, BOS
Strongline's Xina
(Tawastway's Howdy - Strongline's Fuzzy)
   

Sotkamo 13.08.2006
judge: Jukka Kuusisto, 16 (2+2+12) entries

Dogs
Bitches
1.  CC, BOB
FIN TR CH Bear's Romeo
(Strongline's Eternal Flame - Bear's Madonna of Bear)
1. CC, BOB
Strongline's Quizzical
(Carpenny Anchorman - Strongline's Piggywiggy)

2. RES-CC
Mysis Kersey
(Mallorn's Valentine - Mallorn's Chinook)

3.
Mysis Kirinki
(Mallorn's Valentine - Mallorn's Chinook)

4.
Saskian Yazz 
(Follies Imperial Eagle, Saskian Night Game) 

1. BOB-puppy
Adventurer's Unbreak M'heart
(Janrod's Wet'n' Wild at Brawner Cr- Strongline's Unknown)
1. BOS-puppy
Troberry's Bluebell 
(Follies Imperial Eagle - Mailiksen Jesting Jane)

Imatra 12.08.2006
judge: Jos de Coyper, Belgium, 11 (1+3+7) entries

Dogs
Bitches
1. BOS
FIN CH Ipohin Mortti
(Bear's Oscar - Ipohin Ipomea)

2. CC
Rosanan Rookie Boy
(Rosanan Elvis Presley - Rosanan Koralli)

3. BOB-veteran
Valpisa's Leonard
(Älvgårdens Le Cardinal - Kamitan Aramanda)

1. CC, BOB
Valpisa's Brunette 
(Adventurer's Like It or Not-Valpisa's First of April)

2.
FIN CH Tawastway's Step By Step
(Tawastway's Fooling Around - Tawastway's Here'n'There)

3. RES-CC
Pirriinan Exotic Flower
(Caven's Coca-Mo Brute - Pirriinan Balleriina)

  1. BOB-puppy
Odorosas Anemone
(Loreho Liberty - Loresho Real Romance)

Haapajärvi 12.08.2006
judge: Saija Juutilainen, 23 (2+8+13) entries

Dogs
Bitches
1.  CC, BOS
Gawain
(Mallorn’s Arcturus - Sulli)

2. RES-CC
Boompaw's Ruddy Duck
(Bahokki's Amigo - Mailiksen Glamour Girl)

3.
Mysis Keynote
(Mallorn's Valentine - Mallorn's Chinook)

4.
Strongline's Circus Dogfan 
(Marikarin Aadolf-Strongline's Piggywiggy)

1. BOB
FIN CH FIN FT CH Jummi-Jammin Blondie
(Cook's Midnight Bandit - Jummi-Jammin Tortilla)

2. CC
MySis Indigo Blue
(Mailiksen Gentleman - Mallorn's Chinook)

3. RES-CC
Jummi-Jammin Nightwish 
(Jummi-Jammin Frankestein - Wallwein's Alion)

4.
Jummi-Jammin Black Velvet
(Jummi-Jammin Indiana Jones - Älvgårdens Cluny)

  1. BOB-puppy
Countrylove's Kid 
(Nipntuck Happy Days -Countrylove's Hope and Glory)

Vesilahti 06.08.2006
judge: vera Smirnova, Estonia 33 (1+9+23) entries

Dogs
Bitches
1.  CC, BOS
Wetten Erakkorapu
(Cambremer Tom Cobbley of Charway - Wetten Galeija)

2. 
FIN CH Markkisten Eastwood
(Älvgårdens Le Cardinal - Markkisten Claim to Fame)

3. BOB-veteran
Valpisa's Leonard
(Älvgårdens Le Cardinal - Kamitan Aramanda)

4. RES-CC
Bowmore's Double Barrel 
(Mallorn's Valentine - Ipohin Opaali)

1. CC, BOB
Endell Bellatrix
(Älvgårdens Le Cardinal - Palabras J’andro)

2. RES-CC
Adventurer's Maple Syrup 
(Loresho Liberty - Adventurer's Whoo-De-Do)

3.
Valpisa's Black Bet's Moa
(Black Bet's Kreivi- Valpisa's Ninetta)

4.
Dalwood Heart of Gold
(Tjotte's Broken Arrow - Khamse's Well Done For Dalwood)

1. BOB-puppy
Markkisten Jumbo Brute
(Caven's Coca-Mo Brute - Markkisten Elouise)
 

Kuopio International 06.08.2006
judge: Kirsi Nieminen, 36 (2+13+21) entries

Dogs
Bitches
1.  CC, BOB
Adventurer's Taittinger
(HySpire Barbary Coast - Adventurer's Show Waddywaddy)

2. RES-CC, CACIB
FINJW-05 BALTW-06 EUJW-06 Adventurer's Labyrinth
(Follies Storm Petrel - Strongline's Unknown)

3. RES-CC, RES-CACIB
FIN CH Palabras Keep on Movin'
(Birchbrook Barley Wine of Charway - Tweedledum Palabras Cleo)

4. 
Strongline’s District
(Adventurer’s Ev’ry Which Way - Strongline’s Xy)

1. CC, CACIB, BOS
Bridgecorner's Finnheather
(Danjacs Finnegan - Bridgecorner's Hot'n'Sweet)

2. RES-CACIB
FIN CH Tawastway's Step By Step
(Tawastway's Fooling Around - Tawastway's Here'n'There)

3. RES-CC
Tawastway's Cobacabana
(Follies Storm Petrel - Tawastway's Step by Step)

4.
FIN & RUS CH Halolan Ilopilleri 
(Halolan Välivaara - Halolan Ainokainen)

1. BOB-puppy
Follies Tasso
(Loch Mor Spencer - Rosanan Ice Follies)
1. BOS-puppy
Koirantähden Lyyra 
(Shamila's Halley's Burst - Jummi-Jammin Sirius Rouge)

Kuopio International 05.08.2006
judge: Harry Tast, 38 (3+15+20) entries

Dogs
Bitches
1.  CACIB, BOS
FIN CH Halolan Heinähattu
(Bubbling Sunny Boy - Halolan Zohvasampioni)

2. CC
Adventurer's Taittinger
(HySpire Barbary Coast - Adventurer's Show Waddywaddy)

3. RES-CC, RES-CACIB
FINJW-05 BALTW-06 EUJW-06 Adventurer's Labyrinth
(Follies Storm Petrel - Strongline's Unknown)

4. 
Strongline’s District
(Adventurer’s Ev’ry Which Way - Strongline’s Xy)

1. CC ==> FIN CH CACIB, BOB
Strongline's No Way
(Bear's Oscar - Tawastway's Piglet)

2. RES-CC, RES-CACIB
Strongline's Piece of Jolly
(Adventurer's Ev'ry Which Way - Strongline's Extra Jolly)

3. RES-CC
Loresho Lun-A
(Bonaventure's Cap'n Jack - Loresho Zell-O)

4.
Saskian X-tra Joy
(Mailiksen Gentleman - Saskian Nightcap)

1. BOB-puppy
Follies Tasso
(Loch Mor Spencer - Rosanan Ice Follies)
1. BOS-puppy
Koirantähden Lyyra 
(Shamila's Halley's Burst - Jummi-Jammin Sirius Rouge)

Kuopio 04.08.2006
judge: August de Wilde, Belgium, 22 (1+8+13) entries

Dogs
Bitches
1.  BOB
FIN&RUS&BELARUS&EST CH Follies Imperial Eagle
(Tweedledum Crispy Duck - Follies Wood Lark)

2. CC
Adventurer's Taittinger
(HySpire Barbary Coast - Adventurer's Show Waddywaddy)

3. RES-CC
Strongline’s District
(Adventurer’s Ev’ry Which Way - Strongline’s Xy)

4.
FINJW-05 BALTW-06 EUJW-06 Adventurer's Labyrinth
(Follies Storm Petrel - Strongline's Unknown)

1. CC, BOS
Mysis Kirinki
(Mallorn's Valentine - Mallorn's Chinook)

2.
FIN CH Tawastway's Step By Step
(Tawastway's Fooling Around - Tawastway's Here'n'There)

3. RES-CC
Loresho Lun-A
(Bonaventure's Cap'n Jack - Loresho Zell-O)

4.
FIN TR CH Tawastway's Here'n'There
(Tweedledum Agaisnt All Odds - Strongline's Knock on Wood)

   

Kotka 30.07.2006
judge: Ned Burke, Ireland, 25 (1+12+12) entries

Dogs
Bitches
1.  CC ==> FIN CH, BOS
Ipohin Mortti
(Bear's Oscar - Ipohin Ipomea)

2. RES-CC
Adventurer's Tobermory
(HySpire Barbary Coast - Adventurer's Show Waddywaddy)

3. 
Tawastway's Hippopotamus
(Tweedledum Against All Odds - Strongline's Knock on Wood)

4. 
Wetten Drake
(Rocheby North Light - Watch-Out's Holly)

1. CC, BOB
Tealway Dollies
(Follies Storm Petrel - Bubbling Savannah)

2. RES-CC 
Follies Opera Comique
(Rocheby Smokescreen - Tweedledum Folies Bergerer)

3.
Kamitan Päivienkimallus
(Gallybob Jasper - Kamitan Wendy-Violetta)

4.
Tawastway's Shamrock
(Tawastway's Fooling Around - Tawastway's Here'n'There)

   

Mikkeli International 29.07.2006
judge: Saija Juutilainen, 18 (0+10+8) entries

Dogs
Bitches
1.  CACIB, BOB
FIN CH Yelmerin Othello
(Bear's Oscar - Yelmerin Mimi La Bohe'me)

2. CC
Strongline's Uno
(Rosanan Icebreaker - Strongline's Everybody Knows)

3. 
INT&FIN&EST CH Strongline's Quantum Leap
(Mardas Broom - Strongline's Ever Known)

4. RES-CC
Halolan Turvenuija
(Strongline's Eternal Flame - Halolan Äkkinäinen)

1. CC, CACIB, BOS
Strongline's Quckypiggy
(Carpenny Anchorman - Strongline's Piggywiggy)

2. RES-CC, RES-CACIB
Playmaker's Opium
(Rosanan Icebreaker - Playmaker's Forever Love)

3.
Biamin Domino
(Biggas Ynga - Biamin Anniina)

4.
FIN & EST CH Strongline's Blabing Wave
(Loresho Tango - Strongline's Good Heavens)

   

