Tawastway's Show Results 2007
HUOM!
Nämä tulossivut ovat täysin epäviralliset, joten tuloksissa saattaa olla virheitä.
Pyrin julkaisemaan kustakin näyttelystä sijoittuneet koirat, isommista näyttelyistä mahdollisesti myös luokissaan sijoittuneet koirat omien  mahdollisuuksieni mukaan. Pyydän anteeksi, jos jonkun koiraa ei tuloksissa näy, 
sen nimi on kirjoitettu väärin, tai juuri siitä näyttelystä,
jossa koira on sijoittunut luokassaan, ei luokkasijoittuneita olekkaan julkaistu. 
Julkaisen myös sijoittuneiden koirien kuvia, jos kotisivuillani 
on tilaa ja saamani kuva on tarpeeksi hyvälaatuinen.

Otathan huomioon, että kyseessä ovat täysin yksityisen henkilön kotisivut!
terv. Päivi Hoffren & Tawastway's labradorit 

Jos tiedät muita näyttelytuloksia, meilaa TÄNNE. Kiitos!

Abbreviations / Lyhenteet

Abbreviation / Lyhenne In English In Finnish
exc excellent erinomainen (SA)
vg very good erittäin hyvä (1)
CC certificate sertifikaatti
RES-CC reserve certificate vara sertifikaati
CACIB international certificate  kansainvälinen sertifikaatti
RES-CACIB international reserve cc kansainvälinen 
vara sertifikaatti
BOB Best Of Breed Rotunsa Paras
BOS Best of Opposite Sex Vastakkaisen sukupuolen paras

Show Results Year 1999
Show Results Year 2000
Show Results Year 2001
Show Results Year 2002
Show Results Year 2003
Show Results Year 2004
Show Results Year 2005
Show Results Year 2006
 
 

Helsinki International, Winner 2007,  09.12.2007
Tampere 06.12.2007

Jyväskylä International 18.11.2007
Valkeala 11.11.2007
Lahti  03.11.2007
Lahti International 28.10.2007
Retriever Specialty, Hyvinkää 21.10.2007
Seinäjoki International 20.10.2007
Oulu International 06.10.2007
Eckerö International 16.09.2008
Hyvinkää 16.09.2008
Äetsä 09.09.2008
Porvoo 08.09.2008
Tampere 08.09.2007
Vantaa 01.09.2008
Tervakoski International 26.08.2008
Mikkeli 25.08.2008
Punkaharju 19.08.2008
Heinola 19.08.2008
Kouvola 18.08.2008
Riihimäki 12.08.2008
Korsholm 12.08.2008
Joensuu International 12.08.2007
Rovaniemi 11.08.2008
Joensuu 11.08.2007
Labrador Specialty Joensuu 10.08.2008
Kuopio 05.08.2007
Jurva 04.08.2007
Turku 04.08.2007
Kiiminki 04.08.2007
Pori INT 29.07.2007
Vantaa 28.07.2007
Puumala  28.07.2007
Hyvinkää  22.07.2007
Pello  22.07.2007
Kokkola  15.07.2007
Orivesi 14.07.2007
Juva INT  08.07.2007
Karjaa INT  01.07.2007
Tuusula 30.06.2007
Saarijärvi 30.06.2007
Rovaniemi INT 24.06.2007
Hämeenlinna 17.06.2007
Kotka INT 16.06.2007
Nurmes 10.06.2007
LRC Specialty, Kotka 10.06.2007
Jämsänkoski 10.06.2007
Vehmaa 10.06.2007
Hyrynsalmi 09.06.2007
Kangasniemi 09.06.2007
Tuuri 03.06.2007
Lohja 03.06.2007
Mouhijärvi 02.06.2007
Sulkava 27.05.2007
Parainen 27.05.2007
Ii 26.05.2007
Iisalmi 26.05.2007
Helsinki International 20.05.2007
Kaustinen 19.005.2007
Rauma 19.05.2007
Suonenjoki 17.05.2007
Hamina 13.05.2007
Pietarsaari 13.05.2007
Oulu 12.05.2007
Oulainen 06.05.2007
Leppävirta 06.05.2007
Elimäki 06.05.2007
Somero 06.05.2007
Vähäkyrö 05.05.2007
Honkajoki 05.05.2007
Tohmajärvi 05.05.2007
Helsinki, palveluskoiratapahtuma 05.05.2007
Lahti International 28.04.2007
Sysmä 22.04.2007
Simpele 21.04.2007
Teuva 21.04.2007
Vaasa International 15.04.2007
Sipoo 15.04.2007
Hirvensalmi 14.04.2007
Lappeenranta 09.04.2007
Ruovesi 09.04.2007
Mäntsälä 01.04.2007
Alajärvi 01.04.2007
Korpilahti 01.04.2007
Kokkola 31.3.2007
Tampere International 25.03.2007
Labrador Main Specialty Eura 04.03.2007
Valkeala 03.03.2007
Tuusniemi 24.02.2007
Jämijärvi 18.02.2007
Tornio 17.02.2007
Lahti 10.02.2007
Raahe 03.02.2007
Turku International 27.01.2007
Alavus 20.01.2007
Ilomantsi 14.01.2007
Kajaani International 06.01.2007

Helsinki International, Winner 2007,  09.12.2007
judge Hannele Jokisilta 82(0+28+54)   entries

Do

gs

Bitches
1. FINW-07,CC ==> FIN CH, CACIB, BOS
RUS&BLR&RKF CH Stenveyz Get Popular
(Palabras Keep On Movin' - Stenveyz Part of Million)

2. RES-CACIB
FIN&EST CH FINW-06 Follies Mon Oncle
(Mallorn's Romeo - Tweedledum Folies Bergerer)

3. 
FIN CH Wild Dancer’s Billy Boy 
(Tsarodej Ashton - Mallorn's Obsession)

4.
FIN CH Rosanan April Fool
(Strongline's Cooling Around - Rosanan Taffeta Rose)

RES-CC, FINJW-07
Sweetmix Flash Gordon
(Tawastway's Howdy - Sweetmix Doris Day

1. CC, FINJW-07, FINW-07, BOS
Mallorn's Rough Diamond
(Mallorn's Romeo - Mallorn's Terracotta)

2. CACIB
RUS&FIN CH Follies Moulin Rouge
(Mallorn's Romeo - Tweedledum Folies Bergerer)

3. RES-CACIB, RES-CC
Mallorn's Ursa Major
(Vision's I'm Able - Mallorn's Mmm Marabou )

4. 
Lucky My Endless Love
(Mailiksen Gentleman - Canefields Zena)
 

- -

Tampere 06.12.2007
judges
for puppies: Tarja Hovila,
for others Riitta-Liisa Lehtonen 105 (15+45+45)   entries

Dogs
Bitches
1.  BOB
FIN&EST CH ESTW-06 ESTJW-06 FINJW-06 Adventurer's Taittinger
(HySpire Barbary Coast - Adventurer's Show Waddywaddy) 

2. CC
Sweetmix Flash Gordon
(Tawastway's Howdy - Sweetmix Doris Day

3. RES-CC
Follies Whiz Kid
(Nipntuck Happy Days – Follies Puzzle)

4. 
FIN CH Markkisten Eastwood
(Älvgårdens Le Cardinal - Markkisten Claim to Fame)

1. CC, BOS
Tealway Early Bird
(Utter Nonsense of Tintagel Winds - Bubbling Savannah)

2. 
FIN&EST&BLR&LV&RUS  CH EST&LV&LTU&BALT&RUS&BLR JCH BALTJW-06 LVW-07 Wizard's Creek Pia Desideria
(Strongline's Dalwhinnie - Wizard's Creek Hufflepuff Brownie)

3. RES-CC
Countrylove’s Knock Off
(Nipntuck Happy Days - Countrylove’s Hope And Glory)

4. BOB-veteran
INT&FIN&S CH FIN TR CH Strongline's Knock on Wood
(Upwards Alfonso - Strongline's Ever Known)

1. BOB-puppy
Lepolaakson Aksu
(Nero - Wilhelmiina)
1. BOS-puppy
Scentaction's Amiable
(Strongline's District - Mysis Kirinki)

Jyväskylä International 18.11.2007
judge Philippe Lammens, Belgium 85(3+37+45)   entries

Dogs
Bitches
1. CACIB, BOB
AM&BIH CH Loresho Royal Flush 
(Mallorn's Arcturus - Loresho Walnut)

2. RES-CACIB
FIN&EST CH ESTW-06 ESTJW-06 FINJW-06 Adventurer's Taittinger
(HySpire Barbary Coast - Adventurer's Show Waddywaddy) 

3. CC
Game Sparkle’s Onni
(Upwards Goodwill Gunnar – Jummi-Jammin Geisha)

4. RES-CC
Wetten Torrente
(Rocheby Smokescreen - Wetten Vento Vivace)

1. CC, BOS
Sweetmix Flashdance
(Tawastway's Howdy - Sweetmix Doris Day

2. RES-CC
Tealway Early Bird
(Utter Nonsense of Tintagel Winds - Bubbling Savannah)

3. CACIB
Odorosas Amelie
(Loresho Liberty - Loresho Real Romance)

4. BOB-veteran
FIN CH Sizzie's Elegance
(Chancellor Merry - Santtomin Taikaisku)

RES-CACIB
Strongline's Piece of Jolly
(Adventurer's Ev'ry Which Way - Strongline's Extra Jolly)

- -

Valkeala 11.11.2007
judge Johan Juslin 33(2+10+21)   entries

Dogs
Bitches
1. BOS, BOB-veteran
INT&FIN&EST&RUS CH, BALTW-00, NEVSKIYW-04, FIN TR CH
Valpisa's Napoleon
(Cook's Midnight Bandit - Valpisa's Loretta)

2. CC ==> FIN CH
Strongline's Lennon
(Follies Mon Oncle - Strongline's Piece of Jolly)

3. RES-CC
Strongline's Eenie Meenie
(Mallorn's Ursus Arctos - Strongline's Kiss Kiss)

4. 
Wetten Drake
(Rocheby North Light - Watch-Out Holly)

1. CC ==> FIN CH, BOB
Strongline's Yanis
(Mailiksen Gentleman - Strongline's Xmas Sweet)

2. BOS-veteran
INT&FIN&S CH FIN TR CH Strongline's Knock on Wood
(Upwards Alfonso - Strongline's Ever Known)

3. RES-CC
Tealway Early Bird
(Utter Nonsense of Tintagel Winds - Bubbling Savannah)

4.
Strongline's Ditty
(Follies Rara Avis - Strongline's Heaven Knows)

   

Lahti  03.11.2007
judge Riitta-Liisa Lehtonen 37(0+13+24)   entries

Dogs
Bitches
1. BOB
FIN&EST CH Palabras Keep on Movin'
(Birchbrook Barley Wine of Charway - Tweedledum Palabras Cleo)

2. CC ==> FIN CH
ESTW-06 ESTJW-06 FINJW-06 Adventurer's Taittinger
(HySpire Barbary Coast - Adventurer's Show Waddywaddy) 

3. RES-CC
Saskian Dirty Dance 
(Follies No Kidding - Saskian Rock Flower)

4. 
Linjor Shakespeare
(Chablais show Me The Way Web - Llanstinan Shockolatte Linjor)

1. CC, BOS
Tealway Early Bird
(Utter Nonsense of Tintagel Winds - Bubbling Savannah)

2. 
FIN CH Saskian Tutti-Frutti
(Palabras Keep on Movin' - Follies Allie)

3. RES-CC
Strongline's Yanis
(Mailiksen Gentleman - Strongline's Xmas Sweet)

4.
Follies Tessa
(Loch Mor Spencer - Rosanan Ice Follies)

   

Lahti International 28.10.2007
judge Tiina Illukka 54(0+21+33)   entries

Dogs
Bitches
1. CC, CACIB, BOS
Strongline's Eenie Meenie
(Mallorn's Ursus Arctos - Strongline's Kiss Kiss)

2. RES-CACIB
FIN CH FINW-05 FINJW-04 Lucky My Born Free
(Mailiksen Gentleman - Canefields Zena)

3. 
FIN CH Wild Dancer’s Billy Boy 
(Tsarodej Ashton - Mallorn's Obsession)

4. RES-CC
Palabras Ticket to Ride 
(Stenveyz Get Popular - Tweedledum Brown Hazel)

1. CC, CACIB, BOB
Strongline's Yanis
(Mailiksen Gentleman - Strongline's Xmas Sweet)

2.  RES-CACIB
FIN CH Yelmerin Queen Bee
(Bubbling Picasso - Yelmerin No Doubt)

3. RES-CC
Saskian Ariel
(Upwards Goodwill Gunnar - Saskian Tutti-Frutti)

4.
Lucky My Endless Love
(Mailiksen Gentleman - Canefields Zena)

   

Retriever Specialty, Hyvinkää 21.10.2007
judge: Lorraine Tooth, GB & Christine Bailiss (puppies & juniors)
125(20+36+69)  entries

Dogs
Bitches
1. CC ==> FIN CH, BOB
FINW-06 Follies Mon Oncle
(Mallorn's Romeo - Tweedledum Folies Bergerer)

2. RES-CC
Follies Trovatore
(Loch Mor Spencer - Rosanan Ice Follies)

3. 
FIN&EST CH Palabras Keep on Movin'
(Birchbrook Barley Wine of Charway - Tweedledum Palabras Cleo)

4. 
Strongline's Lennon
(Follies Mon Oncle - Strongline's Piece of Jolly)

1. CC, BOS
Mallorn’s Miz Demeanour
(Mallorn’s Shenadigan – Boothgate’s Miz Showbusiness)

2.  RES-CC
Follies Tessa
(Loch Mor Spencer - Rosanan Ice Follies)

3. 
Mallorn's Chocomint
(Stenveyz Get Popular - Mallorn's Chocomotion)

4.
FIN CH Strongline's Kiss Kiss
(Strongline's Goblin - Strongline's Piggywiggy)

1. BOS-puppy
Markwell Frozen Moment
(Timberland Woodsman at Lor-Al- Tawastway's Step by Step)
1. BOB -puppy, BIS-2 -puppy
Nuuskunenän Marilyn Monroe
(Adventurer's Taittinger - Nuuskunenän Jodie Foster)

Seinäjoki International 20.10.2007
judge Jan-Erik Ek, Sweden 50(8+16+26)  entries

Dogs
Bitches
1. CACIB, BOB
FIN CH FINW-05 FINJW-04 Lucky My Born Free
(Mailiksen Gentleman - Canefields Zena)

2. RES-CACIB
FIN CH Dalwood Freelander
(Rocheby Whisky Mac - Khamse's Well Done For Dalwood)

3. CC
Sweetmix Flash Gordon
(Tawastway's Howdy - Sweetmix Doris Day

4. 
FIN CH Shamila's Halley's Burst
(Pastime's Tripe-Hound - Bear's Extra Lass)

RES-CC
Strongline's Lennon
(Follies Mon Oncle - Strongline's Piece of Jolly)

1. CACIB, BOS
FIN&EST CH NORDW-05 EUW-06 Tawastway's Sunshine
(Tawastway's Fooling Around - Tawastway's Here'n'There)

2.  RES-CACIB
FIN CH Mallorn’s Sunday Sunshine
(Miodyca Sunny Sunday - Mallorn’s Rum And Raisins)

3. CC
Sweetmix Flashdance
(Tawastway's Howdy - Sweetmix Doris Day

4.
FIN CH Upwards Happy Smile
(Älvgårdens Le Cardinal - Upwards Chiquita

RES-CC
Koirantähden Lyyra
(Shamila's Halley's Burst - Jummi-Jammin Sirius Rouge)

? ?

Oulu International 06.10.2007
judge Denis Kuzelj, Slovakia (0 +18+25)  entries

Dogs
Bitches
1. CACIB, BOS
FIN CH Halolan Oltermanni
(Ipohin Napoleon – Halolan Zohvasampioni)

2. CC, RES-CACIB
Kilstron What's Your Flava 
(Tullochmohr Titanic At Kilstron - Antonine Chamomile For Kilstron) 

3. RES- CC
Kensol's Only Ice 
(Kelsol's Western Ice - Vini Smoke For Kensol's)

4. 
Evening's Inky Ikaros
(Ipohin Uolevi-Ko - Evening's Fetching Fay)

1. CC, CACIB, BOB
RUS&EST&LTU&UKR&BLR CH 
Arwen La Magnifique de L'Etang Balancet 
(Sudeo Paris - Miodyca Romance)

2.  RES-CACIB
FIN CH Mallorn’s Sunday Sunshine
(Miodyca Sunny Sunday - Mallorn’s Rum And Raisins)

3. RES-CC
Mysis In Your Dreams
(Mailiksen Gentleman - Mallorn's Chinook)

4.
Sweetmix Flashdance
(Tawastway's Howdy - Sweetmix Doris Day

   

Eckerö International 16.09.2008
judge Yochai Barak, Israel 21 (1+10+10)  entries

Dogs
Bitches
1. CC, CACIB, BOB
Tidernas Tio Pepe 
(Trendmaker's Tropical Heat - Älvgårdens Petit Shiraz)

2. RES-CC, RES-CACIB
ESTW-06 ESTJW-06 FINJW-06 Adventurer's Taittinger
(HySpire Barbary Coast - Adventurer's Show Waddywaddy) 

3.
Nursyland Aviator Jumbo 
(Chartbreaker's Indigo - Trendmaker's A Dream Team)

4. 
S TR CH Latchmead When In Rome 
(Bobdog's New Specialist - New Wave's Happy Birthday)

1. CACIB, BOB
FIN&EST&BLR&LV&RUS  CH EST&LV&LTU&BALT&RUS&BLR JCH BALTJW-06 LVW-07 Wizard's Creek Pia Desideria
(Strongline's Dalwhinnie - Wizard's Creek Hufflepuff Brownie)

2.  RES-CACiB, CC
EST&RUS JCH ESTJW-06 Loresho Lun-A
(Hightide Bonaventure's Cap'n Jack - Loresho Zell-O)

3. RES-CC
Lady Upstream's Leacy 
(Warringah's Cobblestone - Tidernas Dona Alicia)

4.
Rosanan Ebony Rose
(Tabathas Drifter at Dickendall - Rosanan Taffeta Rose)

  1.  BOB-puppy
Loresho Dakota
(Mallorn's Ursus Arctos - Loresho Kiwi at Bubbling)

Hyvinkää 16.09.2008
judge Kirsi Nieminen 32 (0+8+24)  entries

Dogs
Bitches
1. CC, BOS
Tsarodej Marrone
(Nipntuck Happy Days - Tsarodej Dee Dee)

2. RES-CC
Tsarodej Avalanche
(Mallorn's Romeo - Tsarodej Miss Twiggy)

3.
Tawastway's Hippopotamus
(Tweedledum Against All Odds - Strongline's Knock on Wood)

4. 
FIN CH Wild Dancer’s Billy Boy 
(Tsarodej Ashton - Mallorn's Obsession)

1. CC, BOB
Strongline's Easy Kiss
(Mallorn's Ursus Arctos - Strongline's Kiss Kiss)

2.  RES-CC
Tawastway's Just Foxy
(Biggas Ynga - Strongline's Well-Known)

3.
Saskian Ariel
(Upwards Goodwill Gunnar - Saskian Tutti-Frutti)

4.
Lucky My Endless Love
(Mailiksen Gentleman - Canefields Zena)

   

Äetsä 09.09.2008
judge Vera Smirnova, Estonia 29 (1+13+13)  entries

Dogs
Bitches
1. CC, BOB
Adventurer's Unbreak M'heart
(Janrod's Wet'n' Wild at Brawner Cr- Strongline's Unknown)

2. RES-CC
ESTW-06 ESTJW-06 FINJW-06 Adventurer's Taittinger
(HySpire Barbary Coast - Adventurer's Show Waddywaddy) 

3. BOB-veteran
Madelief's Eros Ramazzotti
(Bubbling Churchill - Nerocas Bure Mua)
 

1. BOS
FIN&EST&BLR&LV&RUS  CH EST&LV&LTU&BALT&RUS&BLR JCH BALTJW-06 LVW-07 Wizard's Creek Pia Desideria
(Strongline's Dalwhinnie - Wizard's Creek Hufflepuff Brownie)

2. CC
ESTW-07 ESTJW-07 HySpire Jessica at Adventurers
(Borador's By George - HySpire Cavanaugh)

3.  RES-CC
Adventurer's Xisang
(Nipntuck happy days - Adventurer's Yackety-Yak)

4.
EST&RUS JCH ESTJW-06 Loresho Lun-A
(Hightide Bonaventure's Cap'n Jack - Loresho Zell-O)

  1. BOB-puppy 
Fiin Astrid Lindgren
(Älvgårdens Star Ruby - Palabras November Party)

Porvoo 08.09.2008
judge Pierluigi Buratti, Italy  29 (1+13+13)  entries

Dogs
Bitches
1. CC, BOS
Saskian Akela
(Upwards Goodwill Gunnar - Saskian Tutti-Frutti)

2. 
FIN CH Yelmerin Othello
(Bear's Oscar - Yelmerin Mimi La Bohe'me)

3.
Balnova Aston Martin
(Balnova Flower Pot Man - Balnova Heaven Sent)

4. BOB-veteran
INT&FIN&EST&RUS CH, BALTW-00, NEVSKIYW-04, FIN TR CH
Valpisa's Napoleon
(Cook's Midnight Bandit - Valpisa's Loretta)

1. CC, BOB
ESTW-07 ESTJW-07 HySpire Jessica at Adventurers
(Borador's By George - HySpire Cavanaugh)

2.  RES-CC
Valpisa's Daydream
(Bear's Oscar - Valpisa's Madonna)

3.
Tawastway's Jolly Fox
(Biggas Ynga - Strongline's Well-Known) 

4.
Halolan Omeletti
(Ipohin Napoleon - Halolan Zohvasampioni)

   

Tampere 08.09.2007
judge Paavo Mattila  31 (4+13+14)  entries

Dogs
Bitches
1. BOS
FIN CH FINW-05 FINJW-04 Lucky My Born Free
(Mailiksen Gentleman - Canefields Zena)

2. CC
Nallelaakson Benjami
(Mohikaani - Nallelaakson Inka)

1. BOB
FIN&EST CH NORDW-05 EUW-06 Tawastway's Sunshine
(Tawastway's Fooling Around - Tawastway's Here'n'There)

2.  CC
Tealway Eleventh Hour
(Utter Nonsense of Tintagel Winds - Bubbling Savannah)

3. RES-CC
Halolan Pohjantähti
(Halolan Goskenkorva - Halolan Harvinainen) 

4.
Pirriinan Gingerbread
(Palabras Keep on Movin' - Pirriinan Eye Catcher)

1. BOB-puppy
Black Bet's Danny 
(Lintuvuoren Rymy - Black Bet's Kleopatra)
1. BOS-puppy
Dark Water's Attacca 
(Skovfogedens Samson - Jummi-Jammin Sonata Arctica)

Vantaa 01.09.2008
judge Svend Lövenkjaer, Denmark  29 (0+16+13)  entries

Dogs
Bitches
1. CC, BOS
ESTW-06 ESTJW-06 FINJW-06 Adventurer's Taittinger
(HySpire Barbary Coast - Adventurer's Show Waddywaddy) 
1. BOB
Lucky My Endless Love
(Mailiksen Gentleman - Canefields Zena)

2.  CC
EST&RUS JCH ESTJW-06 Loresho Lun-A
(Hightide Bonaventure's Cap'n Jack - Loresho Zell-O)

   

Tervakoski International 26.08.2008
judge Harri Lehkonen 44 (0+21+23)  entries

Dogs
Bitches
1. CACIB, BOS
FIN CH FINW-05 FINJW-04 Lucky My Born Free
(Mailiksen Gentleman - Canefields Zena)

2. RES-CACIB, CC
Tawastway's Ants In Pants
(JanRod's Wet'n'Wild At Brawner Cr - Strongline's Knock on Wood)

3. RES-CC
ESTW-06 ESTJW-06 FINJW-06 Adventurer's Taittinger
(HySpire Barbary Coast - Adventurer's Show Waddywaddy) 

4.
Pirriinan King Greole
(Upwards Google - Pirriinan Gingerbread)

1. CACIB, BOB
FIN&EST&BLR&LV&RUS  CH EST&LV&LTU&BALT&RUS&BLR JCH BALTJW-06 LVW-07 Wizard's Creek Pia Desideria
(Strongline's Dalwhinnie - Wizard's Creek Hufflepuff Brownie)

2. RES-CACIB
RUS CH Follies Moulin Rouge
(Mallorn's Romeo - Tweedledum Folies Bergerer)

3. 
FIN CH Tealway Dollies
(Follies Storm Petrel - Bubbling Savannah)

4. CC
EST&RUS JCH ESTJW-06 Loresho Lun-A
(Hightide Bonaventure's Cap'n Jack - Loresho Zell-O)

RES-CC
Pirriinan Gingerbread
(Palabras Keep on Movin' - Pirriinan Eye Catcher)

   

Mikkeli 25.08.2008
judge Kirsi Nieminen 36 (1+17+18)  entries

Dogs
Bitches
1. CC, BOS
Tawastway's Join To Foxtrot
(Biggas Ynga - Strongline's Well-Known)

2.. 
FIN&RUS&BELARUS&EST CH Follies Imperial Eagle
(Tweedledum Crispy Duck - Follies Wood Lark)

3. RES-CC
Tawastway's Ants In Pants
(JanRod's Wet'n'Wild At Brawner Cr - Strongline's Knock on Wood)

4.
FIN CH Yelmerin Othello
(Bear's Oscar - Yelmerin Mimi La Bohe'me)

1. CC, BOB, Group-2
Strongline’s Zipper 
(Strongline's Dalwhinnie - Strongline's Inch by Inch)

2. 
RUS CH Follies Moulin Rouge
(Mallorn's Romeo - Tweedledum Folies Bergerer)

3. RES-CC
Tawastway's Jolly Fox
(Biggas Ynga - Strongline's Well-Known) 

4.
Mallorn's Chocomint
(Stenveyz Get Popular - Mallorn's Chocomotion)

  1. BOB-puppy
Jummi-Jammin Red Grouse
(Brown Hunt's Jacquard - Jummi-Jammin Chianti)

Punkaharju 19.08.2008
judge Markku Santamäki 24 (?+?+?)  entries

Dogs
Bitches
1. CC, BOS
Jummi-Jammin Guns N' Roses
(Jummi-Jammin Frankenstein - Wallwein's Alion) 