Seinäjoki 29.07.2006
judge: Esko Nummijärvi, 13 (1+8+4) entries

Dogs
Bitches
1.  CC, BOB, Group-2
FINJW-05 BALTW-06 EUJW-06 Adventurer's Labyrinth
(Follies Storm Petrel - Strongline's Unknown)

2. BOB-veteran, BIS-3- veteran
FIN CH Shamila's Halley's Burst
(Pastime's Tripe-Hound - Bear's Extra Lass)

3. RES-CC
Santtomin Jännäri
(Brookhill's Daddy's Hope - Sizzie's Beauty Santtom)

4.
FIN CH FIN&S TR CH Adventurer's Imaginary Fella 
(Biggas Mellow Fellow - Nerocas Cuurankukka)

1. BOS
FIN CH Adventurer's Blanc De Blancs
(Mailiksen Gentleman - Adventurer's Point Given)
1. BOB-puppy
Adventurer's Taittinger
(HySpire Barbary Coast - Adventurer's Show Waddywaddy)
1. BOB-puppy
Jummi-Jammin Hennessy
(Usvalammen Noki - Wallwein’s Alion)

Mäntsälä 23.07.2006
judge: Paula Rekiranta, 24 (0+10+14) entries

Dogs
Bitches
1.  CC, BOB, Group-2
Follies Mon Oncle
(Mallorn's Romeo - Tweedledum Folies Bergerer)

2. RES-CC
Saskian Rock’n’Roll
(Tawastway’s Private Eye - Saskian Lucky Flower)

3.
FIN CH Palabras Keep on Movin'
(Birchbrook Barley Wine of Charway - Tweedledum Palabras Cleo)

4.
FINJW-05 BALTW-06 EUJW-06 Adventurer's Labyrinth
(Follies Storm Petrel - Strongline's Unknown)

 1. CC, BOS
Mallorn's Arctic Flower
(Mallorn's Arcturus - Mallorn's Fresh Flower)

2. RES-CC
Saskian X-tra Joy
(Mailiksen Gentleman - Saskian Nightcap)

3.
FIN CH Tawastway's Step By Step
(Tawastway's Fooling Around - Tawastway's Here'n'There)

4. 
FIN & RUS CH Saskian Nightcap
(Chancellor Merry - Saskian Geri)

   

Keminmaa 22.07.2006
judge: Harri Lehkonen, 23 (?+?+?) entries

Dogs
Bitches
1.  CC ==> FIN CH, BOB
Halolan Oltermanni
(Ipohin Napoleon - Halolan Zohvasampioni)

2. RES-CC
Dalwood Hot News
(Tjotte's Broken Arrow - Khamse's Well Done For Dalwood)

3.
S TR CH Vasall's Simon With A Free Will
(Mallorn's Free Will - Örlabbens New Nikitha of Millenium)

1. CC, BOS
S TR CH  Örlabben's Othilia of Oxanna
(Mailiksen Gentleman - Örlabbens New Nicolina of Millenium)

2. RES-CC
Mallorn's Stormy Wheather
(Talimar Mallorn's Storm Warning - Mallorn's Chocomania)

3.
S&N  TR CH Örlabbens New Nikitha of Millenium 
(Trendmaker’s Tycoon - Örlabbens Karolina)

4.
FIN CH Adventurer's Blanc De Blancs
(Mailiksen Gentleman - Adventurer's Point Given)

1. BOB-puppy
Troberry's Brownie
(Follies Imperial Eagle - Mailiksen Jesting Jane)
1. BOS-puppy
Miina
(Cannonpowder Come On - Halolan Frisco)

Lammi 22.07.2006
judge: Soile Bister, 9 (1+2+6) entries

Dogs
Bitches
1.  CC, BOB
FINJW-05 BALTW-06 EUJW-06 Adventurer's Labyrinth
(Follies Storm Petrel - Strongline's Unknown)

2. RES-CC
Saskian Rock’n’Roll
(Tawastway’s Private Eye - Saskian Lucky Flower)

 
1. BOB-puppy
Adventurer's Taittinger
(HySpire Barbary Coast - Adventurer's Show Waddywaddy)
 

Pietarsaari 16.07.2006
judge: Hannele Jokisilta, 15 (2+5+8) entries

Dogs
Bitches
1.  CC, BOB
FIN CH FIN&S TR CH Adventurer's Imaginary Fella 
(Biggas Mellow Fellow - Nerocas Cuurankukka)
1.  CC, BOS
Liinu
(Danjacs Finnegan - Adventurer’s Jigsaw Puzzle)
1. BOB-puppy
Adventurer's Unbreak M'heart
(Janrod's Wet'n' Wild at Brawner Cr- Strongline's Unknown)
1. BOS-puppy
Troberry's Bluebell 
(Follies Imperial Eagle - Mailiksen Jesting Jane)

Laukaa 16.07.2006
judge: Esko Nummijärvi 28 (0+13+15) entries

Dogs
Bitches
1. CC, BOS
Loresho Umbria
(Loresho Liberty - Ceasarcreek Josefina Buckcreek)

2. RES-CC
Strongline's Alston
(HySpire Darktown Bandit -  Strongline's Carefree)

3. 
Grumbling Candy Man
(Mallorn's Toblerone - Grumbling Noblesse)

4.
Upwards Gangster
(Cassatas Fantom Ferdinand - Upwards Camilla)

1.  BOB
FIN CH Upwards Happy Smile
(Älvgårdens  Le Cardinal - Upwards Chiquita)

2. 
FIN CH NORDW-05 EW-06 Tawastway's Sunshine
(Tawastway's Fooling Around - Tawastway's Here'n'There)

3. CC
Endell Bellatrix
(Älvgårdens Le Cardinal - Palabras J’andro)

4. RES-CC
Saskian X-tra Joy
(Mailiksen Gentleman - Saskian Nightcap)

   

Labrador Specialty, Laukaa 15.07.2006
judge:  for puppies and juniors: Kirsi Nieminen
for others: John Crook, England (kennel Balrion)
 102 (15+38+49) entries

Dogs
Bitches
1.  CC, BOS, BIS-2
Follies Mon Oncle
(Mallorn's Romeo - Tweedledum Folies Bergerer)

2.
FIN & EST CH Follies Be Prepared 
(Tawastway's Fooling Around - Follies Rock Candy)

3. RES-CC
Nipntuck Happy Days
(Dickendall Amberlyn U Never Know - Nipntuck Miss American Pie)

4.
FIN & EST CH Follies No Kidding
(Cricklecreek Cruising Along - Rosanan Ice Follies)

1.  CC ==> FIN CH BOB, BIS-1
Tweedledum Purple Evening 
(Mailiksen Gentleman - Tweedledum Curtain Call)

2. BOB-veteran, BIS-1 -veteran
FIN CH FIN TR CH Mistmoor's Blandbaker
(Strongline's Meet Me Michael - Hestia)

3. RES-CC
Tealway Dollies
(Follies Storm Petrel - Bubbling Savannah)

4.
FIN CH FIN FT CH Jummi-Jammin Blondie
(Cook's Midnight Bandit - Jummi-Jammin Tortilla)

1. BOS-puppy, BIS-2 puppy
Strongline's Bravo
(Black Bet's Kreivi - Strongline's Extra Jolly)
1. BOB-puppy, BIS-1 -puppy
Mallorn's Miz Demeanour
(Mallorn's Shenandigan - Boothgate Miz Showbusiness)

Helsinki 15.07.2006
judge: Keith Cronchey, Australia 41 (6+16+19) entries

Dogs
Bitches
1. BOB
FIN CH FINW-05 FINJW-04 Lucky My Born Free
(Mailiksen Gentleman - Canefields Zena)

2. CC
Gawain
(Mallorn’s Arcturus - Sulli)

3. RES-CC
Saskian Upside Down
(JanRod's Wet'n'Wild at Brawner Cr - Saskian Nightingale)

4.
FINJW-05 BALTW-06 EUJW-06 Adventurer's Labyrinth
(Follies Storm Petrel - Strongline's Unknown)

1.  CC , BOS
Mouldhill's Aquarelle
(Strongline’s Enjoying Around - Tawastway's Here'n'There)

2. RES-CC
Saskian X-tra Joy
(Mailiksen Gentleman - Saskian Nightcap)

3.
Loresho Lun-A
(Bonaventure's Cap'n Jack - Loresho Zell-O)

4.
Tawastway's Dinky Duckling
(Adventurer's Ev'ry Which Way - Tawastway's Abracadabra ) 

   

Karjaa 09.07.2006
judge: Leila Kärkäs 40 (3+10+27)  entries

Dogs
Bitches
1.  CC, BOS
FINJW-05 BALTW-06 EUJW-06 Adventurer's Labyrinth
(Follies Storm Petrel - Strongline's Unknown)

2. RES-CC
Sweetmix Ewerwood
(HySpire Darktown Bandit - Sweetmix Candy Sweet)

1.  CC ==> FIN CH,  BOB
Tawastway's Step By Step
(Tawastway's Fooling Around - Tawastway's Here'n'There)

2. RES-CC
Tawastway's Ain't No Saint
(JanRod's Wet'n'Wild At Brawner Cr - Strongline's Knock on Wood)

3.
Tawastway's Cobacabana
(Follies Storm Petrel - Tawastway's Step by Step)

4.
Nuuskunenän Jodie Foster 
(Strongline's Truly Mellow - Adventurer's Play Around)

1. BOB-puppy
Adventurer's Taittinger
(HySpire Barbary Coast - Adventurer's Show Waddywaddy)
 

Savonlinna 09.07.2006
judge: Raija Tammelin 16 (2+3+11)  entries

Dogs
Bitches
1.  CC, BOS
FIN CH Yelmerin Othello
(Bear's Oscar - Yelmerin Mimi La Bohe'me)
1.  CC ,  BOB
Mallorn's Sunny Side Up
(Miodyca Sunny Sunday - Mallorn's Rum And Raisins)