2. RES-CC
Follies Tasso
(Loch Mor Spencer - Rosanan Ice Follies)

3. 
Strongline's April Joke
(Follies Storm Pertel - Strongline's Joke)

1. BOB
Halolan Rotunainen
(Countrylove's Choose Me - Halolan Ilopilleri)

2. CC
Mimosa
(Bear's Casper - Bear's Kleopatra)

3.
Sunbeam
(Hill Heights Engelbert - Mimosa)

4.
Ipohin Rebekka
(Talimar Mallorns Storm Warning - Ipohin Jota)

   

Heinola 19.08.2008
judge Kirsi Nieminen 40(2+14+24)  entries

Dogs
Bitches
1. CC, BOS
ESTW-06 ESTJW-06 FINJW-06 Adventurer's Taittinger
(HySpire Barbary Coast - Adventurer's Show Waddywaddy) 

2. RES-CC
Strongline's Eenie Meenie
(Mallorn's Ursus Arctos - Strongline's Kiss Kiss)

3. 
FIN&RUS&BELARUS&EST CH Follies Imperial Eagle
(Tweedledum Crispy Duck - Follies Wood Lark)

4. 
FIN CH FINJW-02 Tawastway's Howdy
(Tweedledum Agaist All Odds - Strongline's Knock on Wood)

1. CC, BOB
Follies Moulin Rouge
(Mallorn's Romeo - Tweedledum Folies Bergerer)

2. RES-CC
Palabras Temptation
(Stenveyz Get Popular - Tweedledum Brown Hazel)

3.
Tawastway's Can Can
(Follies Storm Petrel - Tawastway's Step by Step)

4.
Strongline's Easy Kiss
(Mallorn's Ursus Arctos - Strongline's Kiss Kiss)

  1. BOB-puppy
Strongline's Love Note
(Follies Mon Oncle - Strongline's Piece of Jolly)

Kouvola 18.08.2008
judge Elisabeth Rennenfeldt, Sweden 28(1+13+14)  entries

Dogs
Bitches
1. BOB
FIN CH FINJW-02 Tawastway's Howdy
(Tweedledum Agaist All Odds - Strongline's Knock on Wood)

2. CC
Tsarodej Marrone
(Nipntuck Happy Days - Tsarodej Dee Dee)

3. RES-CC 
Halolan Turvenuija
(Strongline's Eternal Flame - Halolan Äkkinäinen)

4. BOB-veteran
INT&FIN&EST&RUS CH, BALTW-00, NEVSKIYW-04, FIN TR CH
Valpisa's Napoleon
(Cook's Midnight Bandit - Valpisa's Loretta)

1. CC, BOS
Strongline's Easy Kiss
(Mallorn's Ursus Arctos - Strongline's Kiss Kiss)

2. RES-CC
Strongline's Yanis
(Mailiksen Gentleman - Strongline's Xmas Sweet)

3.
Kamitan Blue Nunna
(Gallybob Jasper - Kamitan Blue Nun)

4.
Mariz Sweet Diamond
(Mallorn's Ursus Arctos - Strongline's Xmas Sweet)

  1. BOB-puppy
Strongline's Jane Doe
(Annuals Wagamama- Strongline's Keyword)

Vesilahti 18.08.2008
judge Leni Finne (3+12+21)  entries

Dogs
Bitches
1. CC, BOB
Wild Dancer’s Billy Boy 
(Tsarodej Ashton - Mallorn's Obsession)

2. 
FIN CH Markkisten Eastwood
(Älvgårdens Le Cardinal - Markkisten Claim to Fame)

3. RES-CC
ESTW-06 ESTJW-06 FINJW-06 Adventurer's Taittinger
(HySpire Barbary Coast - Adventurer's Show Waddywaddy) 

4.
Upwards Hot Dog
(Älvgården's Le Cardinal - Upwards Chiquita)

1. CC ==> FIN CH, BOS
Strongline's Carefree
(Marikarin Aadolf - Strongline's Piggywiggy)

2.  RES-CC
EST&RUS JCH ESTJW-06 Loresho Lun-A
(Hightide Bonaventure's Cap'n Jack - Loresho Zell-O)

3.
Halolan Pohjantähti
(Halolan Goskenkorva - Halolan Harvinainen) 

4. 
Endell Real Rose
(Markkisten Eastwood - Palabras J'Andro)

   

Riihimäki 12.08.2008
judge Tarja Hovila 35 (3+12+21)  entries

Dogs
Bitches
1. CC, BOS
Saskian Akela
(Upwards Goodwill Gunnar - Saskian Tutti-Frutti)

2. RES-CC
Follies Wild Card
(Nopntuck Happy Days - Follies Puzzle)

1. BOB
FIN CH Tealway Chloe
(Follies No Kidding - Bubbling Valse Charlotte)

2. 
FIN & RUS CH Saskian Nightcap
(Chancellor Merry - Saskian Geri)

3.
FIN CH Saskian Nightingale 
(Chancellor Merry -Saskian Geri) 

4. CC
Follies Tessa
(Loch Mor Spencer - Rosanan Ice Follies)

RES-CC
Strongline's Easy Kiss
(Mallorn's Ursus Arctos - Strongline's Kiss Kiss)

1 BOB-puppy
Mysis Niinpä Tietysti 
(Mallorn’s Romeo – Mysis Kersey)
1. BOB-puppy
Strongline's Jane Doe
(Annuals Wagamama- Strongline's Keyword)

Korsholm 12.08.2008
judge lena Hägglund, Sweden 21 (0+9+12)  entries

Dogs
Bitches
1. CC, BOS
Älvgårdens Star Ruby
(Weathertop El Nino – Älvgårdens L)

2. RES-CC
Upwards Hot Dog
(Älvgården's Le Cardinal - Upwards Chiquita)

3.
Adventurer's Unbreak M'heart
(Janrod's Wet'n' Wild at Brawner Cr- Strongline's Unknown)
 

1. BOB, Group-1, BIS-1
FIN CH Mallorn’s Sunday Sunshine
(Miodyca Sunny Sunday - Mallorn’s Rum And Raisins)

2. CC
Troberry's Bluebell
(Follies Imperial Eagle - Mailiksen Jesting Jane)

3. RES-CC
Jummi-Jammin Black Velvet
(Jummi-Jammin Indiana Jones - Älvgårdens Cluny)

4.
Bowmore's Country Classic
(Annuals On Guard - Ipohin Opaali)

   

Joensuu International 12.08.2007
judge Soile Bister 75(2+37+36)  entries

Dogs
Bitches
1. CC, BOB
Tawastway's Join To Foxtrot
(Biggas Ynga - Strongline's Well-Known)

2. CACIB, RES-CC
ESTW-06 ESTJW-06 FINJW-06 Adventurer's Taittinger
(HySpire Barbary Coast - Adventurer's Show Waddywaddy) 

3. RES-CACIB
Fairywood's Ultramontane
(Fairywood's Napoleon - Fairywood's Wild Romance)

4.
FIN CH Yelmerin Othello
(Bear's Oscar - Yelmerin Mimi La Bohe'me)

1. CACIB, BOB
FIN&EST&BLR&LV&RUS  CH EST&LV&LTU&BALT&RUS&BLR JCH BALTJW-06 LVW-07 Wizard's Creek Pia Desideria
(Strongline's Dalwhinnie - Wizard's Creek Hufflepuff Brownie)

2. RES-CACIB
FIN CH Strongline's No Way
(Bear's Oscar - Tawastway's Piglet)

3. CC ==> FIN CH
Tealway Dollies
(Follies Storm Petrel - Bubbling Savannah)

4. RES-CC
Follies Moulin Rouge
(Mallorn's Romeo - Tweedledum Folies Bergerer)

1. BOB-puppy
Strongline's Lennon
(Follies Mon Oncle - Strongline's Piece of Jolly)
 

Rovaniemi 11.08.2008
judge Leni Finne 12(1+2+9)  entries

Dogs
Bitches
1. CC, BOS
Evening's Inky Ikaros
(Ipohin Uolevi-Ko - Evening's Fetching Fay)
1. CC, BOB
Mallorn's Eternity 
(Mailiksen Gentleman - Mallorn's Madame Rochas) 

2. RES-CC
Mallorn’s Miz Demeanour
(Mallorn’s Shenadigan – Boothgate’s Miz Showbusiness)

3.
Ruusukka
(Strongline’s Eternal Flame – Pandemonium)

1 BOB-puppy
Mysis Niinpä Tietysti 
(Mallorn’s Romeo – Mysis Kersey)
 

Joensuu 11.08.2007
judge Stefan Sinko, Slovenia (3+9+10)  entries

Dogs
Bitches
1. CC, BOB, Group-3 
RUS JCH Stenveyz Fox Trot
(Gowanvale Balance - Mallorn's Ariel)

2. RES-CC
Fulmarus Knotty Question
(Upwards Camel Boots - Fulmarus Eager to Live)

3. 
Strong Stael Stenley Star
(Ole - Strong Stael Jizel Sweet Teddy)

4.
FIN&EST CH Palabras Keep on Movin'
(Birchbrook Barley Wine of Charway - Tweedledum Palabras Cleo)

1. CC, BOS
Follies Moulin Rouge
(Mallorn's Romeo - Tweedledum Folies Bergerer)

2. RES-CC 
Prekrasnaya Nimfa iz Shokoladivoi Skazki
(Macho gorska Fantazja - Cherry Iz Shokoladivoi Skazki)

3.
Adventurer's Ya-ya
(Nipntuck Happy Days - Adventurer's Xcuse My French)

4. 
EST&RUS JCH ESTJW-06 Loresho Lun-A
(Hightide Bonaventure's Cap'n Jack - Loresho Zell-O)

1. BOB-puppy
Strongline's Lennon
(Follies Mon Oncle - Strongline's Piece of Jolly)
1. BOS-puppy
Sweetmix Flashdance
(Tawastway's Howdy - Sweetmix Doris Day

Labrador Specialty Joensuu 10.08.2008
judges:
Hans Lehtinen for puppies and juniors
Judith Charlton, GB for others  131(21+41+65)  entries

Dogs
Bitches
1. BOS, BIS-2
FIN&EST CH Palabras Keep on Movin'
(Birchbrook Barley Wine of Charway - Tweedledum Palabras Cleo)

2. CC
ESTW-06 ESTJW-06 FINJW-06 Adventurer's Taittinger
(HySpire Barbary Coast - Adventurer's Show Waddywaddy) 

3. RES-CC
Mallorn's Aint Mizbehavin
(Mallorn's Shenandigan - Boothgate Miz Showbusiness)

4. BOS-veteran, BIS-2 -veteran
FIN CH Snowrock
(Keitsun Yönkulkuri- Pitfall's Racemosa)

1. CC ==> FIN CH, BOB, BIS-1
INT&RUS CH Vremea Mechty Afrodita 
(Pop-Star of Tintagel Winds - Chulpan) 

2. RES-CC 
Mallorn's Eternity 
(Mailiksen Gentleman - Mallorn's Madame Rochas) 

3. BOB-veteran, BIS-veteran
Mallorn's Fata Morgana 
(Mailiksen Asparacus - Mallorn's Xanadu) 

4.
Mallorn's Cocoa Milk
(Tweedledum Against All Odds - Mallor's Fata Morgana)
 

1. BOS-puppy, BIS-2 -puppy
Black Bet's Danny 
(Lintuvuoren Rymy - Black Bet's Kleopatra)
1. BOB-puppy, BIS-1 -puppy 
Mallorn's Vanilla Ice 
(Jayncourt Star Yoker - Mallorn's Snow Is White)

Kuopio 05.08.2007
judge Lena Stålhandske, Sweden (3+9+10)  entries

Dogs
Bitches
1. CC, BOB
Tawastway's Join To Foxtrot
(Biggas Ynga - Strongline's Well-Known)

2. 
FIN CH Yelmerin Othello
(Bear's Oscar - Yelmerin Mimi La Bohe'me)

1. CC, BOS 
Valpisa’s Amelia
(Strongline’s Eternal Flame – Valpisa’s Black Bet Moa)

2. RES-CC 
Adventurer’s Ya-Ya 
(Nipntuck Happy Days – Adventurer’s Xcuse My French)

3.
Bear’s Victoria 
(Mallorn’s Valentine – Rosanan Purple Rose)

4. 
M’Ladys Keep Me Happy 
(Palabras Blue Bayo – M’Ladys Lady Luck)

1. BOB-puppy
Middle River's All By Myself
(Nipntuck Happy Days - Markkisten Havis Amanda)
1. BOB-puppy
Sweetmix Flashdance
(Tawastway's Howdy - Sweetmix Doris Day