2. RES-CC
Strongline's No Way
(Bear's Oscar - Tawastway's Piglet)

3.
FIN & RUS CH Halolan Ilopilleri 
(Halolan Välivaara - Halolan Ainokainen)

1. BOB-puppy
Follies Tasso
(Loch Mor Spencer - Rosanan Ice Follies)
 

Salo 08.07.2006
judge: Tarja Hovila 35 (1+10+24)  entries

Dogs
Bitches
1.  CC, BOB
FINJW-05 BALTW-06 EUJW-06 Adventurer's Labyrinth
(Follies Storm Petrel - Strongline's Unknown)

2. RES-CC
Solitaire Jack od Himalaskeho Cedru
(Rocheby Union Jack - Ravone Yellow Rosie at Rocheby)

3. 
Tawastway's Hippopotamus
(Tweedledum Against All Odds - Strongline's Knock on Wood)

1.  CC, BOS
Saskian X-tra Joy
(Mailiksen Gentleman - Saskian Nightcap)

2. RES-CC
Loresho Lun-A
(Bonaventure's Cap'n Jack - Loresho Zell-O)

3.
Tawastway's Ain't No Saint
(JanRod's Wet'n'Wild At Brawner Cr - Strongline's Knock on Wood)

4.
Enial's Believe In Me
(Danjacs Finnegan - Adventurer’s Next Edition)

1. BOB-puppy
Adventurer's Taittinger
(HySpire Barbary Coast - Adventurer's Show Waddywaddy)
 

Pori 02.07.2006
judge: Richard Beauchamp, Mexico, 30 (2+16+12) entries

Dogs
Bitches
1.  CC, BOB
Adventurer’s He’s A Hunk 
(Strongline's Dalwhinnie - Mallorn's Aniara)

2.
FIN CH FINW-05 FINJW-04 Lucky My Born Free
(Mailiksen Gentleman - Canefields Zena)

3. RES-CC
Nipntuck Happy Days
(Dickendall Amberlyn U Never Know - Nipntuck Miss American Pie)

4. BOB-veteran
Madelief's Eros Ramazzotti
(Bubbling Churchill - Nerocas Bure Mua)

1.  CC, BOS
Zorba Yuma Gorska Fantazja 
(Sretlaw Never Smoke Again - Countrylove's Fish Called Wanda)

2. RES-CC
Countrylove’s Hope And Glory
(Countrylove’s Choose Me - Countrylove’s All Night Long)

3.
Strongline's Funky
(JanRod's Wet'n'Wild At Brawner Cr - Strongline's Titbit)

4.
Francisca
(Halolan Äänimerkki - Kikmam’s Bonita)

1. BOB-puppy
Adventurer's Taittinger
(HySpire Barbary Coast - Adventurer's Show Waddywaddy)
 

Ylivieska 02.06.2006
judge: Leila Kärkäs, 21 (3+4+14) entries

Dogs
Bitches
  1. BOB
FIN CH Adventurer's Blanc De Blancs
(Mailiksen Gentleman - Adventurer's Point Given)

2. CC
MySis Indigo Blue
(Mailiksen Gentleman - Mallorn's Chinook)

3. RES-CC
MySis Lomelindi
(Talimar Mallorns Storm Warning - MySis Island Mist) 

4.
Mallorn's Blue Velvet
(Mallorn's Valentine - Mallorn's MMM Marabou)

1. BOB-puppy
Troberry's Brownie
(Follies Imperial Eagle - Mailiksen Jesting Jane)
1. BOS
Mun-Oma Domina
(Punapakan Wartti- Mun-Oma Bambi)

Rovaniemi International 24.06.2006
judge: Annukka Paloheimo, 13 (0+7+6) entries

Dogs
Bitches
1.  CC, CACIB, BOS
Mallorn's Ursus Arctos
(Vision's I'm Able - Mallorn's Mmm Marabou)

2. RES-CACIB
FIN CH Mallorn’s Butterscotch
(Tweedledum Brookland Savoy - Mallorn’s Xanadu)

3. RES-CC
S CH S TR CH Tjotte’s New Year Trophy
(Tjotte’s Broken Arrow – Mallorn’s Mums Mums)

4.
FIN CH Mallorn's Free Will 
(Mailiksen Asparacus - Mallorn's Xanadu)

1.  CC, CACIB, BOB
Mallorn's Ursa Major
(Vision's I'm Able - Mallorn's Mmm Marabou)

2. RES-CACIB, RES-CC
Cannonpowder Cleopatra
(Briggle's Marble Muffin - Strongline's Indiana)

3.
Tweedledum Purple Evening 
(Mailiksen Gentleman - Tweedledum Curtain Call)

4.
S CH Silverstjärnas Torcana Girl
(Melicmark Louis T Duck - Silverstjärnas Fantastic Girl)

   

Forssa 18.06.2006
judge: Alenca Cerne, Slovenia 34 (4+16+14) entries

Dogs
Bitches
1.  CC, BOB
FINJW-05 BALTW-06 EUJW-06 Adventurer's Labyrinth
(Follies Storm Petrel - Strongline's Unknown)

2. RES-CC
Nipntuck Happy Days
(Dickendall Amberlyn U Never Know - Nipntuck Miss American Pie)

3.
Adventurer's Single Malt 
(Strongline's Dalwhinnie - Mallorn's Aniara)

4.
FIN CH FINW-05 FINJW-04 Lucky My Born Free
(Mailiksen Gentleman - Canefields Zena)

1.  CC, BOS
Countrylove’s Hope And Glory 
(Countrylove’s Choose Me - Countrylove’s All Night Long)

2. RES-CC
FIN TR CH Strongline's Fuzzy
(JanRod's Wet'n'Wild At Brawner Cr - Strongline's Titbit)

3. 
Tawastway's I Like Foxes
(Adventurer's All Avalanche - Strongline's Well-Known)

4.
Fulmarus Free Love
(Valpisa's Napoleon - Fulmarus Bosom Friend)

1. BOB -puppy
Adventurer's Taittinger
(HySpire Barbary Coast - Adventurer's Show Waddywaddy)
1. BOS -puppy
Loresho Lun-A
(Bonaventure's Cap'n Jack - Loresho Zell-O)

Tuuri 17.06.2006
judge: Elena Ruskovaara ? (3+9+?) entries

Dogs
Bitches
1.  BOB, BOB-veteran
FIN CH Shamila's Halley's Burst
(Pastime's Tripe-Hound - Bear's Extra Lass)

2. CC
FINJW-05 BALTW-06 EUJW-06 Adventurer's Labyrinth
(Follies Storm Petrel - Strongline's Unknown)

3. RES-CC
Strongline's Alston
(HySpire Darktown Bandit -  Strongline's Carefree)

1. BOS
FIN CH NORDW-05 EW-06 Tawastway's Sunshine
(Tawastway's Fooling Around - Tawastway's Here'n'There)

2. CC ==> FIN CH
Upwards Happy Smile
(Älvgårdens  Le Cardinal - Upwards Chiquita)

1. BOB -puppy
Adventurer's Taittinger
(HySpire Barbary Coast - Adventurer's Show Waddywaddy)
1. BOS -puppy
Loresho Lun-A
(Bonaventure's Cap'n Jack - Loresho Zell-O)

Labrador Main Specialty, Espoo 10.06.2006
judges:
for puppies and junior bitches: Lene Johansen, Denmark
for dogs: Richard Wiles, GB
for bitches (not juniors): Susanna Wiles, GB
234(45+85+104) entries
All results of this show can be found HERE

Dogs
Bitches
1.  CC, BOB, BIS
AM CH Loresho Royal Flush 
(Mallorn's Arcturus - Loresho Walnut)

2. 
FIN CH Follies No Kidding
(Cricklecreek Cruising Along - Rosanan Ice Follies)

3.
FINW-03 Mailiksen Gentleman
(Strongline's Eternal Flame - Mailiksen Lumikki)

4. BIS-veteran
Bubbling Lipton
(Bubbling Just Sailing - Bubbling Indira)

RES-CC
Nipntuck Happy Days
(Dickendall Amberlyn U Never Know - Nipntuck Miss American Pie)

1.  CC ==> FIN CH, BOS
S&N&D&VDH CH Mallorn's Tundra Song
(Tjotte's Broken Arrow - Mallorns Mmm Marabou)

2. 
FINW-04 Sidewild At First
(Follies Storm Petrel - Aprilmist Love Zone)

3. RES-CC
RUS CH Vremea Mechty Afrodita
(Pop Star of Tintagel Winds - Chulpan)

4.
Elonka Dezy
(Porto Lab of Francos Valley - Mainstream Pippi)
 

1. BOS-puppy
Adventurer's Taittinger
(HySpire Barbary Coast - Adventurer's Show Waddywaddy)
1. BOB-puppy, BIS-puppy
Mallorn's Sleeping Beauty
(Talimar Mallorn's Strom Warning - Mallorn's Snow Is White)

European Winner Show 2006, Helsinki   09.06.2006
(judges: for dogs and BOB Moa Persson, Sweden
for bitches: Elizabeth Cartledge, GB
Entries: 130(4+54+72))

Dogs Bitches
CACIB, EW-06, BOB, Group-3
GIB CH Helios De Diana Campo
(Khamse's Language Session - Stretlaw Special Lady)
CACIB, EW-06
FIN CH NORDW-05 Tawastway's Sunshine
(Tawastway's Fooling Around - Tawastway's Here'n'There)
PUPPY

1. HP, BOB-puppy
Adventurer's Taittinger
(HySpire Barbary Coast - Adventurer's Show Waddywaddy)

2.
Nicol'Poli Van Lexus
(Follies Imperial Eagle - Stenveyz Huckleberry)

3.
Strongline's Airmail
(Hyspire Darktown Bandit - Strongline's Carefree)

PUPPY

1. 
Strong Stael Sweet Orange
(Tealway Ali at Bubbling - Strong Stael Sweet Teddy)lab

JUNIOR

1. exc, EUJW-03, RES-CC
FINJW-05  Adventurer's Labyrinth
(Follies Storm Petrel - Strongline's Unknown)

2. exc
Vey Talie Zhil
(Tapeatom Goodwill - Loijalhart Heigh-ho Dear Heart)

3. exc
Strongline's Yaki
(Mailiksen Gentleman - Strongline's Xmas Sweet)

4. exc
Strongline's Uno
(Rosanan Icebreaker - Strongline's Everybody Knows)

exc
Waterline's Tranquillus
(Rocheby Smokescreen - Lucky My Endless Love)

vg
Dalwood King Oliver
(Jayncourt Natural Star - Dalwood Heart of Gold)

vg
E'j Russian Black Diamond
(Tapeatom Goodwill - Zea Smiling)

vg 
Fine Label Liberty Lennon
(Rocheby Smokescreen - Reval Dream Cinderella Fairytale)

vg
Kudos Winner Do Sol D'arena
(Rocheby Dark Sky over Archallagan - Inspiration Do Sol D'arena)

vg
Lenches Wordsworth
(Sanndylands Wait And See - Lenches Mandarine)

vg
Mallorn's Sealion
(Mallorn's Chocomania - Mallorn's Cinnamon)

vg
Marial Persona Dar Prirody
(Starz Merilend Edg-Stone - Starz Merilend Kviksilver)

vg
Yankee Goodwill Named Mastercard
(Linjor Wishmaster - Hennings Mill American Idol)

g
Arthus of Da Vinci Love
Thanks A Lot De La Ligenel Da La Lo - Romy of Great Love)

g
Madelief's Timon
(Loresho Firefly - Madelief's Neja-bumba)

g
Madelief's Topi
(Loresho Firefly - Madelief's Neja-bumba)

cannot be judged
Konan Do Sol D'arena
(TRocheby Suttonpark Travis - Rocheby Ringlets)

abs.
Heatherbourne Spitfire
(Loch Mor Spencer - Loch Mor Sokeri at Heatherbourne)

abs.
Loch Mor Speedmaster
(Follies Storm Petrel - Amber)

abs.
Ludvig Bllack Geil
(Goodquite's Knock-Out - Fler Nuar Toska)

abs.
Mallorn's Honeybear
(Loresho Liberty - Mallorn's Fata Morgana)

abs.
Stormley Mcgregor
(Stormley Peter - Stormley Gabby)

JUNIOR

1. exc, EUJW-06, RES-CC
Rolly Sweet Kiss
(Blondess Empire Queen Escort - Elonka Dezy)

2. exc
Clairstone Millenium Star
(Jayncout Natural Star - CocoLoco'sXaggeration)

3. exc
Waterline's Thea
(Rocheby Smokescreen - Lucky My Endless Love)

4. exc
Aprilmist Jezebel
(Vision's I'm Able - Sidewild Every Breath)

exc
Dalwood Kerry Gold
(Jayncourt Natural Star - Dalwood Heart of Gold)

exc
Fulmarus Halloween Queen
(Rocheby Smokescreen - Adventurer's Fingers Crossed)

vg
Kinrian Coke And Whisky
(Strongline's Dalwhinnie - Strongline's Whizz)

vg
Madelief's Tytti
(Loresho Firefly - Madelief's Neja-bumba)

vg
Mallorn's Mocca Muffin
(Lubberline Pumpernickle - Mallorn's Terracotta)

vg
Palabras Satin Sheets
(Follies Lens Louse - Palabras Kitty Pretty)

vg
Rosanan Uska Dara
(Talimar Mallorn's Storm Warning - Rosanan Ivory Rose)

vg
Starz Merylend Viva Victoria
(Tweedledunm Against All Odds - Olivetti Chic)

vg
Tealway Dollies
(Follies Storm Petrel - Bubbling Savannah)

vg
Tsarodej Wannabee
(Tsarodej Wellington - Tsarodej Siddalee)

vg
Wizard's Creek Pia Desideria
(Strongline's Dalwhinnie - Wizard's Creek Hufflepuff Brownie)

abs.
Halolan Tyrmäystippa
(Strongline's Eternal Flame - Halolan Äkkinäinen)

abs.
Karma Do Sol D'arena
(Rocheby Dark Sky over Archallagan - Jumping Kathy Do Sol D'arena)

abs.
Yankee Goodwill Nicole at Reval Dream
(Linjor Wish Master - Hennings Mill American Idol)
 

 

INTERMEDIATE

1. exc, CC, RES-CACIB
Nipntuck Happy Days
(Dickendall Amberlyn U Never Know - Nipntuck Miss American Pie)

2. exc
Clairstone Ego Has Landed 
(Rocheby Royal Marine - Mallorn's Tundra Song)

3. vg
Farnfield Chingachguk
(Wild'n'Beauty's Paco Rabanne - Farnfield Tiramisu)

4. vg
Solitaire Jack od Himalaskeho Cedru
(Rocheby Union Jack - Ravone Yellow Rosie at Rocheby)

abs.
Loch Mor Welldone
(Heatherbourne Watchman - Loch Mor Deep Emotion)

abs.
Stenveyz Led Zeppelin
(Tweedledum Against All Odds - Stenveyz Ooh-La-La)

INTERMEDIATE

1. exc
Rocheby Liberty Belle
(Rocheby Whisky Mac - Waterbrook Gentle Breeze over Rocheby)

2. exc
Mallorn's Ursa Major
(Vision's I'm Able - Mallorn's Mmm Marabou)

3. exc
Strongline's Pretty Extra
(Adventurer's Ev'ry Which Way - Strongline's Extra Jolly) 

4. exc
Kasador Suerte Navarra Queen
(Tapeatom Goodwill - Ellou Bitl Tsarevna)

exc
Kandis
(CocoLoco's Some Like It Hot - Belini)

exc
Vera Cruz Du Puits De Chanteins
(Ahti Aspen of Finnwoods - Twist Again Du Puits De Chanteins)

vg
 Gilbron Pride Indian Summer
(Loresho Love Mail - Troya Al Furgus)

vg
Strongline's Quite A Surprise
(Carpenny Anchorman - Strongline's Piggywiggy)

abs.
Palabras Roxy Music
(Hightide BonaVenture Cap'n Jack - Tweedledum Brown Hazel)

abs.
Pirriinan Gingerbread
(Palabras Keep on Movin' - Pirriinan Eye Catcher)

OPEN

1. exc
RUS&BLR RKF CH Stenveyz Get Popular
(Palabras Keep on Movin' - Stenveyz Part of Million)

2. exc
Talimar Mallorn's Storm Warning
(Raintree Slippery When Wet - Wiscoy Talimar Marina)

3. vg
RUS&BLR CH Zhomil Klermon From Magnificos Kingdom
(Bubbling Picasso - Ens Lumens Zhenevieva  Monte Rose)

4. vg
Sidewild By The Way
(Dickendall Davaron No Exit - Tweedledum Get A Life)

g
M'Ladys Johnny Be Good
(Mallorn's Shenandigan - Grumbling The Snowlady)

OPEN

1. exc
Elonka Dezy
(Porto Lab of Francos Valley - Mainstream Pippi)

2. exc
Madelie's Q-Keiju
(Tsarodej Timberley -  Madelief's Kitty) 

3. exc
Starz Merilend Fervent Desire
(Rocheby Smokescreen - Tawastway's Hide'n'Seek)

4. exc
RUS&RKF CH Stenveyz Diver Dream
(Stenveyz Change for Revolution - Stenveyz Dessert Chocolate)

exc
Black Bet's Rose
(Lintuvuoren Rymy - Black Bet's Beda)

vg
Bubbling Xantippa
(Mallorn's Toblerone - Bubbling  My-Oh-Me)

vg
Makkis Amfitrite
(Upwards Alfonso - Palabras Is This Love)

vg
Stenveyz Country Jazz
(Mallor's Chocomania - Stenveyz Taste of Chocolate)

vg
Timantti Solid Arabeska
(Follies Storm Petrel - Essenia Iz Tsaritsina)

vg
Tsarodej Abbey
(Vision's I'm Able - Tsarodej Popcorn)

abs.
Karamel 
(Evellans Holsten - Tobby Coclour Sayt)

abs.
Loch Mor Charlize
(Sandylands Gad-About - Amber)

abs.
Lucky My Mornig Desire
(Mailiksen Gentleman - Canefields Zena)

abs.
Rus Juklas Rosalinda Baunty
(Stretlaw West Is Best - Rus Juklas She is One And Only)

abs.
Urkiola de la Region de Lacs
(Sireva Secret Agent for Foxrush - Samba de la Region de Lacs)

WORKING

1. exc
FIN CH FINW-05 FINJW-04 Lucky My Born Free
(Mailiksen Gentleman - Canefields Zena)

2. exc
Starz Merilend Trade Mark
(Stenveyz Tochka Ru - Stenveyz Prime Time )

3. vg
FIN&RUS&BELARUS&EST CH Follies Imperial Eagle
(Tweedledum Crispy Duck - Follies Wood Lark)

4. vg
Zhak Taps Kaymen
(Stretlaw West Is Best - Ellou Stoun Aya)

g
SERB&MONT JCH RUS&MOL&RKF CH Braitlight of Moskou Dancing Shadow
(Bubbling Churchill - Braitlight of Moskou Garland Galaxy)

g
Fulmarus Goodwill Hunter
(Upward's Camel Boots - Fulmarus Daylight)

abs.
Dust in The Wind of Smooth Stone
(Flanders Pride vivaldi - Dressed in Black of Chestnut Creek)

WORKING

1. exc
Stormley Anaka
(Stormley Karlos - Stormley Haley)

2. exc
Windub Barberry Arabica Aravia
(Blondess Empire Destiny - Blondess Empire Shamz Elize)
 

3. exc
Stenveyz Huckleberry
(Stenveyz Plar Storm - Stenveyz Angel's Melody)

4. exc
Mallorn's Arctic Flower
(Mallorn's Arcturus - Mallorn's Fresh Flower)

exc
Dalwood Heart of Gold
(Tjotte's Broken Arrow - Khamse's Well Done For Dalwood)

exc
FIN CH Strongline's Keyword
(Strongline's Goblin - Strongline's Piggywiggy)

vg
Starz Merilend Charles's Wain
(Strongline's Dalwhinnie - Starz Merilend December Night)

vg
INT&RUS&LT&FIN CH BALTW-05 Strong Stael Sweet Teddy
(Son of a Gun of Francos Valley - Strong Stael Barbi Sunny Wind)

vg
FIN&S CH FIN FT CH Strongline's Piggywiggy
(Tawastway's Fooling Around - Strongline's Jolly Known)

abs.
FIN CH Sweetmix Doris Day
(Strongline's Halley's Comet - Strongline's Xtra Sweet)

abs.
Vostorg Udacha Airin
(Strongline's Comrade - Vostorg Tessa)