Jurva 04.08.2007
judge Kirsi Nieminen 31(2+12+17)  entries

Dogs
Bitches
1. CC, BOB, Group-2
Adventurer's Unbreak M'heart
(Janrod's Wet'n' Wild at Brawner Cr- Strongline's Unknown)

2. RES-CC
Game Sparkle's Väinö
(Upwards Goodwill Gunnar - Jummi-Jammin Geisha)

3.
Bowmore's Granville
(Mallorn's Romeo - Bowmore's Country Classic)

4.
Hietsun Flastingthunder
(Eagle Owl's Apollon - Hietsun Emäntä)

1. BOS
FIN CH Sweetmix Doris Day
(Strongline's Halley's Comet - Strongline's Xtra Sweet)

2. CC
Mallorn’s Sunday Sunshine
(Miodyca Sunny Sunday - Mallorn’s Rum And Raisins)

3. RES-CC
Saskian Cruella de Vill
(Tawastway's Howdy - Saskian Night Game)

4.
FIN CH Upwards Happy Smile
(Älvgårdens Le Cardinal - Upwards Chiquita

1. BOS-puppy
Sweetmix Flash Gordon
(Tawastway's Howdy - Sweetmix Doris Day
1. BOB-puppy
Sweetmix Flashdance
(Tawastway's Howdy - Sweetmix Doris Day

Turku 04.08.2007
judge Eeva Rautala 41 (2+17+22)  entries

Dogs
Bitches
1. CC, BOB, Group-2
FINW-06 Follies Mon Oncle
(Mallorn's Romeo - Tweedledum Folies Bergerer)

2. RES-CC
Follies Trovatore
(Loch Mor Spencer - Rosanan Ice Follies)

3. 
FINJW-05 BALTW-06 EUJW-06 Adventurer's Labyrinth
(Follies Storm Petrel - Strongline's Unknown)

4. 
Pirriinan King of Heart
(Upwards Google - Pirriinan Gingerbread)

1. BOS
FIN CH Tealway Chloe
(Follies No Kidding - Bubbling Valse Charlotte)

2. CC
Tsarodej Dee Dee
(Bubbling Picasso - Tsarodej Pretty in Pink)

3. RES-CC
Strongline's Quantanamera
(Carpenny Anchorman - Strongline's Piggywiggy)

4.
ESTW-07 ESTJW-07 HySpire Jessica at Adventurers
(Borador's By George - HySpire Cavanaugh)

  1. BOB-puppy
Pirriinan Lovejoy
(Pirriinan Fortunehunter - Loresho Europa)

Kiiminki 04.08.2007
judge Paavo Mattila 13(0+3+10)  entries

Dogs
Bitches
1. CC, BOS
Mysis Keynote
(Mallorn's Valentine - Mallorn's Chinook)

2. RES-CC 
Jagi
(Mallorn’s Ursus Arctos – Cannonpowder Crystal) 

1. CC, BOB
MySis Indigo Blue
(Mailiksen Gentleman - Mallorn's Chinook)

2. RES-CC
Troberry's Buttercup
(Follies Imperial Eagle - Mailiksen Jesting Jane)

3.
Mysis Kersey
(Mallorn's Valentine - Mallorn's Chinook)

4.
MySis Lomelindi
(Talimar Mallorns Storm Warning - MySis Island Mist) 

   

Pori INT 29.07.2007
judge Likourgos Zouboulidis, Greece 37 (4+15+18)  entries

Dogs
Bitches
1. CC, CACIB, BOS
EST JCH ESTW-06 EST&FIN JW-06 Adventurer's Taittinger
(HySpire Barbary Coast - Adventurer's Show Waddywaddy) 

2. RES-CC, BOB-veteran
Madelief's Eros Ramazzotti
(Bubbling Churchill - Nerocas Bure Mua)

3. RES-CACIB
Adventurer's Unbreak M'heart
(Janrod's Wet'n' Wild at Brawner Cr- Strongline's Unknown)

4. 
Countrylove's Eyes Wide Shut
(Tsarodej Headmaster- Beechcroft's Country Girl)

1. CC ==> FIN CH, CACIB, BOB
Tealway Chloe
(Follies No Kidding - Bubbling Valse Charlotte)

2. RES-CC
ESTW-07 ESTJW-07 HySpire Jessica at Adventurers
(Borador's By George - HySpire Cavanaugh)

3. RES-CACIB
Rolly Sweet Kiss
(Blondess Empire Queen Escort - Elonka Dezy)

4.
Pirriinan Gingerbread
(Palabras Keep on Movin' - Pirriinan Eye Catcher)

1. BOS-puppy
Pirriinan Lovejoy
(Pirriinan Fortunehunter - Loresho Europa)
1. BOB-puppy
Middle River's All Eyes On Me 
(Nipntuck Happy Days - Markkisten Havis Amanda)

Vantaa 28.07.2007
judge Yvonne Meintjes, South Africa 35 (0+11+24)  entries

Dogs
Bitches
1. CC ==> FIN CH, BOB
FIN&S TR CH Buckthorn’s Rumba
(Rocksteady By Night – Buckthorn’s Lucky Coin)

2. RES-CC
Markkisten Icy Manhattan
(Mallorn’s Chocomania - Markkisten Dame Desire)

3. 
Fulmarus House-Sitter
(Rocheby Smokecreen - Adventurer's Fingers Crossed)

4. 
Mouldhill's Beat It
(HySpire Darktown Bandit - Tawastway's Here'n'There)
 

1. BOS
FIN&EST&BLR&LV&RUS  CH EST&LV&LTU&BALT&RUS&BLR JCH BALTJW-06 LVW-07 Wizard's Creek Pia Desideria
(Strongline's Dalwhinnie - Wizard's Creek Hufflepuff Brownie)

2. CC
Mouldhill's All My Lovin'
(Strongline's Enjoying Around - Tawastway's Here'n'There)

3. RES-CC
Rolly Sweet Kiss
(Blondess Empire Queen Escort - Elonka Dezy)

4.
Strongline's Nightpearl 
(Bear's Oscar - Tawastway's Piglet) 

   

Puumala  28.07.2007
judge Hannele Jokisilta 16 (?+?+?)  entries

Dogs
Bitches
1. BOB
FIN CH Yelmerin Othello
(Bear's Oscar - Yelmerin Mimi La Bohe'me)

2. CC
Follies Tasso
(Loch Mor Spencer - Rosanan Ice Follies)

3. RES-CC
Tawastway's Join To Foxtrot
(Biggas Ynga - Strongline's Well-Known)

4.
Mauritz
(Strongline's Quester - Strongline's Xtra Wave)

1. CC ==> FIN CH, BOS
Halolan Rotunainen
(Countrylove's Choose Me - Halolan Ilopilleri)

2. RES-CC
Black Bet's Queenie
(Valpisa's Napoleon - Black Bet's Candy)

3. 
Ipohin Valona
(Marshy Hope's American Dream - Ipohin Nicoliina)

4.
FIN CH Strongline's Xtra Wave
(Lembas To The Moon And Back - Strongline's New Wave)

   

Hyvinkää  22.07.2007
judge Matti Luoso 24 (0+7+17)  entries

Dogs
Bitches
1. CC, BOS
Adventurer's Alley Cat
(Follies Storm Petrel - Adventurer's Reneissance)

2. RES-CC
Saskian Akela
(Upwards Goodwill Gunnar - Saskian Tutti-Frutti)

1. CC, BOB
Saskian Ariel
(Upwards Goodwill Gunnar - Saskian Tutti-Frutti)

2. 
FIN & RUS CH Saskian Nightcap
(Chancellor Merry - Saskian Geri)

3. RES-CC
Tealway Early Bird
(Utter Nonsense of Tintagel Winds - Bubbling Savannah)

4.
Strongline's Cookie
(Belgairn Polo - Strongline's Piggywiggy)

   

Pello  22.07.2007
judge Theo Leenen, Belgium 29 (2+7+20)  entries

Dogs
Bitches
1. CC, BOB
Mallorn's Aint Mizbehavin
(Mallorn's Shenandigan - Boothgate Miz Showbusiness)

2. 
FIN CH Halolan Oltermanni
(Ipohin Napoleon – Halolan Zohvasampioni)

3. RES-CC
Örlabbens Prince Philip 
(Mallorn’s Romeo – Örlabbens Othilia of Oxanna)

4.
S TR CH Vasall's Simon With A Free Will
(Mallorn's Free Will - Örlabbens New Nikitha of Millenium)

1. CC, BOS
Odorosas Amelie
(Loresho Liberty - Loresho Real Romance)

2. RES-CC
Loresho Real Romance
(Mallorn’s Arcturus – Loresho Walnut)

3.
Mysis Kersey
(Mallorn's Valentine - Mallorn's Chinook)

4.
Mallorn’s Stormy Wheather 
(Talimar Mallorn’s Storm Warning – Mallorn’s Chocomotion)

1. BOB-puppy
Mysis Niinpä Tietysti 
(Mallorn’s Romeo – Mysis Kersey)
1. BOS-puppy
Aada 
(Makkis Attis – Varjoahon Louhi)

Kokkola  15.07.2007
judge Harry Tast 30 (3+12+15)  entries

Dogs
Bitches
1. CACIB, CC, BOS
Adventurer's Unbreak M'heart
(Janrod's Wet'n' Wild at Brawner Cr- Strongline's Unknown)
1. CACIB, CC, BOB
Loresho Lun-A
(Hightide Bonaventure's Cap'n Jack - Loresho Zell-O)

2. RES-CC
ESTW-07 ESTJW-07 HySpire Jessica at Adventurers
(Borador's By George - HySpire Cavanaugh)

3. RES-CACIB
Mallorn’s Sunday Sunshine
(Miodyca Sunny Sunday - Mallorn’s Rum And Raisins)

4.
Markkisten Icy Margarita
(Mallorn’s Chocomania - Markkisten Dame Desire)

  1. BOB-puppy
Sweetmix Flashdance
(Tawastway's Howdy - Sweetmix Doris Day

Orivesi 14.07.2007
judge Majvor Näsman, Sweden 50 (3+25+22)  entries

Dogs
Bitches
1. BOB
FIN CH Markkisten Eastwood
(Älvgårdens Le Cardinal - Markkisten Claim to Fame)

2. CC
Upwards Hot Dog
(Älvgården's Le Cardinal - Upwards Chiquita)

3. 
FIN CH Snowrock
(Keitsun Yönkulkuri- Pitfall's Racemosa)

4. RES-CC
FIN&S TR CH Buckthorn’s Rumba
(Rocksteady By Night – Buckthorn’s Lucky Coin)

1. CC, BOS
Jummi-Jammin Black Velvet
(Jummi-Jammin Indiana Jones - Älvgårdens Cluny)

2. RES-CC
ESTW-07 ESTJW-07 HySpire Jessica at Adventurers
(Borador's By George - HySpire Cavanaugh)

3. RES-CACIB
Jummi-Jammin Bourbon 
(Usavalammen Noki - Wallwein's Alion)

4.
FIN CH Upwards Happy Smile
(Älvgården's Le Cardinal - Upwards Chiquita

   

Juva INT  08.07.2007
judge Elena Ruskovaara 36 (1+15+20)  entries

Dogs
Bitches
1. CC ==> FIN CH, CACIB, BOB
RUS&BLR CH Vey Talie Zhil
(Tapeatom Goodwill - Loyalhart Heigh-Ho Dear Heart)

2. RES-CACIB, RES-CC
EST JCH ESTW-06 EST&FIN JW-06 Adventurer's Taittinger
(HySpire Barbary Coast - Adventurer's Show Waddywaddy) 

3. 
FIN CH Saskian Upside Down
(JanRod's Wet'n'Wild at Brawner Cr - Saskian Nightingale)

4.
FIN CH Yelmerin Othello
(Bear's Oscar - Yelmerin Mimi La Bohe'me)

1. CACIB, BOS
FIN & RUS CH Saskian Nightcap
(Chancellor Merry - Saskian Geri)

2. CC
Strongline's Dinger 
(Follies Rara Avis - Strongline's Heaven Knows) 

3. RES-CACIB, RES-CC
Strongline's Quantanamera
(Carpenny Anchorman - Strongline's Piggywiggy)

4.
Tealway Early Bird
(Utter Nonsense of Tintagel Winds - Bubbling Savannah)

1. BOB-puppy
Middle River's All By Myself
(Nipntuck Happy Days - Markkisten Havis Amanda)
 

Karjaa INT  01.07.2007
judge Rajko Rotner, Slovenia 37 (0+12+25)  entries

Dogs
Bitches
1. CC, BOB
Pirriinan King Greole
(Upwards Google - Pirriinan Gingerbread)

2. BOB-veteran
INT&FIN&EST&RUS CH, BALTW-00, NEVSKIYW-04, FIN TR CH
Valpisa's Napoleon
(Cook's Midnight Bandit - Valpisa's Loretta)

3. CACIB
RUS&BLR&EST&FIN CH Follies Nobleman
(Cricklecreek Cruising Along - Rosanan Ice Follies) 

4. RES-CC
Adventurer's Unbreak M'heart
(Janrod's Wet'n' Wild at Brawner Cr- Strongline's Unknown)

 