CHAMPION

1. exc, CACIB, EW-06, BOB, Group-3
GIB CH Helios De Diana Campo
(Khamse's Language Session - Stretlaw Special Lady)

2. exc
RUS&BLR&EST CH Follies Nobleman
(Cricklecreek Cruising Along - Rosanan Ice Follies)

3. exc 
FIN CH NORDW-05 Lucky My Unforgettable
(Mailiksen Gentleman - Canefields Zena)

4. exc
Timantti Solid Astrius
(Follies Storm Petrel - Essenia iz Tsaritsina)

exc
FIN CH Black Bet's Kreivi
(Valpisa's Leonard - Black Bet's Candy)

exc
RUS CH Penny Royal's Eric's Dutch Tulip
(Farnfield Thackeray - Penny Royal's Musical Jam)

vg
RUS&LTU&RKF CH RUS JCH Bestseller Royal Standard
(Vitality od Tankaram - Upwar Star Tankaram)

vg
INT&FIN&LTU&RUS CH Bubbling Sunny Boy 
(Carpenny Walpole - Bubbling Me-Oh-My) 

vg
FIN CH Dalwood Hawaii Punch
(Tjotte's Broken Arrow - Khamse's Well Done For Dalwood)

vg
RUS CH Linjor Wish Master
(Sandylands Gad-About - Siskin De La Vigne Nieul Avec Linjor)

vg
LVA CH BALT JCH Zinadins Zidans Bernando
(Ingmos Hubert Beck - Bornflower Fernanda)

g
RUS&LR&UKR CH Tjotte's New Years King at Magnifico
(Tjotte's Broken Arrow - Mallorn's Mums Mums)

cannot be judged
INT&RUS&EST CH Starz Meryland Dazy Chap
(danjacs Finnegan - Strongline's Echo)

abs.
SP&PT CH English Touch Playboy
(English Touch New Moon - Lejie Crystal Spirit)

CHAMPION

1. exc, CACIB, EW-06
FIN CH NORDW-05 Tawastway's Sunshine
(Tawastway's Fooling Around - Tawastway's Here'n'There)

2. exc, CC ==> FIN CH, RES-CACIB
RUS CH Ens Lumens Anna Brown Shugar
(Tjotte's New Year's King at Magnifico - Ens Lumens Frida Lady Dark)

3. exc
FIN CH Yelmerin Queen Bee
(Bubbling Picasso - Yelmerin No Doubt)

4. exc
S&N&D&VDH CH Mallorn's Tundra Song
(Tjotte's Broken Arrow - Mallorns Mmm Marabou)

exc
FIN CH Black Bet's Janette
(Lintuvuoren Rymy - Black Bet's Beda)

exc
FIN & RUS CH Halolan Ilopilleri 
(Halolan Välivaara - Halolan Ainokainen)

exc
INT&RUS&LTU&UKR CH Tawastway’s Hide’n’Seek
(Tweedledum Againts All Odds – Strongline’s Knock on Wood)

exc
RUS CH Timantti Solid Alkmena
(Follies Storm Petrel - Essenia Iz Tsaritsina)

exc
RUS CH Vremea Mechty Afrodita
(Pop-Star of Tintagel Winds - Chulpan)

vg
Palabras Is This Love
(Dickendall Davaron No Exit - Palabras Exquisite Blue)

abs.
IT CH EUW-04-05 Loch Mor Sugar
(Follies Storm Petrel - Heatherbourne Pure Satin)

 

VETERAN

abs.
IT CH Lenches Morse
(Poolstead Pumpkin - Lenches Miss Molly)

VETERAN

1. exc, EUVW-06
FIN CH Black Bet's Candy
(Pastime's Tripe-Hound - Black Bet's Amanda)

Haukipudas 04.06.2006
judge: Marianne Holm-Hansen, Denmark 13 (0+10+11) entries

Dogs
Bitches
1.  CC ==> FIN CH, BOS
Briggle's Fox On The Run
(Cannonpowder Buffin Bongo - Lillimar's Lady Madonna)

2. RES-CC
Boompaw's Ruddy Duck
(Bahokki's Amigo - Mailiksen Glamour Girl)

3.
Dalwood Hot News
(Tjotte's Broken Arrow - Khamse's Well Done For Dalwood)

4.
Adventurer's Qiche Lorraine 
(Talimar Mallorn's Storm Warning - Adventurer's Over The Rainbow)

1.  CC, BOB
Cannonpowder Cleopatra
(Briggle's Marble Muffin - Strongline's Indiana)

2. RES-CC
Briggle's Icq
(Briggle's Maxwell House - Trendmaker's Crash on Monk Biznes)

3.
Mysis Kersey
(Mallorn's Valentine - Mallorn's Chinook)

4.
Briggle's Phantasia 
(Tjotte's New Year's Hero - Briggle's Icq)

   

Mänttä  04.06.2006
judge: Kari Salminen   21 (0+8+13) entries

Dogs
Bitches
1.  BOS
FIN CH Markkisten Eastwood
(Älvgårdens Le Cardinal - Markkisten Claim to Fame)

2. CC
Grumbling Candy Man
(Mallorns Toblerone - Grumbling Noblesse)

Rosanan Rookie Boy
(Rosanan Elvis Presley - Rosanan Koralli)

Wetten Torrente
(Rocheby Smokescreen - Wetten Vento Vivace)

1.  CC, BOB, Group-2
Dalwood Heart of Gold
(Tjotte's Broken Arrow - Khamse's Well Done For Dalwood)

2. RES-CC
Dalwood Irish Mist 
(Rocheby Smokescreen - Jassos La Paloma)

3.
Strongline's Carefree
(Marikarin Aadolf - Strongline's Piggywiggy)

   

Lohja 04.06.2006
judge: Tarja Hovila  17 (0+4+13) entries

Dogs
Bitches
1.  CC ==> FIN CH, BOS
Follies No Kidding
(Cricklecreek Cruising Along - Rosanan Ice Follies)

2. RES-CC
Strongline's Uno
(Rosanan Icebreaker - Strongline's Everybody Knows)

1.  CC ==> FIN CH, BOB, Group-1, BIS-2
Upwards Gilda
(Cassatas Fantom Ferdinand - Upwards Camilla)

2. RES-CC
Saskian X-tra Joy
(Mailiksen Gentleman - Saskian Nightcap)

3.
Strongline's Xina
(Tawastway's Howdy - Strongline's Fuzzy)

4.
Loresho Real Romance
(Mallorn's Arcturus - Loresho Walnut)

   

Toijala 03.06.2006
judge: Hannele Jokisilta, 13 (2+2+9) entries

Dogs
Bitches
1.  CC, BOB
Nipntuck Happy Days
(Dickendall Amberlyn U Never Know - Nipntuck Miss American Pie)
1.  CC, BOS
Markkisten Happy Being Me
(Palabras Keep on Movin’ - Follies Canned Laughter)
1. BOB-puppy
Adventurer's Taittinger
(HySpire Barbary Coast - Adventurer's Show Waddywaddy)
1. BOS-puppy
Loresho Lun-A
(Bonaventure's Cap'n Jack - Loresho Zell-O)

Järvenpää 28.05.2006
judge: Paul Jentgen, Luxenburg 31 (0+12+19)entries

Dogs
Bitches
1.  CC, BOS
Aprilmist Jumanji
(Vision's I'm Able - Sidewild Every Breath)

2. RES-CC
Strongline's Yaki
(Mailiksen Gentleman - Strongline's Xmas Sweet)

3.
Loresho Roadrunner
(Mallorn's Arcturus - Loresho Walnut)

4.
Fulmarus Goodwill Hunter
(Upward's Camel Boots - Fulmarus Daylight)

1.  BOB
FIN CH NORDW-05 Tawastway's Sunshine
(Tawastway's Fooling Around - Tawastway's Here'n'There)

2. CC
Lucky My Greta Garbo
(Palabras Keep on Movin' - Loresho Walnut)

3. 
FIN CH Sweetmix Doris Day
(Strongline's Halley's Comet - Strongline's Xtra Sweet)

4.
Bridgecorner's Finnheather
(Danjacs Finnegan - Bridgecorner’s Hot’n Sweet)

   

Sauvo 27.05.2006
judge: Vera Smirnova, Estonia  30 (5+15+10) entries

Dogs
Bitches
1.  CC, BOS
FINJW-05  Adventurer's Labyrinth
(Follies Storm Petrel - Strongline's Unknown)

2. RES-CC
Solitaire Jack od Himalaskeho Cedru
(Rocheby Union Jack - Ravone Yellow Rosie at Rocheby)

3.
FIN CH FINW-05 FINJW-04 Lucky My Born Free
(Mailiksen Gentleman - Canefields Zena)

4.
FIN&EST CH Adventurer's Que Maravilla
(Baldioran Hannibal - Adventurer's Goophy Trap)

1.  CC, BOB
Brookhill's Kentucky Women
(Loresho Liberty - Brookhill's False Alarm)

2. RES-CC
Upwards Gilda
(Cassatas Fantom Ferdinand - Upwards Camilla)

3.
Bridgecorner's Finnheather
(Danjacs Finnegan - Bridgecorner’s Hot’n Sweet)

4. 
Liinu
(Danjacs Finnegan - Adventurer’s Jigsaw Puzzle)

1. BOB -puppy
Adventurer's Taittinger
(HySpire Barbary Coast - Adventurer's Show Waddywaddy)
1. BOS -puppy
Loresho Lun-A
(Bonaventure's Cap'n Jack - Loresho Zell-O)

Iitti 27.05.2006
judge: Raija Tammelin  12 (0+5+7) entries

Dogs
Bitches
1.  CC, BOS
Saskian Upside Down
(JanRod's Wet'n'Wild at Brawner Cr - Saskian Nightingale)
1.  CC, BOB, Group-2
Saskian X-tra Joy
(Mailiksen Gentleman - Saskian Nightcap)
   

Jämsänkoski 25.05.2006
judge: Marjo Jaakkola 26 (2+13+11) entries

Dogs
Bitches
1.  CC, BOB
FINJW-05  Adventurer's Labyrinth
(Follies Storm Petrel - Strongline's Unknown)

2. RES-CC
Nipntuck Happy Days
(Dickendall Amberlyn U Never Know - Nipntuck Miss American Pie)

3.
Wetten Erakkorapu
(Cambremer Tom Cobbley of Charway - Wetten Galeija)

4.
Wetten Torrente
(Rocheby Smokescreen - Wetten Vento Vivace)

1.  BOS
FIN CH NORDW-05 Tawastway's Sunshine
(Tawastway's Fooling Around - Tawastway's Here'n'There)

2. CC
Tealway Chloe
(Follies No Kidding - Bubbling Valse Charlotte)

3. RES-CC
Saskian X-tra Joy
(Mailiksen Gentleman - Saskian Nightcap)

4.
Dalwood Heart of Gold
(Tjotte's Broken Arrow - Khamse's Well Done For Dalwood)

1. BOS -puppy
Strongline's Alston
(HySpire Darktown Bandit -  Strongline's Carefree)
1. BOB -puppy
Loresho Lun-A
(Bonaventure's Cap'n Jack - Loresho Zell-O)

Joutseno 25.05.2006
judge: Riitta-Liisa Lehtonen 23 (1+9+13) entries

Dogs
Bitches
1. CC, BOS
Ipohin Mortti
(Bear's Oscar - Ipohin Ipomea)

2. RES-CC
Tawastway's Calypso
(Follies Storm Petrel - Tawastway's Step by Step)

3. BOB-veteran
Valpisa's Leonard
(Älvgårdens Le Cardinal - Kamitan Aramanda)

4.
FIN CH Halolan Landepaukku
(Bubbling Picasso - Halolan Zohvasampioni)

1.  CC, BOB
Valpisa's Black Bet Moa
(Black Bet's Kreivi- Valpisa's Ninetta)

2.
INT&FIN&EST&RUS CH LVJW-98 Halolan Yhentähen
(Strongline's Shuttlecock - Halolan Rento-Regina) 

3. RES-CC
FIN TR CH Strongline's Fuzzy
(JanRod's Wet'n'Wild At Brawner Cr - Strongline's Titbit)

4.
Mallorn's Sunny Side Up
(Miodyca Sunny Sunday - Mallorn's Rum And Raisins)

  1. BOB-puppy
Wild Dancer's Carmengirl
(Talimar Mallorn's Storm Warning - Mallorn's Brown Velvet)

Teerijärvi 25.05.2006
judge: Markku Santamäki 21 (?+?+?) entries

Dogs
Bitches
1. CC, BOS
Jummi-Jammin Deep Purple
(Jummi-Jammin Frankenstain - Wallwein's Alion)

2. RES-CC
Jummi-Jammin Long John
(Jummi-Jammin Indiana Jones - Älvgårdens Cluny)

3.
Bowmore's Double Barrel 
(Mallorn's Valentine - Ipohin Opaali)

4.
Annual’s Nightwind 
(Jayncourt Natural Star - Annuals Chelsea Girl)

1.  CC==> FIN CH,  BOB
Adventurer's Blanc De Blancs
(Mailiksen Gentleman - Adventurer's Point Given)

2. RES-CC
Mailiksen Jesting Jane
(Strongline's Eternal Flame - Mailiksen Lumikki)

3.
Mallorn’s Sunday Sunshine 
(Miodyca Sunny Sunday - Mallorn's Run And Raisins)

4.
Markkisten Havis Amanda
(Palabras Keep on Movin' - Follies Canned Laughter)

   

Helsinki International 21.05.2006
judge: Anja Verbeek, Netherland  33 (6+14+13) entries

Dogs
Bitches
1.  CC, CACIB, BOB
AM CH Loresho Royal Flush 
(Mallorn's Arcturus - Loresho Walnut)

2. RES-CC, RES-CACIB
FINJW-05  Adventurer's Labyrinth
(Follies Storm Petrel - Strongline's Unknown)

3.
FIN&EST CH Adventurer's Que Maravilla
(Baldioran Hannibal - Adventurer's Goophy Trap)

4.
Solitaire Jack od Himalaskeho Cedru
(Rocheby Union Jack - Ravone Yellow Rosie at Rocheby)

1.  CC, CACIB, BOS
Loresho Kiwi At Bubbling
(Bubbling Picasso - Mallorn's Chocolate Magic)

2. RES-CACIB, RES-CC
Brookhill's Kentucky Women
(Loresho Liberty - Brookhill's False Alarm)

3.
FIN&EST CH Mallorn's Aniara
(Mallorn's Shenandigan - Boothgates Miz Showbusiness)

4.
Dalwood Heart of Gold
(Tjotte's Broken Arrow - Khamse's Well Done For Dalwood)

1. BOS-puppy
Adventurer's Single Malt 
(Strongline's Dalwhinnie - Mallorn's Aniara)
1. BOB -puppy
Loresho Lun-A
(Bonaventure's Cap'n Jack - Loresho Zell-O)

Rauma 20.05.2006
judge: Ake Sjöström, Sweden  18 (?+?+?) entries

Dogs
Bitches
1.  CC, BOS
FINJW-05  Adventurer's Labyrinth
(Follies Storm Petrel - Strongline's Unknown)

2. RES-CC
Solitaire Jack od Himalaskeho Cedru
(Rocheby Union Jack - Ravone Yellow Rosie at Rocheby)

1.  CC, BOB, Group-4
Wizard's Creek Pia Desideria
(Strongline's Dalwhinnie - Wizard's Creek Hufflepuff Brownie)
   

Sysmä 20.05.2006
judge: Paula Rekiranta 4 (0+0+4) entries

Dogs
Bitches
  1.  CC, BOB
Strongline's Xmas Sweet
(Lembas To The Moon And Back - Strongline's New Wave)

2.
FIN CH Sizzie's Elegance
(Chancellor Merry - Santtomin Taikaisku)

   

Oulu 14.05.2006
judge: Miroslav Zidar, Slovenia, 46 (1+19+26) entries

Dogs
Bitches
1. BOS
FIN CH Mallorn's Free Will 
(Mailiksen Asparacus - Mallorn's Xanadu)

2. CC
Evening's Inky Ikaros
(ipohin Uolevi-Ko - Evening's Fetching Fay)

3. RES-CC
Dalwood Hot News
(Tjotte's Broken Arrow - Khamse's Well Done For Dalwood)

4.
Makkis Attis 
(Upwards Alfonso - Palabras Is This Love)

1.  CC, BOB
Evening's Fetching Fay
(Evening's Brisk Buff - Trendmaker's Endless Love)

2.
Mallorn's Cocoa Milk
(Tweedledum Against All Odds - Mallor's Fata Morgana)

3. RES-CC
Cannonpowder Crystal
(Briggle’s Marble Muffin - Strongline’s Indiana) 

4.
Spawn River Leelia 
(Marikarin Aadolf - Spawn River Made Glamour)

   

Hamina 13.05.2006
judge: Anita Maljanen  28 (2+9+17) entries

Dogs
Bitches
1.  BOS, BOB-veteran
Valpisa's Leonard
(Älvgårdens Le Cardinal - Kamitan Aramanda)

2. CC
Ipohin Mortti
(Bear's Oscar - Ipohin Ipomea)

3. RES-CC
Tealway Buffon
(Mailiksen Gentleman - Bubbling valse Charlotte)

4.
Black Bet's Velmut
(Black Bet's Kreivi - Black Bet's Janette)

1.  CC, BOB
Halolan Omeletti
(Ipohin Napoleon - Halolan Zohvasampioni)

2. RES-CC
Valpisa's Daydream
(Bear's Oscar - Valpisa's Madonna)

3. 
Tawastway's Step By Step
(Tawastway's Fooling Around - Tawastway's Here'n'There)

4. 
Black Bet's Rose
(Lintuvuoren Rymy - Black Bet's Beda)

1. BOS -puppy
Nerocas You Follow Me
(Loresho Liberty - Nerocas Tiara)
1. BOB -puppy
Tawastway's Cobacabana
(Follies Storm Petrel - Tawastway's Step by Step)

Parainen 13.05.2006
judge: Tarja Hovila  7 (1+5+1) entries

Dogs
Bitches
1.  CC, BOB
FINJW-05  Adventurer's Labyrinth
(Follies Storm Petrel - Strongline's Unknown)
1.  CC, BOS
Adventurer’s Fine Champagne 
(Rocheby Smokescreen - Adventurer's Niagara Falls)
  1. BOB -puppy
Loresho Lun-A
(Bonaventure's Cap'n Jack - Loresho Zell-O)

Helsinki 07.05.2006
judge: Kirsi Nieminen  22 (2+8+12) entries

Dogs
Bitches
1.  CC, BOS
FINJW-05  Adventurer's Labyrinth
(Follies Storm Petrel - Strongline's Unknown)

2. RES-CC
Follies Rara Avis
(Golden Eagle over Rocheby - Follies I Love Lucy)

3.
Aprilmist Jetlag 
(Vision's I'm Able - Sidewild Every Breath)
 

1. CC ==> FIN CH, BOB
Cayenne
(Follies Rule of Thumb - Bubbling Marionette)

2.
FIN CH Yelmerin Queen Bee
(Bubbling Picasso - Yelmerin No Doubt)

3. RES-CC
Tealway Dollies
(Follies Storm Petrel - Bubbling Savannah)

4.
Aprilmist Jazzie 
(Vision's I'm Able - Sidewild Every Breath)

  1. BOB -puppy
Loresho Lun-A
(Bonaventure's Cap'n Jack - Loresho Zell-O)

Alajärvi 06.05.2006
judge: Leila Kärkäs  18 (1+5+12) entries

Dogs
Bitches
1. CC ==> FIN CH,  BOS
Upwards Goodwill Gunnar
(Cassatas Fantom Ferninand - Upwards Camilla