1. CACIB, BOS
FIN&EST&BLR&LV&RUS  CH EST&LV&LTU&BALT&RUS&BLR JCH BALTJW-06 LVW-07 Wizard's Creek Pia Desideria
(Strongline's Dalwhinnie - Wizard's Creek Hufflepuff Brownie)

2. CC
Tealway Early Bird
(Utter Nonsense of Tintagel Winds - Bubbling Savannah)

3. RES-CACIB, RES-CC
Fulmarus Hug Me Tight
(Rocheby Smokescreen- Adventurer's Fingers Crossed)

4.
FINJW-05 Strongline’s Quickypiggy
(Carpenny Anchorman - Strongline’s Piggywiggy)
 

   

Tuusula 30.06.2007
judge Saija Juutilainen 33 (2+15+16) entries

Dogs
Bitches
1. CC ==> FIN CH, BOB
RUS&BLR&EST CH Follies Nobleman
(Cricklecreek Cruising Along - Rosanan Ice Follies) 

2. RES-CC
EST JCH ESTW-06 EST&FIN JW-06 Adventurer's Taittinger
(HySpire Barbary Coast - Adventurer's Show Waddywaddy) 

3.
FIN CH FINW-05 FINJW-04 Lucky My Born Free
(Mailiksen Gentleman - Canefields Zena)

4.
FIN CH Yelmerin Othello
(Bear's Oscar - Yelmerin Mimi La Bohe'me)

1. CC ==> FIN CH, BOS
Strongline's Xina
(Tawastway's Howdy - Strongline's Fuzzy)

2. RES-CC
FINJW-05 Strongline’s Quickypiggy
(Carpenny Anchorman - Strongline’s Piggywiggy)

3. 
Tealway Early Bird
(Utter Nonsense of Tintagel Winds - Bubbling Savannah)

4.
Halolan Omeletti
(Ipohin Napoleon - Halolan Zohvasampioni)

  1. BOB-puppy
Pirriinan Lady Moonsine 
(Pirriinan Fortunehunter- Loresho Europa)

Saarijärvi 30.06.2007
judge Raija Tammelin 30 (2+13+15) entries

Dogs
Bitches
  1. CC, BOB
Black Bet's Kleopatra
(Valpisa's Leonard - Black Bet's Candy

2. RES-CC
Saskian Cruella de Vil
(Tawastway's Howdy - Saskian Night Game)

3. BOB-veteran
FIN CH EUVW-06 Black Bet's Candy
(Pastime's Triple Hound - Black Bet's Amanda)

  1. BOB-puppy
Sweetmix Flashdance
(Tawastway's Howdy - Sweetmix Doris Day

Rovaniemi INT 24.06.2007
judge Liz Cartledge, GB 24 (?+?+?) entries

Dogs
Bitches
1. CC, CACIB, BOS
Mallorn's Aint Mizbehavin
(Mallorn's Shenandigan - Boothgate Miz Showbusiness)

2. RES-CC
Linjor Shakespeare
(Chablais show Me The Way Web - Llanstinan Shockolatte Linjor)

3. RES-CACIB
NORDJW-05 Mallorn's Cappuccino
(Mallorn's Valentine - Mallorn's Cafe Au Lait) 

4.
SUCH S TR CH Tjotte’s New Years Trophy
(Tjotte’s Broken Arrow – Mallorn’s Mums Mums)

1. CC, CACIB, BOB
Strongline's Quantanamera
(Carpenny Anchorman - Strongline's Piggywiggy)

2. RES-CACIB
FIN CH Tweedledum Purple Evening 
(Mailiksen Gentleman - Tweedledum Curtain Call)

3. RES-CC
Cannonpowder Jamaica
(Talimar Mallorns Storm Warning - Cannonpowder Crystal)

4.
Örlabbens Princess Patricia
(Mallorn's Romeo - Örlabbens Othilia of Oxanna)

   

Hämeenlinna 17.06.2007
judge Kari Salminen 16 (1+7+8) entries

Dogs
Bitches
1. CC, BOB, Group-4
EST JCH ESTW-06 EST&FIN JW-06 Adventurer's Taittinger
(HySpire Barbary Coast - Adventurer's Show Waddywaddy) 
1. CC, BOS
Loresho Lun-A
(Hightide Bonaventure's Cap'n Jack - Loresho Zell-O)

2. RES-CC
ESTW-07 ESTJW-07 HySpire Jessica at Adventurers
(Borador's By George - HySpire Cavanaugh)

3. 
Mallorn's Sunny Side Up
(Miodyca Sunny Sunday - Mallorn's Rum And Raisins)

   

Kotka INT 16.06.2007
judge  Hans Lehtinen 23(1+10+21) entries

Dogs
Bitches
1. CC, CACIB, BOB, Group-4
FINW-06 Follies Mon Oncle
(Mallorn's Romeo - Tweedledum Folies Bergerer)

2. RES-CACIB, RES-CC
Follies Trovatore
(Loch Mor Spencer - Rosanan Ice Follies)

3. BOB-veteran
INT&FIN&EST&RUS CH, BALTW-00, NEVSKIYW-04, FIN TR CH
Valpisa's Napoleon
(Cook's Midnight Bandit - Valpisa's Loretta)

4.
Tinapuron Don August
(Lintuvuoren Rymy - Tinapuron Black Moon)

1. CC, CACIB, BOS
Follies Opera Comique
(Rocheby Smokescreen - Tweedledum Folies Bergerer)

2. 
FIN&EST&BLR&LV&RUS  CH EST&LV&LTU&BALT&RUS&BLR JCH BALTJW-06 LVW-07 Wizard's Creek Pia Desideria
(Strongline's Dalwhinnie - Wizard's Creek Hufflepuff Brownie)

3. RES-CC
Mallorn's Sunny Side Up
(Miodyca Sunny Sunday - Mallorn's Rum And Raisins)

4.
Tealway Early Bird
(Utter Nonsense of Tintagel Winds - Bubbling Savannah)

   

Nurmes 10.06.2007
judge: Lilian Hanniste, Estonia 21(?+?+?)  entries

Dogs
Bitches
1. CC, BOB
Follies Tasso
(Loch Mor Spencer - Rosanan Ice Follies)

2. RES-CC
Halolan Wesipisara
(LuckyMy Tell My Why - Halolan Ilopilleri)

3.
My Brand Love Letter
(Loresho Love Mail - My Brand Design by Angestel)

4.
Halolan Sokerihuurrettu
(Strrongline's Bigwig- Halolan Gepponen)

1. CC, BOS
Yelmerin Olivia
(Bear's Oscar - Yelmerin Mimi La Bohe'me) 

2. RES-CC
Valpisa's Bianca
(Adventurer's Like or Not - Valpisa's First of April)

 3.
Strongline's Piece of Jolly
(Adventurer's Ev'ry Which Way - Strongline's Extra Jolly)

4. 
Ruusukka
(Strongline’s Eternal Flame – Pandemonium)

  1. BOB-puppy 
Halolan Åmemankukka
(Loresho Liberty - Halolan Pirttihirmu)

LRC Specialty, Kotka 10.06.2007
judges for dogs: Kirsi Luomanen
for bitches: Shelagh Walton, GB
130(22+42+66)  entries

Dogs
Bitches
1. CC, BOS, BIS-2
Mallorn's Ursus Arctos
(Vision's I'm Able - Mallorn's Mmm Marabou)

2. RES-CC
FINW-06 Follies Mon Oncle
(Mallorn's Romeo - Tweedledum Folies Bergerer)

3.
Talimar Mallorn's Storm Warning
(Raintree Slippery When Wet - Wiscoy Taliman Marina)

4.
Mallorn's Aint Mizbehavin
(Mallorn's Shenandigan - Boothgate Miz Showbusiness)

1. BOB, BIS-1 
FIN & RUS CH FIN TR CH Strongline's Well-Known
(Tawastway's Fooling Around - Strongline's Jolly Known) 

2. CC
Follies Opera Comique
(Rocheby Smokescreen - Tweedledum Folies Bergerer)

3. RES-CC 
Strongline's Quantanamera
(Carpenny Anchorman - Strongline's Piggywiggy)

4. 
Waterline's Thea
(Rocheby Smokescreen - Lucky My Endless Love)

1. BOB-puppy, BIS-1 -puppy 
My Brand Indiana Jones
(Mallorn's Chocomania - Mallorn's Terracotta)
1. BOS-puppy, BIS-2 -puppy 
Strongline's Hope
(Hill Heights Engelbert - Strongline's Odessa)

Jämsänkoski 10.06.2007
judge  Kjell Svensson, Sweden 27(?+?+?) entries

Dogs
Bitches
1. BOB
FIN CH FINW-05 FINJW-04 Lucky My Born Free
(Mailiksen Gentleman - Canefields Zena)

2. CC
Wetten Torrente
(Rocheby Smokescreen - Wetten Vento Vivace)

3. RES-CC
Pirriinan King Greole
(Upwards Google - Pirriinan Gingerbread)

4.
Pirriinan King of Heart
(Upwards Google - Pirriinan Gingerbread)
 

1. BOS
FIN CH FINJW-01 Follies Buttercup
(Tawastway's Fooling Around - Follies Rock Candy)

2. CC
Mallorn's Sunny Side Up
(Miodyca Sunny Sunday - Mallorn's Rum And Raisins)

3. RES-CC
Strongline's Carefree
(Marikarin Aadolf - Strongline's Piggywiggy)

4.
Strongline's Cookie
(Belgairn Polo - Strongline's Piggywiggy)

   

Vehmaa 10.06.2007
judge Valentina Ivanicheva, Russia, 22 (1+11+10) entries

Dogs
Bitches
1. CC, BOS
EST JCH ESTW-06 EST&FIN JW-06 Adventurer's Taittinger
(HySpire Barbary Coast - Adventurer's Show Waddywaddy) 

2. 
FINJW-05 BALTW-06 EUJW-06 Adventurer's Labyrinth
(Follies Storm Petrel - Strongline's Unknown)

3. RES-CC
FIN&S TR CH Buckthorn’s Rumba
(Rocksteady By Night – Buckthorn’s Lucky Coin)

4. 
HySpire Houdini at Adventurers 
(HySpire Slin Shady - Riverline HySpire Savannah)

1. CC, BOB
FIN&EST&BLR&LV&RUS  CH EST&LV&LTU&BALT&RUS&BLR JCH BALTJW-06 LVW-07 Wizard's Creek Pia Desideria
(Strongline's Dalwhinnie - Wizard's Creek Hufflepuff Brownie)

2. CC
HySpire Jessica at Adventurers
(Borador's By George - HySpire Cavanaugh)

3. 
FIN CH Adventurer’s Quo Vadis
(Baldioran Hannibal – Adventurer’s Goophy Trap)

4. RES-CC
Loresho Lun-A
(Hightide Bonaventure's Cap'n Jack - Loresho Zell-O)

1. BOB-puppy
Tsarodej Royal Punch
(Loresho Royal Flush – Tsarodej Kathleen)
 

Hyrynsalmi 09.06.2007
judge: Jens Martin Hansen, Denmark 15(?+?+?)  entries

Dogs
Bitches
1. CC, BOB
Game Sparkle’s Väinö
(Upwards Goodwill Gunnar – Jummi-Jammin Geisha)

2. RES-CC
Follies Tasso
(Loch Mor Spencer - Rosanan Ice Follies)

1. CC, BOB
Ruusukka
(Strongline’s Eternal Flame – Pandemonium)

2. RES-CC
Saskian Yasmin
(Follies Imperial Eagle - Saskian Night Game)

 3.
Mysis Island Mist
(Mailiksen Gentleman - Mallorn's Chinook)

4. 
Saskian Yazz
(Follies Imperial Eagle - Saskian Night Game)
 

  1. BOB-puppy 
Halolan Åmemankukka
(Loresho Liberty - Halolan Pirttihirmu)

Kangasniemi 09.06.2007
judge  Raija Tammelin 23(?+?+?) entries

Dogs
Bitches
1. CC ==> FIN CH, BOS
Strongline's Uno
(Rosanan Icebreaker - Strongline's Everybody Knows)

2. RES-CC
Strongline's Umpire 
(Rosanan Icebreaker - Strongline's Everybody Knows)

1. CC, BOB
Strongline's Xina
(Tawastway's Howdy - Strongline's Fuzzy)

2. 
FIN CH FINJW-01 Follies Buttercup
(Tawastway's Fooling Around - Follies Rock Candy)

3. RES-CC
Strongline's Cookie
(Belgairn Polo - Strongline's Piggywiggy)

4.
FIN JW-05 Strongline’s Quickypiggy
(Carpenny Anchorman - Strongline’s Piggywiggy)

   

Tuuri 03.06.2007
judge Matti Luoso 15(2+7+6) entries

Dogs
Bitches
1. CC, BOS
Ipohin Remex
(Talimar Mallorn's Storm Warning - Ipohin Jota)

2. RES-CC
Madelief's Eros Ramazzotti
(Bubbling Churchill - Nerocas Bure Mua)

3.
Mallorn's Chocophile
(Stenveyz Get Popular - Mallorn's Chocomotion)

1. CC, BOB, Group-3
Kiparinmäen Annika 
(Nipntuck Happy Days - Alderhill's Mizzle)

2. 
FIN CH Sweetmix Doris Day
(Strongline's Halley's Comet - Strongline's Xtra Sweet)

  1. BOB-puppy
Strongline's Hope
(Hill Heights Engelbert - Strongline's Odessa)

Lohja 03.06.2007
judge Hannele Jokisilta 34(5+5+24) entries

Dogs
Bitches
1. CC, BOS
Adventurer's Unbreak M'heart
(Janrod's Wet'n' Wild at Brawner Cr- Strongline's Unknown)
1. CC, BOB
Odorosas Amelie
(Loresho Liberty - Loresho Real Romance)

2. RES-CC 
Tealway Early Bird
(Utter Nonsense of Tintagel Winds - Bubbling Savannah)

3.
Strongline's Xina
(Tawastway's Howdy - Strongline's Fuzzy)

4.
Yelmerin Scarlett O'Hara
(Mallorn's Ursus Arctos - Yelmerin Queenly Care)

1. BOB-puppy
Tsarodej Royal Punch
(Loresho Royal Flush – Tsarodej Kathleen)
 

Mouhijärvi 02.06.2007
judge Vera Smirnova, Estonia  19 (1+8+10) entries

Dogs
Bitches
1. CC,  BOB
Wild Dancer's Billy Boy
(Tsarodej Ashton - Mallorn's Obsession)

2. RES-CC
Adventurer's Unbreak M'heart
(Janrod's Wet'n' Wild at Brawner Cr- Strongline's Unknown)

3.
Saskian Vine
(Rocheby Smokescreen - Saskian Fun Flower)

1. CC, BOS
Saskian Yazz
(Follies Imperial Eagle - Saskian Night Game)

2. RES-CC
Countrylove’s Knock Off
(Nipntuck Happy Days - Countrylove’s Hope And Glory)

3.
Adventurer's Break Evry Rule
(Loresho Wangwangblues - Adventurer's Hot Item)

4.
Loresho Real Romance
(Mallorn’s Arcturus – Loresho Walnut)

  1. BOB-puppy
Iituvaaran Janna
(Rosanan April Fool - Iituvaaran Feiba)

Sulkava 27.05.2007
judge Paula Rekiranta, 9 (0+5+4) entries

Dogs
Bitches
1. CC, BOB, Group-4
Tawastway's Join To Foxtrot
(Biggas Ynga - Strongline's Well-Known)

2. 
FIN CH Yelmerin Othello
(Bear's Oscar - Yelmerin Mimi La Bohe'me)

3. RES-CC
Ipohin Napoleon
(Ipohin Tohvelisankari - Ipohin Tiffany)

4.
Follies Tasso
(Loch Mor Spencer - Rosanan Ice Follies)

1. CC, BOS
Halolan Rotunainen
(Countrylove's Choose Me - Halolan Ilopilleri)

2.
FIN & RUS CH Halolan Ilopilleri 
(Halolan Välivaara - Halolan Ainokainen)

3. RES-CC
Strongline's Piece of Jolly
(Adventurer's Ev'ry Which Way - Strongline's Extra Jolly)

   

Parainen 27.05.2007
judge Soile Bister,  24 (3+11+10) entries

Dogs
Bitches
1. BOS
FINJW-05 BALTW-06 EUJW-06 Adventurer's Labyrinth
(Follies Storm Petrel - Strongline's Unknown)

2. BOB-veteran
FIN CH Cruzeiro’s Daymonkiss
(Mellows Cream Cracker - Biggas Memory Kiss)

1. BOB
FIN&EST&BLR&LV&RUS  CH EST&LV&LTU&BALT&RUS&BLR JCH BALTJW-06 LVW-07 Wizard's Creek Pia Desideria
(Strongline's Dalwhinnie - Wizard's Creek Hufflepuff Brownie)

2. CC
Brookhill’s Mezzomondo 
(Penny Royal’s Dutchman at Farnfield - Adventurer’s Save Me The Cookie)

3. RES-CC
Pirriinan Gingerbread
(Palabras Keep on Movin' - Pirriinan Eye Catcher)

4. 
Adventurer’s Whatabout
(Strongline’s Dalwhinnie – Brookhill’s Little Joke)

   

Ii 26.05.2007
judge Raija Tammelin 14 (0+2+12) entries

Dogs
Bitches
1. BOS
FIN CH Halolan Oltermanni
(Ipohin Napoleon – Halolan Zohvasampioni)

2. RES-CC
Hill Heights Pinoccio
(Strongline’s Eternal Flame – Hill Heights Marbella)

1. CC ==> FIN CH, BOB 
Briggle's Icq
(Briggle's Maxwell House - Trendmaker's Crash on Monk Biznes)

2. RES-CC
Ruusukka
(Strongline’s Eternal Flame – Pandemonium)

   

Iisalmi 26.05.2007
judge Kurt Nilsson, Sweden 18 (0+6+12) entries

Dogs
Bitches
1. CC, BOS
Follies Tasso
(Loch Mor Spencer - Rosanan Ice Follies)

2. RES-CC
Hill Heights Pinoccio
(Strongline’s Eternal Flame – Hill Heights Marbella)

1. BOB, Group-1
FIN CH Sweetmix Doris Day
(Strongline's Halley's Comet - Strongline's Xtra Sweet)

2. 
FIN CH NORDW-05 EUW-06 Tawastway's Sunshine
(Tawastway's Fooling Around - Tawastway's Here'n'There)

3. CC
My Brand Love For Sale
(Loresho Love Mail – My Brand Design By Angestel)

   

Helsinki International 20.05.2007
judge Gianfranco Bauchal, Italy, 42 (3+19+20) entries

Dogs
Bitches
1. CACIB, BOB
FIN CH Yelmerin Othello
(Bear's Oscar - Yelmerin Mimi La Bohe'me)

2. CC, RES-CACIB
EST JCH ESTW-06 EST&FIN JW-06 Adventurer's Taittinger
(HySpire Barbary Coast - Adventurer's Show Waddywaddy) 

3. RES-CC
Balnova Guest of Honour 
(Lynbee The Mole In Carpenny - Balnova Amazing Graze)

4.
Tawastway's Join To Foxtrot
(Biggas Ynga - Strongline's Well-Known)

1. CC, CACIB, BOS 
Loresho Lun-A
(Hightide Bonaventure's Cap'n Jack - Loresho Zell-O)

2. RES-CC, RES-CACIB
Tsarodej Tingeling
(Tsarodej Wellington - Tsarodej Taormina)

3.
Kiparinmäen Annika 
(Nipntuck Happy Days - Alderhill's Mizzle)

4.
Mallorn's Sienna
(Mallorn's Chocomania - Mallorn's Cinnamon)

  1. BOB-puppy
Valpisa's Aramanda 
(Strongline's Eternal Flame - Valpisa's Black Bet Moa)

Kaustinen 19.005.2007
judge Jukka Kuusisto 14 (0+6+8) entries

Dogs
Bitches
1. CC, BOS
Adventurer's Unbreak M'heart
(Janrod's Wet'n' Wild at Brawner Cr- Strongline's Unknown)
1. BOB
FIN CH NORDW-05 EUW-06 Tawastway's Sunshine
(Tawastway's Fooling Around - Tawastway's Here'n'There)

2.CC
Troberry's Bluebell
(Follies Imperial Eagle - Mailiksen Jesting Jane)

3. RES-CC
Markkisten Icy Margarita
(Mallorn’s Chocomania - Markkisten Dame Desire)

4. 
Troberry's Buttercup
(Follies Imperial Eagle - Mailiksen Jesting Jane)

  1. BOB-puppy
Adventurer's Break Evry Rule
(Loresho Wangwangblues - Adventurer's Hot Item)

Rauma 19.05.2007
judge Melvin Beech, Canada 35(3+18+16) entries

Dogs
Bitches
1. CC, BOB
Halolan Yöperhonen 
(Bear's Oscar - Halolan Quunsäde)

2.
FIN CH FINW-05 FINJW-04 Lucky My Born Free
(Mailiksen Gentleman - Canefields Zena)

3. RES-CC, BOB-veteran
Madelief's Eros Ramazzotti
(Bubbling Churchill - Nerocas Bure Mua)

4.
Balnova Aston Martin
(Balnova Flower Pot Man - Balnova Heaven Sent)

1. CC, BOS
Odorosas Amelie
(Loresho Liberty - Loresho Real Romance)

2. RES-CC 
Pirriinan Gingerbread
(Palabras Keep on Movin' - Pirriinan Eye Catcher)

3. 
Upwards Judith 
(Palabras Keep On Movin’ – Upwards Camilla)

4.
Makkis Amfitrite 
(Upwards Alfonso - Palabras Is This Love)

1. BOB-puppy
Choicemaker's French Fry 
(Wit's End Windfall Flyn O'Hyspire - Choicemaker's Almighty)

Suonenjoki 17.05.2007
judge Paavo Mattila, 25 (1+6+18) entries

Dogs
Bitches
  1. BOB
FIN CH Sweetmix Doris Day
(Strongline's Halley's Comet - Strongline's Xtra Sweet)

2. CC
Mallorn's Sunny Side Up
(Miodyca Sunny Sunday - Mallorn's Rum And Raisins)

3. RES-CC
Hill Height's Tap-Dancer
(Bear's Oscar - Hill Height's Shirley Ann)

4.
Saskian Yazz
(Follies Imperial Eagle - Saskian Night Game)

1. BOB-puppy
Vimpulan Neuvokas Norman
(Älvgården's Star Ruby - Upwards Happy Smile)
 

Hamina 13.05.2007
judge Matti Luoso  31 (4+8+19 ) entries

Dogs
Bitches
1. CC, BOB
Tawastway's Join To Foxtrot
(Biggas Ynga - Strongline's Well-Known)

2. BOB-veteran
INT&FIN&EST&RUS CH, BALTW-00, NEVSKIYW-04, FIN TR CH
Valpisa's Napoleon
(Cook's Midnight Bandit - Valpisa's Loretta)

3. RES-CC
Bridgecorner's Lion King
(Tawastway's Ants In Pants - Bridgecorner's Aida)

4.
FIN CH Yelmerin Othello
(Bear's Oscar - Yelmerin Mimi La Bohe'me)

1. CC, BOS
Halolan Omeletti
(Ipohin Napoleon - Halolan Zohvasampioni)

2. RES-CC
Mallorn's Sienna
(Mallorn's Chocomania - Mallorn's Cinnamon)

3.
Halolan Wilukissa
(Lucky My Tell Me Why - Halolan Ilopilleri)

4. 
Mouldhill's All My Lovin'
(Strongline's Enjoying Around - Tawastway's Here'n'There)

1. BOB-puppy
Kamitan Mister Big 
(Valpisa's Leonard - Kamitan Jatzari)
1. BOB-puppy
Valpisa's Aramanda 
(Strongline's Eternal Flame - Valpisa's Black Bet Moa)

Pietarsaari 13.05.2007
judge Ritva Raita 16 (0+5+11) entries

Dogs
Bitches
1. CC ==> FIN CH, BOB, Group-1, BIS-1
Boompaw's Ruddy Duck
(Bahokki's Amigo - Mailiksen Glamour Girl)
1. CC, BOB
Markkisten Icy Margarita
(Mallorn’s Chocomania - Markkisten Dame Desire)

2. RES-CC 
Markkisten Havis Amanda 
(Palabras Keep on Movin' - Follies Canned Laughter)

3.
FIN CH Mallorn's Forget-Me-Not
(Mallorn's Arcturus  Mallorn's Fresh Flower) 

4.
Upwards Jojo 
(Palabras Keep On Movin’ – Upwards Camilla)

   

Oulu 12.05.2007
judge Rajko Rotner, Slovenia, 29 (0+12+17) entries

Dogs
Bitches
1. CC, BOS
Dalwood Hot News
(Tjotte’s Broken Arrow – Khamse’s Well Done For Dalwood)

2.
FIN CH Halolan Oltermanni
(Ipohin Napoleon – Halolan Zohvasampioni)

3. RES-CC
SUCH S TR CH Tjotte’s New Years Trophy
(Tjotte’s Broken Arrow – Mallorn’s Mums Mums)

4.
Adventurer’s Qiche Lorraine
(Talimar Mallorns Storm Warning – Adventurer’s Overtherainbow)
 

1. CC, BOB
Countrylove’s Mata Hari
(Loresho Liberty – Countrylove’s Emma)

2. RES-CC
Cannonpowder Crystal
(Briggle’s Marble Muffin – Strongline’s Indiana)


FIN CH FIN TR CH Adventurer’s Blanc De Blancs
(Mailiksen Gentleman – Adventurer’s Point Given)

4. 
Ruusukka
(Strongline’s Eternal Flame – Pandemonium)

   

Oulainen 06.05.2007
judge Elena Ruskovaara 20(0+6+14) entries

Dogs
Bitches
1. CC, BOB
Game Sparkle’s Onni
(Upwards Goodwill Gunnar – Jummi-Jammin Geisha)
1. CC, BOB
Cannonpowder Ebony Eyes
(Mallorn’s Valentine – Cannonpowder Boomerang)

2. RES-CC 
Countrylove's Kid
(Nipntuck Happy Days - Countrylove's Hope And Glory)

   