2. RES-CC
Bowmore's Double Barrel 
(Mallorn's Valentine - Ipohin Opaali)
 

1.  BOB, Group-4
FIN CH Sweetmix Doris Day
(Strongline's Halley's Comet - Strongline's Xtra Sweet)

2. CC
Playmaker's Indian Gift 
(Rosanan Chelsea Bun - Playmaker's Covergirl)

3. RES-CC
Mallorn’s Sunday Sunshine 
(Miodyca Sunny Sunday - Mallorn's Run And Raisins)

  1. BOB -puppy
Strongline's Alias
(HySpire Darktown Bandit -  Strongline's Carefree)

Jaala 01.05.2006
judge: Marjo Jaakkola 23 (2+10+11) entries

Dogs
Bitches
1. CC, BOS
Strongline's Ego
(Rosanan Earl of Roses - Strongline's Heaven Knows)

2. RES-CC
Playmaker's Joyful Eamon
(Rosanan April Fool - Rosanan Dark Playrose)

3.
Saskian Upside Down
(JanRod's Wet'n'Wild at Brawner Cr - Saskian Nightingale)

4.
Tawastway's Ants In Pants
(JanRod's Wet'n'Wild At Brawner Cr - Strongline's Knock on Wood)

1.  CC, BOB, Group-4
FIN TR CH Strongline's Fuzzy
(JanRod's Wet'n'Wild At Brawner Cr - Strongline's Titbit)

2. RES-CC
Tawastway's Step By Step
(Tawastway's Fooling Around - Tawastway's Here'n'There)

3.
Playmaker's Number One
(Palabras It's My Party - Playmaker's Forever Love)

4. 
Saskian X-tra Joy
(Mailiksen Gentleman - Saskian Nightcap)

  1. BOB -puppy
Tawastway's Cobacabana
(Follies Storm Petrel - Tawastway's Step by Step)

Vaasa 30.04.2006
judge: John Rowles, Australia  25 (1+12+12) entries

Dogs
Bitches
1. BOS
FIN CH Dalwood Freelander
(Rocheby Whisky Mac - Khamse's Well Done For Dalwood)

2. CC
Nipntuck Happy Days
(Dickendall Amberlyn U Never Know - Nipntuck Miss American Pie)

3. RES-CC
Palabras Quibble
(Rocheby Smokescreen - Palabras Kanebo)

4.
FIN CH FIN TR CH Adventurer's Imaginary Fella 
(Biggas Mellow Fellow - Nerocas Cuurankukka)

1.  BOB, Group-2
FIN CH Sweetmix Doris Day
(Strongline's Halley's Comet - Strongline's Xtra Sweet)

2. 
FIN CH NORDW-05 Tawastway's Sunshine
(Tawastway's Fooling Around - Tawastway's Here'n'There)

3. CC
Upwards Happy Smile
(Älvgårdens  Le Cardinal - Upwards Chiquita)

 4. RES-CC
Countrylove's Jam Session
(Danjacs Finnegan - Coutrylove's Camille)

  1. BOB -puppy
Strongline's Alias
(HySpire Darktown Bandit -  Strongline's Carefree)

Kajaani 29.04.2006
judge: Hannele Jokisilta 33 (?+?+?) entries

Dogs
Bitches
1. CC, BOB
Mysis Iron Chancellor
(Mailiksen Gentleman - Mallorn's Chinook)

2.
FIN CH Halolan Landepaukku
(Bubbling Picasso - Halolan Zohvasampioni)

1.  BOS
FIN & RUS CH Halolan Ilopilleri 
(Halolan Välivaara - Halolan Ainokainen)

2.
FIN CH Strongline's Keyword
(Strongline's Goblin - Strongline's Piggywiggy)

3. CC
Strongline's Piece of Jolly
(Adventurer's Ev'ry which Way - Strongline's Extra Jolly)

4. RES-CC
Mysis Kersey
(Mallorn's Valentine - Mallorn's Chinook)

  1. BOB-puppy
Halolan Vakinainen 
(Halolan Kovanaama - Halolan Harvinainen)

Loviisa 23.04.2006
judge: Paula Rekiranta, 18 (1+2+15) entries

Dogs
Bitches
1. CC, BOS
Loresho Umbria
(Loresho Liberty - Ceasarcreek Josefina Buckcreek)
1.  BOB
FIN CH Yelmerin Queen Bee
(Bubbling Picasso - Yelmerin No Doubt)

2. CC
Tealway Dollies
(Follies Storm Petrel - Bubbling Savannah)

3. RES-CC
Valpisa's Brunette 
(Adventurer's Like It or Not-Valpisa's First of April)

4. 
Dalwood Heart of Gold
(Tjotte's Broken Arrow - Khamse's Well Done For Dalwood)

  1. BOB -puppy
Dalwood Kerry Gold
(Jayncourt Natural Star - Dalwood Heart of Gold)

Lahti INT 22.04.2006
judge: Bo Skalin, Sweden 41 (0+17+24) entries

Dogs
Bitches
1. CC, CACIB, BOB
FINJW-05  Adventurer's Labyrinth
(Follies Storm Petrel - Strongline's Unknown)

2. RES-CACIB
FIN CH FINJW-02 Tawastway's Howdy
(Tweedledum Agaist All Odds - Strongline's Knock on Wood)

3. RES-CC
Santtomin Jännäri
(Brookhill's Daddy's Hope - Sizzie's Beauty Santtom)

4.
Nipntuck Happy Days
(Dickendall Amberlyn U Never Know - Nipntuck Miss American Pie)

1.  CC, BOS
Wizard's Creek Pia Desideria
(Strongline's Dalwhinnie - Wizard's Creek Hufflepuff Brownie)

2. CACIB
FIN CH Yelmerin Queen Bee
(Bubbling Picasso - Yelmerin No Doubt)

3. RES-CC
Strongline's Xina
(Tawastway's Howdy - Strongline's Fuzzy)

4. RES-CACIB
Strongline's Giggle
(Winnie's Madison - Strongline's Miss Bowmore)

   

Ruovesi 18.04.2006
judge: Markku Santamäki 65 (5+20+40) entries

Dogs
Bitches
1. CC, BOS
Boompaw's Cinnamon Teal
(Bahokki's Amigo - Mailiksen Glamour Girl)

2. RES-CC
Bowmore's Double Barrel
(Mallorn's Valentine - Ipohin Opaali)

3.
Wetten Torrente
(Rocheby Smokescreen - Wetten Vento Vivace)

4.
Wetten Erakkorapu
(Cambremer Tom Cobbley of Charway - Wetten Galeija)

1.  CC ==> FIN CH, BOB
Sweetmix Doris Day
(Strongline's Halley's Comet - Strongline's Xtra Sweet)

2. RES-CC
Upwards Happy Smile
(Älvgårdens  Le Cardinal - Upwards Chiquita)

3.
Mallorn's Sunday Sunshine
(Moidyca Sunny Sunday - Mallorn's  Rum and Raising)

 4.
Endell Bellatrix
(Älvgårdens Le Cardinal - Palabras J’andro)

1. BOS -puppy
Sweetmix Ewerwood
(HySpire Darktown Bandit - Sweetmix Candy Sweet)
1. BOB -puppy
Ethusan Himmee Hilda
(Lady Upstream's Pigall - Ethusan Lyyli Leväperä)

Lappeenranta INT 15.04.2006
judge: Tarja Hovila 23 (3+5+15) entries

Dogs
Bitches
1. BOS, BOB-veteran
Valpisa's Leonard
(Älvgårdens Le Cardinal - Kamitan Aramanda)
1.  CACIB, BOB
FIN & RUS CH Halolan Ilopilleri 
(Halolan Välivaara - Halolan Ainokainen)

2. RES-CACIB, CC==> FIN CH
Strongline's Keyword
(Strongline's Goblin - Strongline's Piggywiggy)

3. RES-CC
Valpisa's Brunette 
(Adventurer's Like It or Not-Valpisa's First of April)

4.
Valpisa's Hedda
(Gallybob Jasper - Valpisa's Macarena)

  1. BOB -puppy
Tawastway's Cobacabana
(Follies Storm Petrel - Tawastway's Step by Step)

Hausjärvi 09.04.2006
judge: Rune Fagerström 32 (2+9+21) entries

Dogs
Bitches
1. CC, BOS
FINJW-05  Adventurer's Labyrinth
(Follies Storm Petrel - Strongline's Unknown)

2. RES-CC
Nipntuck Happy Days
(Dickendall Amberlyn U Never Know - Nipntuck Miss American Pie)

3.
Saskian Rock’n’Roll
(Tawastway’s Private Eye - Saskian Lucky Flower)

4. 
Bridgecorner’s Fakir 
(Danjacs Finnegan - Bridgecorner’s Hot’n Sweet)

1.  CC, BOB
Upwards Happy Smile
(Älvgårdens  Le Cardinal - Upwards Chiquita)

2. RES-CC
Saskian Night Game
(Chancellor Merry -Saskian Geri) 

3. 
Tawastway's Dinky Duckling
(Adventurer's Ev'ry Which Way - Tawastway's Abracadabra ) 

4.
Wizard's Creek Pia Desideria
(Strongline's Dalwhinnie - Wizard's Creek Hufflepuff Brownie)

1. BOB -puppy
Dalwood King Oliver
(Jayncourt Natural Star - Dalwood Heart of Gold)
 

Marttila 08.04.2006
judge: Leila Kärkäs 26 (2+12+12) entries

Dogs
Bitches
1. CC, BOB
Solitaire Jack od Himalaskeho Cedru
(Rocheby Union Jack - Ravone Yellow Rosie at Rocheby)

2. RES-CC
FINJW-05  Adventurer's Labyrinth
(Follies Storm Petrel - Strongline's Unknown)

3. 
Nipntuck Happy Days
(Dickendall Amberlyn U Never Know - Nipntuck Miss American Pie)

1.  CC, BOS
Wizard's Creek Pia Desideria
(Strongline's Dalwhinnie - Wizard's Creek Hufflepuff Brownie)

2. RES-CC
Tealway Chloe
(Follies No Kidding - Bubbling Valse Charlotte)

  1. BOB -puppy
Bridgecorner's Gover Girl
(Bridgecorner's Fakir - Bridgecorner's Dream of You)

Pertunmaa 08.04.2006
judge: Elena Ruskovaara 15 (0+3+12) entries

Dogs
Bitches
1. CC, BOS
Strongline's Uno
(Rosanan Icebreaker - Strongline's Everybody Knows)
1.  CC, BOB
Sweetmix Dark Angel
(Strongline's Halley's Comet - Strongline's Xtra Sweet)