Leppävirta 06.05.2007
judge Javier  Sanchez, Spain 27 (1+9+17) entries

Dogs
Bitches
1. CC, BOS
Pirriinan King Greole
(Upwards Google - Pirriinan Gingerbread)

2. RES-CC
Mauritz
(Strongline's Quester - Strongline's Xtra Wave)

3. 
Fulmarus Knotty Question
(Upwards Camel Boots -  Fulmarus Eager to Live)

4.
Cannonpowder Dynamite
(Cannonbowder Buffin Bingo - Strongline's Carefree)

1. BOB, Group-4th
FIN CH NORDW-05 EUW-06 Tawastway's Sunshine
(Tawastway's Fooling Around - Tawastway's Here'n'There)

2. 
FIN CH Sweetmix Doris Day
(Strongline's Halley's Comet - Strongline's Xtra Sweet)

3. CC
Jummi-Jammin Hennessy
(Usvalammen Noki - Wallwein's Alion)

4. RES-CC
Saskian Yazz
(Follies Imperial Eagle - Saskian Night Game)

1. BOB-puppy
Vimpulan Neuvokas Norman
(Älvgården's Star Ruby - Upwards Happy Smile)
 

Elimäki 06.05.2007
judge Soile Bister 26(4+7+15) entries

Dogs
Bitches
1. CC, BOS
Strongline's Eenie Meenie
(Mallorn's Ursus Arctos - Strongline's Kiss Kiss)

2. RES-CC
Loresho Umbria
(Loresho Liberty - Ceasarcreek Josefina Buckcreek)

1. CC, BOB
Countrylove's Kind Hearts
(Nipntuck Happy Days - Countrylove's Hope And Glory)

2. RES-CC
Strongline's Yanis
(Mailiksen Gentleman - Strongline's Xmas Sweet)

3. 
Mouldhill's All My Lovin'
(Strongline's Enjoying Around - Tawastway's Here'n'There)

4.
Countrylove's Jam Session
(Danjacs Finnegan - Coutrylove's Camille)

  1. BOB-puppy
Saskian Dancing Flower 
(Follies No Kidding - Saskian Rock Flower)

Somero 06.05.2007
judge Kirsi Nieminen 39 (5+18+16)  entries

Dogs
Bitches
1. CC, BOB
EST JCH ESTW-06 EST&FIN JW-06 Adventurer's Taittinger
(HySpire Barbary Coast - Adventurer's Show Waddywaddy) 

2. RES-CC
Adventurer's Unbreak M'heart
(Janrod's Wet'n' Wild at Brawner Cr- Strongline's Unknown)

3.
Älvgårdens Star Ruby
(Weathertop El Nino – Älvgårdens L)

4.
Lenches Wordsworth
(Sandylands Wait And See – Lenches Mandarine)

1. CC==> FIN&RUS&LV&BLR CH, BOS
EST&BLR&LT&LV&BALT&RUS JCH BALTJW-06 LVW-07 
Wizard's Creek Pia Desideria
(Strongline's Dalwhinnie - Wizard's Creek Hufflepuff Brownie)

2. RES-CC
Loresho Lun-A
(Hightide Bonaventure's Cap'n Jack - Loresho Zell-O)

3.
Saskian Ups-A-Daisy
(JanRod's Wet'n'Wild at Brawner Cr - Saskian Nightingale)

4. 
HySpire Jessica at Adventurers
(Borador's By George - HySpire Cavanaugh)

1. BOS-puppy
Iituvaaran Jakke
(Rosanan April Fool – Iituvaaran Feiba)
1. BOB-puppy
Adventurer's Break Evry Rule
(Loresho Wangwangblues - Adventurer's Hot Item)

Vähäkyrö 05.05.2007
judge Esko Nummijärvi,17  (2+8+7) entries

Dogs
Bitches
1. CC, BOS
Pirriinan King Greole
(Upwards Google - Pirriinan Gingerbread)
1. BOB
FIN CH Upwards Happy Smile
(Älvgården's Le Cardinal - Upwards Chiquita

2. CC
Strongline's Alias
(Hyspire Darktown Bandit - Strongline's Carefree)

  1. BOB-puppy
Vimpulan Neiti Puutarhuri
(Älvgården's Star Ruby - Upwards Happy Smile)

Honkajoki 05.05.2007
judge Ing-Marie Hagelin, Sweden, 11 (2+4+5) entries

Dogs
Bitches
1. CC, BOS
Adventurer's Unbreak M'heart
(Janrod's Wet'n' Wild at Brawner Cr- Strongline's Unknown)

2. RES-CC
Bubbling Yucatan
(Rosanan Earl of Roses – Bubbling Sheba)

3.
Bowmore’s Famous Grouse
(Adventurer’s Ev’ry Which Way – Bowmore’s Breeze)

1. BOB
FIN CH Sweetmix Doris Day
(Strongline's Halley's Comet - Strongline's Xtra Sweet)

2. 
FIN CH NORDW-05 EUW-06 Tawastway's Sunshine
(Tawastway's Fooling Around - Tawastway's Here'n'There)

3. CC
Upwards Ginny
(Cassatas Fantom Ferdinand – Upwards Camilla)

1. BOB-puppy
Tsarodej Royal Punch
(Loresho Royal Flush – Tsarodej Kathleen)
1. BOS-puppy
Adventurer's Break Evry Rule
(Loresho Wangwangblues - Adventurer's Hot Item)

Tohmajärvi 05.05.2007
judge Jukka Kuusisto  28 (0+13+15 ) entries

Dogs
Bitches
1. CC, BOB
Tawastway's Join To Foxtrot
(Biggas Ynga - Strongline's Well-Known)

2.
FIN CH Halolan Goskenkorva
(Nerocas Halinalle - Halolan Yhentähen)

3. 
FIN CH Halolan Landepaukku
(Bubbling Picasso - Halolan Zohvasampioni)

4.
FIN CH Yelmerin Othello
(Bear's Oscar - Yelmerin Mimi La Bohe'me)

RES-CC
Basbartu 
(Hill Heights Engelbert- Mailiksen Iltatuuli)

1. CC, BOB
Saskian Yazz
(Follies Imperial Eagle - Saskian Night Game)

2. RES-CC
Mallorn's Sunny Side Up
(Miodyca Sunny Sunday - Mallorn's Rum And Raisins)

3.
Halolan Päivänsäde 
(Halolan Goskenkorva - Halolan Harvinainen)

4. 
Bear's Victoria 
(Mallorn's Valentine - Rosanan Purple Rose)

 

   

Helsinki, palveluskoiratapahtuma 05.05.2007
judge Hannele Jokisilta 23 (4+6+13) entries entries

Dogs
Bitches
1. CC, BOS
EST JCH ESTW-06 EST&FIN JW-06 Adventurer's Taittinger
(HySpire Barbary Coast - Adventurer's Show Waddywaddy) 

2. RES-CC
Tsarodej Mr. Harrington
(Nipntuck Happy Days – Tsarodej Dee Dee)

1. CC, BOB
Loresho Almond Flower
(Loresho Liberty – Loresho Europa)

2.
Lucky My Endless Love
(Mailiksen Gentleman - Canefields Zena)

3. 
EST&RUS JCH ESTJW-06 Loresho Lun-A
(Hightide Bonaventure's Cap'n Jack - Loresho Zell-O)

4. 
Hindhill’s Tsarodej Dream 
(Tsarodej Wellington – Tsarodej Toffee Dream)

1. BOB-puppy
Tsarodej Avalanche
(Mallorn's Romeo - Tsarodej Miss Twiggy)
1. BOS-puppy
Countrylove’s Next Best Thing
(Nipntuck Happy Days – Countrylove’s Cat Ballou)

Lahti International 28.04.2007
judge Mariette Verrees-Vanhoof, Belgium 70(0+21+49) entries

Dogs
Bitches
1. CC, CACIB, BOS
Wild Dancer's Billy Boy
(Tsarodej Ashton - Mallorn's Obsession)

2. RES-CACIB, RES-CC
Starz Merilend Trade Mark
(Stenveyz Tochka Ru - Stenveyz Prime Time)

3.
Pirriinan King Greole
(Upwards Google - Pirriinan Gingerbread)

4.
Adventurer's Alley Cat
(Follies Storm Petrel - Adventurer's Reneissance)

1. CC ==> FIN CH, CACIB, BOB, Group-3
RUS CH Ens Lumens Anna Brown Shugar
(Tjotte's New Year's King at Magnifico - Ens Lumens Frida Lady Dark)

2. RES-CACIB
FIN&S CH FIN FT CH Strongline's Piggywiggy
(Tawastway's Fooling Around - Strongline's Jolly Known)

3. RES-CC 
EST&BLR&LT&LV&BALT&RUS JCH BALTJW-06 LVW-07 
Wizard's Creek Pia Desideria
(Strongline's Dalwhinnie - Wizard's Creek Hufflepuff Brownie)

4.
Tsarodej Tingeling
(Tsarodej Wellington - Tsarodej Taormina)

   

Sysmä 22.04.2007
judge Raija Tammelin 17 (0+8+9) entries

Dogs
Bitches
1. CC, BOS
Saskian Akela
(Upwards goodwill Gunnar - Saskian Tutti-Frutti)

2. RES-CC
Strongline's Eenie Meenie
(Mallorn's Ursus Arctos - Strongline's Kiss Kiss)

3.
Pirriinan King Greole
(Upwards Google - Pirriinan Gingerbread)

1. BOB, Group-1, BIS
FIN CH Strongline's Kiss Kiss
(Strongline's Goblin - Strongline's Piggywiggy)

2.
FIN CH NORDW-05 EUW-06 Tawastway's Sunshine
(Tawastway's Fooling Around - Tawastway's Here'n'There)

3. 
FIN CH Strongline's Pretty Extra
(Adventurer's Ev'ry Which Way - Strongline's Extra Jolly) 

   

Simpele 21.04.2007
judge Elena Ruskovaara, 14 (2+6+6) entries

Dogs
Bitches
   
  1. BOB-puppy 
Upwards Join The Joiku
(Palabras Keep On Movin’ – Upwards Camilla)

Teuva 21.04.2007
judge Leila Kärkäs 14(2+7+5) entries

Dogs
Bitches
1. CC, BOS
Adventurer's Unbreak M'heart
(Janrod's Wet'n' Wild at Brawner Cr- Strongline's Unknown)

2. RES-CC
Pirriinan King Greole
(Upwards Google - Pirriinan Gingerbread)

3.
Mallorn's Chocophile
(Stenveyz Get Popular - Mallorn's Chocomotion)

1. BOB
FIN CH Sweetmix Doris Day
(Strongline's Halley's Comet - Strongline's Xtra Sweet)

2. CC
Julia
(Kamitan My Name is Bond - Nallelaakson Marilyn)

  1. BOB-puppy
Adventurer's Break Evry Rule
(Loresho Wangwangblues - Adventurer's Hot Item)

Vaasa International 15.04.2007
judge Göran Bodegård, Sweden  31 (2+14+15 ) entries

Dogs
Bitches
1. CACIB, BOS
FIN CH Dalwood Freelander
(Rocheby Whisky Mac - Khamse's Well Done For Dalwood)

2. CC, RES-CACIB
Adventurer's Unbreak M'heart
(Janrod's Wet'n' Wild at Brawner Cr- Strongline's Unknown)

3. RES-CC
Boompaw's Ruddy Duck
(Bahokki's Amigo - Mailiksen Glamour Girl)

4.
Jummi-Jammin Deep Purple
(Jummi-Jammin Frankestein - Wallwein's Alion)

1. CACIB, BOB, Group-4th
FIN CH NORDW-05 EUW-06 Tawastway's Sunshine
(Tawastway's Fooling Around - Tawastway's Here'n'There)

2. CC, RES-CACIB
Countrylove's Kind Hearts
(Nipntuck Happy Days - countrylove's Hope And Glory)

3. 
FIN CH Sweetmix Doris Day
(Strongline's Halley's Comet - Strongline's Xtra Sweet)

4. RES-CC
Julia
(Kamitan My Name is Bond - Nallelaakson Marilyn)

  1. BOB-puppy
Adventurer's Break Evry Rule
(Loresho Wangwangblues - Adventurer's Hot Item)

Sipoo 15.04.2007
judge Riitta-Liisa Lehtonen 49 (3+12+34) entries

Dogs
Bitches
1. CC, BOS
Follies Onomatopoetic
(Rocheby Smokescreen - Tweedledum Folies Bergerer)

2. RES-CC
ESTW-06 ESTJW-06 FINJW-06 Adventurer's Taittinger
(HySpire Barbary Coast - Adventurer's Show Waddywaddy) 

3.
Follies Vanderbilt
(Hightide BonaVenture's Cap’n Jack – Follies I Love Lucy)

4.
Follies Whiz Kid
(Nipntuck Happy Days – Follies Puzzle)

1. CC, BOB
EST&BLR&LT&LV&BALT&RUS JCH BALTJW-06 LVW-07 
Wizard's Creek Pia Desideria
(Strongline's Dalwhinnie - Wizard's Creek Hufflepuff Brownie)