2. RES-CC
Strongline's Pretty Extra
(Adventurer's Ev'ry Which Way - Strongline's Extra Jolly) 

3. 
Black Bet's Queenie
(Valpisa's Napoleon - Black Bet's Candy)

4. BOB-veteran
FIN CH FIN TR CH Strongline's New Wave
(Fieldvalley's Fabianco - Strongline's To Mistmoor)

   

Mikkeli 25.03.2006
judge: Elena Ruskovaara 53 (2+16+35) entries

Dogs
Bitches
1. CC, BOS
Tawastway's Hippopotamus
(Tweedledum Against All Odds - Strongline's Knock on Wood)

2. 
FIN CH Halolan Landepaukku
(Bubbling Picasso - Halolan Zohvasampioni)

3. RES-CC
Strongline's Quester
(Carpenny Anchorman - Strongline's Piggywiggy)

4. 
Strongline’s District
(Adventurer’s Ev’ry Which Way - Strongline’s Xy)

1.  CC, BOB
Strongline's Pretty Extra
(Adventurer's Ev'ry Which Way - Strongline's Extra Jolly) 

2. RES-CC
Biamin Domino
(Biggas Ynga - Biamin Anniina)

3. 
Black Bet's Queenie
(Valpisa's Napoleon - Black Bet's Candy)

4.
FIN & RUS CH Halolan Ilopilleri 
(Halolan Välivaara - Halolan Ainokainen)

   

Tampere International 19.03.2006
judge: Fredrick Hession, Australia, 82 (10+35+37) entries

Dogs
Bitches
1. CACIB, BOB
FIN CH Dalwood Hawaii Punch
(Tjotte's Broken Arrow - Khamse's Well Done For Dalwood)

2. RES-CACIB, CC
Wetten Erakkorapu
(Cambremer Tom Cobbley of Charway - Wetten Galeija)

3. RES-CC
FINJW-05  Adventurer's Labyrinth
(Follies Storm Petrel - Strongline's Unknown)

4. 
Tsarodej Wellington
(Mailiksen Gentleman - Tsarodej Peanut)

1.  CACIB,  BOS
FIN CH Strongline's Kiss Kiss
(Strongline's Goblin - Strongline's Piggywiggy)

2. CC
Tealway Chloe
(Follies No Kidding - Bubbling Valse Charlotte)

3. RES-CC
Dalwood Jitterbug
(JanRod's Wet'n'Wild at Brawner Cr - Dalwood Good Times Rolls)

4. RES-CACIB
Endell Bellatrix
(Älvgårdens Le Cardinal - Palabras J’andro)

1. BOB -puppy
Bahokki's Sky Walker
(Lady Upstream's Pigall - bahokki's Covergirl)
 

Kerimäki 11.03.2006
judge: Kirsi Nieminen 25 (0+10+15) entries

Dogs
Bitches
1. BOS
FIN CH Yelmerin Othello
(Bear's Oscar - Yelmerin Mimi La Bohe'me)

2.
FIN CH Halolan Landepaukku
(Bubbling Picasso - Halolan Zohvasampioni)

3. CC
Halolan Ruudinkeksijä
(Countrylove's Choose Me - Halolan Ilopilleri)

4.
Yelmerin On-Line
(Bear's Oscar - Yelmerin Mimi La Bohe'me)

1.  CC, BOB
Tawastway's Step By Step
(Tawastway's Fooling Around - Tawastway's Here'n'There)

2. RES-CC
Black Bet's Rose
(Lintuvuoren Rymy - Black Bet's Beda)

3.
Yelmerin Pride And Joy
(Tawastway's Fooling Around - Strongline's Karelian Maid)

4.
Halolan Rotunainen
(Countrylove's Choose Me - Halolan Ilopilleri)

   

Rovaniemi 04.03.2006
judge: Paula Rekiranta 18 (7+11) entries

Dogs
Bitches
1. CC ==> FIN CH, BOS
Mallorn’s Butterscotch
(Tweedledum Brookland Savoy - Mallorn’s Xanadu)

2. RES-CC
Talimar Mallorns Strom Warning
(Raintree Slippery When Wet - Wiscoy Talimar Marina)

3. 
FIN CH Mailiksen Asparacus
(Biggas Ynga - Mailiksen Milk And Honey)

4. 
FIN CH Mallorn’s Free Will
(Mailiksen Asparacus - Mallorn’s Xanadu)

1.  CC, BOB, BIS-4
Mallorn's Eternity
(Mailiksen Gentleman - Mallorn's Madame Rochas) 

2. RES-CC
S TR CH  Örlabben's Othilia of Oxanna
(Mailiksen Gentleman - Örlabbens New Nicolina of Millenium)

3. 
Mallorn's Umur
(Vision's I'm Able - Mallorn's Mmm Marabou)

4.
Evening's Fetching Fay
(Evening's Brisk Buff - Trendmaker's Endless Love)

   

Valkeala 04.03.2006
judge: Markku Santamäki 47 (1+16+30) entries

Dogs
Bitches
1. CC, BOS
Palabras Ozone Free
(Palabras Keep on Movin' - Buttacre Beloved Bessie)

2. RES-CC
Strongline’s District
(Adventurer’s Ev’ry Which Way - Strongline’s Xy)

3. 
Rosanan Rookie Boy
(Rosanan Elvis Presley - Rosanan Koralli)

4. 
Valpisa's Leonard
(Älvgårdens Le Cardinal - Kamitan Aramanda)

1.  CC, BOB
Strongline's Pretty Extra
(Adventurer's Ev'ry Which Way - Strongline's Extra Jolly) 

2. RES-CC
Black Bet's Queenie
(Valpisa's Napoleon - Black Bet's Candy)

3. 
FIN CH Strongline's Kiss Kiss
(Strongline's Goblin - Strongline's Piggywiggy)

4.
Mouldhill's All My Lovin'
(Strongline's Enjoying Around - Tawastway's Here'n'There)

   

Tuusniemi 19.02.2006
judge: Saija Juutilainen 59 (4+23+32) entries

Dogs
Bitches
1. CC, BOS
Halolan Kovanaama
(Tweedledun Steamy Windows - Halolan Yhentähen)

2. RES-CC
Boompaw's Ruddy Duck
(Bahokki's Amigo - Mailiksen Glamour Girl)

3. 
Hill Heights Magic
(Rosanan Chelsea Bun - Hill Heights Emmanuelle)

4. 
Adventurer's You Betcha
(Coutrylove's Chooce Me - Mallorn's Aniara)

1.  CC, BOB
Adventurer's Blanc De Blancs
(Mailiksen Gentleman - Adventurer's Point Given)

2.
FIN CH Sizzie's Elegance
(Chancellor Merry - Santtomin Taikaisku)

3. RES-CC
Strongline's Rambler
(Bubbling Picasso - Strongline's Xy)

4.
Black Bet's Rose
( Lintuvuoren Rymy - Black Bet's Beda)

   

Turku International 21.01.2006
judge: Rune Fagerström, 81 (4+27+50) entries

Dogs
Bitches
1. CC, BOS
FINJW-05  Adventurer's Labyrinth
(Follies Storm Petrel - Strongline's Unknown)

2. RES-CC
Follies Rara Avis
(Golden Eagle over Rocheby - Follies I Love Lucy)

3. CACIB
FIN CH FINW-05 FINJW-04 Lucky My Born Free
(Mailiksen Gentleman - Canefields Zena)

4. RES-CACIB
Huckleberry Finn Gorska Fantazja 
(Rocheby Smokescreen - Beza Arka Iti)

1.  CACIB, CC, BOB
Lucky My Endless Love
(Mailiksen Gentleman - Canefields Zena)

2. RES-CACIB, RES-CC
Brookhill’s Mezzomondo 
(Penny Royal’s Dutchman at Farnfield - Adventurer’s Save Me The Cookie)

3. 
Upwards Happy Smile
(Älvgårdens  Le Cardinal - Upwards Chiquita)

4.
FIN CH FINW-05 Follies I Love Lucy
(Tweedledum Crispy Duck - Follies Wood Lark)

1. BOS -puppy
Hill Heights Forever Brown 
(Tealway Ali at Bubbling - Hill Heights Oh My Darling)
1. BOB -puppy
Mallorn’s Sunday Sunshine
(Miodyca Sunny Sunday - Mallorn's Run And Raisins)

Kajaani International 07.01.2006
judge: Arja Koskelo, 64 (2+29+33) entries

Dogs
Bitches
1. CACIB, BOS
FIN CH Yelmerin Othello
(Bear's Oscar - Yelmerin Mimi La Bohe'me)

2. CC, RES-CACIB
NORDJW-05 Mallorn's Cappuccino
(Mallorn's Valentine - Mallorn's Cafe Au Lait)

3. RES-CC
Strongline’s District
(Adventurer’s Ev’ry Which Way - Strongline’s Xy)

4.
Cannonpowder Dynamite
(Cannonpowder Buffin Bongo - Strongline's Carefree)

1.  CACIB, CC, BOB
Strongline's Julienas
(Ingmos Emilio Moro - Strongline's Unknown)

2. RES-CC
Mallorn's Ursa Major
(Vision's I'm Able - Mallorn's Mmm Marabou)

3. RES-CACIB
Brookhill's Little Joke 
(Adventurer's All Avalanche - Brookhill's Havanna Candy)

4. 
Strongline's Keyword
(Strongline's Goblin - Strongline's Piggywiggy)

1. BOB-puppy
Evening's Inky Ikaros
(ipohin Uolevi-Ko - Evening's Fetching Fay)
1. BOS-puppy
Mcgregor's Garden Teaser 
(Strongline's Eternal Flamen - Mcgregor's Garden Piaffe)