2. RES-CC
Follies Opera Comique
(Rocheby Smokescreen – Tweedledum Folies Bergerer)

3.
Loresho Lun-A
(Hightide Bonaventure's Cap'n Jack - Loresho Zell-O)

4. 
Loresho Real Romance
(Mallorn’s Arcturus – Loresho Walnut)

1. BOS-puppy
Tsarodej Avalanche
(Mallorn's Romeo - Tsarodej Miss Twiggy)
1. BOB-puppy
Tsarodej Abigail
(Mallorn's romeo - Tsarodej Miss Twiggy)

Hirvensalmi 14.04.2007
judge Paula Rekiranta 28 (2+9+17) entries

Dogs
Bitches
1. CC, BOS
Strongline's Eenie Meenie
(Mallorn's Ursus Arctos - Strongline's Kiss Kiss)

2. RES-CC
Follies Tasso
(Loch Mor Spencer - Rosanan Ice Follies)

3.
Tawastway's Ants In Pants
(JanRod's Wet'n'Wild At Brawner Cr - Strongline's Knock on Wood)

1. BOB
FIN CH Strongline's Kiss Kiss
(Strongline's Goblin - Strongline's Piggywiggy)

2.
FIN CH NORDW-05 EUW-06 Tawastway's Sunshine
(Tawastway's Fooling Around - Tawastway's Here'n'There)

3. CC
Odorosas Amelie
(Loresho Liberty - Loresho Real Romance)

4. 
FIN CH Strongline's Pretty Extra
(Adventurer's Ev'ry Which Way - Strongline's Extra Jolly) 

RES-CC
Loresho Real Romance
(Mallorn’s Arcturus – Loresho Walnut)

  1. BOB-puppy
Tealway Early Bird
(Utter Nonsense of Tintagel Winds - Bubbling Savannah)

Lappeenranta 09.04.2007
judge Jaroslav Matyas, Slovakia  42 (3+18+21 ) entries

Dogs
Bitches
1. CC ==> FIN CH, BOS
RUS&BLR CH Vvise And Wonderful of Tintagel Winds 
(The Famous Big Dic of Tintagel Winds - Rainbows End of Tintagel Winds)

2. 
FIN CH Yelmerin Othello
(Bear's Oscar - Yelmerin Mimi La Bohe'me)

3. RES-CC
Tawastway's Join To Foxtrot
(Biggas Ynga - Strongline's Well-Known)

4. BOB-veteran
INT&FIN&EST&RUS CH, BALTW-00, NEVSKIYW-04, FIN TR CH
Valpisa's Napoleon
(Cook's Midnight Bandit - Valpisa's Loretta)

1. CC ==> FIN CH, BOB
Sweetmix Dark Angel
(Strongline's Halley's Comet - Strongline's Xtra Sweet)

2.
FIN CH Strongline's Kiss Kiss
(Strongline's Goblin - Strongline's Piggywiggy)

3. RES-CC
Halolan Rotunainen
(Countrylove's Choose Me - Halolan Ilopilleri)

4.
Brightlight of Moscow Beautiful Flower
(Stenveyz Let It Be - Brightlight of Moscow Nancy Hanks)

  1. BOB-puppy
Ipohin Valona
(Marshy Hope's American Dream - Ipohin Nicoliina)

Ruovesi 09.04.2007
judge Marjo Jaakkola 24 (2+7+15 ) entries

Dogs
Bitches
1. CC, BOS
ESTW-06 ESTJW-06 FINJW-06 Adventurer's Taittinger
(HySpire Barbary Coast - Adventurer's Show Waddywaddy) 

2.
FIN CH Nipntuck Happy Days
(Dickendall Amberlyn U Never Know - Nipntuck Miss American Pie)
 

1. CC, BOB
Tealway Dollies
(Follies Storm Petrel - Bubbling Savannah)

2.
FIN CH NORDW-05 EUW-06 Tawastway's Sunshine
(Tawastway's Fooling Around - Tawastway's Here'n'There)

3. RES-CC
Loresho Lun-A
(Hightide Bonaventure's Cap'n Jack - Loresho Zell-O)

4.
Strongline's Yanis
(Mailiksen Gentleman - Strongline's Xmas Sweet)

1. BOS-puppy
Linjor Shakespeare
(Chablais show Me The Way Web - Llanstinan Shockolatte Linjor)
1. BOB-puppy
Tealway Eleventh Hour
(Utter Nonsense of Tintagel Winds - Bubbling Savannah)

Mäntsälä 01.04.2007
judge Esko Nummijärvi  42 (0+16+26 ) entries

Dogs
Bitches
1. CC, BOB
Markwell Light'N Strikes
(Lucky My Born Free- Strongline's Zephyr)

2.
FIN CH FINW-05 FINJW-04 Lucky My Born Free
(Mailiksen Gentleman - Canefields Zena)

3. RES-CC
Strongline's Uno
(Rosanan Icebreaker - Strongline's Everybody Knows)

4. 
Saskian Akela
(Upwards Goodwill Gunnar - Saskian Tutti-Frutti)

1. CC, BOS
Adventurer's Lacryma Christi 
(Follies Storm Petrel - Strongline's Unknown)

2. RES-CC 
Tawastway's Jolly Fox
(Biggas Ynga - Strongline's Well-Known) 

3. 
Valpisa's Brunette
(Palabras Keep on Movin' - Pirriinan Eye Catcher)

4. 
Strongline's Xina
(Tawastway's Howdy - Strongline's Fuzzy)

   

Alajärvi 01.04.2007
judge Raija Tammelin ? (?+?+? ) entries

Dogs
Bitches
1. CC, BOS
Boompaw's Ruddy Duck
(Bahokki's Amigo - Mailiksen Glamour Girl)
1. CC, BOB
Mallorn’s Sunday Sunshine
(Miodyca Sunny Sunday - Mallorn’s Rum And Raisins)
   

Korpilahti 01.04.2007
judge Paavo Mattila  30 (2+12+16 ) entries

Dogs
Bitches
1. CC ==> FIN CH, BOS
Strongline’s District
(Adventurer’s Ev’ry Which Way - Strongline’s Xy)
1. BOB, Group-3
FIN CH NORDW-05 EUW-06 Tawastway's Sunshine
(Tawastway's Fooling Around - Tawastway's Here'n'There)

2. CC ==> FIN CH
Strongline's Pretty Extra
(Adventurer's Ev'ry Which Way - Strongline's Extra Jolly) 

3. RES-CC
Strongline's Odessa
(Rocheby Smokescreen - Strongline's Zephyr)

4. 
Strongline's Dinger 
(Follies Rara Avis - Strongline's Heaven Knows) 

  1. BOB-puppy
Saskian Dancing Flower 
(Follies No Kidding - Saskian Rock Flower)

Kokkola 31.3.2007
judge saija Juutilainen 21 (1+7+13 ) entries

Dogs
Bitches
1. CC, BOS
Palabras Quibble 
(Rocheby Smokescreen - Palabras Kanebo)

2. RES-CC
ESTW-06 ESTJW-06 FINJW-06 Adventurer's Taittinger
(HySpire Barbary Coast - Adventurer's Show Waddywaddy) 

3.
HySpire Houdini at Adventurers 
(HySpire Slin Shady - Riverline HySpire Savannah)

4.
Strongline's Lemon Twist 
(Palabras It's My Party - Strongline's Well-Known)

1. CC, BOB
Mallorn’s Sunday Sunshine
(Miodyca Sunny Sunday - Mallorn’s Rum And Raisins)

2. RES-CC
Loresho Lun-A
(Hightide Bonaventure's Cap'n Jack - Loresho Zell-O)

3.
Mellows Ultimate Dream
(Marhy Hope's American Dream - Mellows Real Magic)

4.
Mysis Kirinki
(Mallorn's Valentine - Mallorn's Chinook)

   

Tampere International 25.03.2007
judge Antonio Di Lorenzo, Italy 65 (7+27+31 ) entries

Dogs
Bitches
1, CC ==> FIN CH, CACIB, BOS
Nipntuck Happy Days
(Dickendall Amberlyn U Never Know - Nipntuck Miss American Pie)

2. RES-CACIB
FIN CH Markkisten Eastwood
(Älvgårdens Le Cardinal - Markkisten Claim to Fame)

3.
FIN CH FINW-05 FINJW-04 Lucky My Born Free
(Mailiksen Gentleman - Canefields Zena)

4.
FINJW-05 BALTW-06 EUJW-06 Adventurer's Labyrinth
(Follies Storm Petrel - Strongline's Unknown)

RES-CC
Adventurer's Unbreak M'heart
(Janrod's Wet'n' Wild at Brawner Cr- Strongline's Unknown)

1. CACIB, BOB, Group-2
Lucky My Endless Love
(Mailiksen Gentleman - Canefields Zena)

2. RES-CACIB
FIN & RUS CH Saskian Nightcap
(Chancellor Merry - Saskian Geri)

3. 
FIN CH NORDW-05 EUW-06 Tawastway's Sunshine
(Tawastway's Fooling Around - Tawastway's Here'n'There)

4. CC
Kiparinmäen Annika 
(Nipntuck Happy Days - Alderhill's Mizzle)

RES-CC
EST&BLR&LT&LV&BALT&RUS JCH BALTJW-06 LVW-07 
Wizard's Creek Pia Desideria
(Strongline's Dalwhinnie - Wizard's Creek Hufflepuff Brownie)

1. BOS-puppy
Tsarodej Alfa Romeo 
(Mallorn's romeo - Tsarodej Miss Twiggy)
1. BOB-puppy
Saskian Dancing Flower 
(Follies No Kidding - Saskian Rock Flower)

Labrador Main Specialty Eura 04.03.2007
judges :
For dogs: Mr Arwyn Ellis,kennel Dolwen, UK
For bitches: Mr Brian Parrott, kennel Lougin, UK
142 (33+46+63 ) entries

ALL RESULTS OF THIS SPECIALTY CAN BE FOUND HERE

Dogs
Bitches
1. BOS, BIS-2
FIN & EST CH Follies Be Prepared 
(Tawastway's Fooling Around - Follies Rock Candy)

2.
FIN & EST CH Follies No Kidding
(Cricklecreek Cruising Along - Rosanan Ice Follies)

3. CC
FINJW-05 BALTW-06 EUJW-06 Adventurer's Labyrinth
(Follies Storm Petrel - Strongline's Unknown)

4. RES-CC
Nicol's Poli van Lexus
(Follies Imperial Eagle - Stenveyz Huckleberry)

1. CC, BIS-1
Tealway Dollies
(Follies Storm Petrel - Bubbling Savannah)

2.
Lucky My Endless Love
(Mailiksen Gentleman - Canefields Zena)

3. RES-CC
HySpire Jessica at Adventurers
(Borador's By George - HySpire Cavanaugh)

4.
FIN&S CH FIN FT CH Strongline's Piggywiggy
(Tawastway's Fooling Around - Strongline's Jolly Known)

1. BIS-2 -puppy 
Annuals The Big Spender
(Annuals Wagamama - Abbeystead Torquil)

2. 
Upwards John Wayne
(Palabras Keep on Movin - Upwards Camilla)

1. BIS-1 -puppy
Tealway Early Bird
(Utter Nonsense of Tintagel Winds - Bubbling Savannah)

2.
Upwards Judith
(Palabras Keep on Movin - Upwards Camilla)

1. BIS-1 -veteran
FIN CH Loresho Real Love
(Mallorn's Missionary man - Loresho Justify My Love)
1. BIS-2 -veteran
INT&FIN&S CH FIN TR CH Strongline's Knock on Wood
(Upwards Alfonso - Strongline's Ever Known)

Valkeala 03.03.2007
judge Raija Tammelin  ? (?+?+? ) entries

Dogs
Bitches
  1. BOB
FIN CH Strongline's Kiss Kiss
(Strongline's Goblin - Strongline's Piggywiggy)

2. CC
Strongline’s Zipper 
(Strongline's Dalwhinnie - Strongline's Inch by Inch)

3. RES-CC
Palabras Roxy Music
(Hightide BonaVenture Cap'n Jack - Tweedledum Brown Hazel)

4. 
Strongline's Pretty Extra
(Adventurer's Ev'ry Which Way - Strongline's Extra Jolly) 

   

Tuusniemi 24.02.2007
judge Marjo Jaakkola  40 (2+17+21 ) entries

Dogs
Bitches
1. CC, BOS
Tawastway's Join To Foxtrot
(Biggas Ynga - Strongline's Well-Known)

2.
FIN CH Yelmerin Othello
(Bear's Oscar - Yelmerin Mimi La Bohe'me)

3. RES-CC
Follies Tasso
(Loch Mor Spencer - Rosanan Ice Follies)

4.
Strongline’s District
(Adventurer’s Ev’ry Which Way - Strongline’s Xy)

1. CC, BOB
Adventurer's Ya-ya
(Nipntuck Happy Days - Adventurer's Xcuse My French)

2. RES-CC
Strongline's Quite A Surprise
(Carpenny Anchorman - Strongline's Piggywiggy)

3.
Mysis Kirinki
(Mallorn's Valentine - Mallorn's Chinook)

4. BOB-veteran
FIN CH FIN TR CH Strongline's Karelian Maid
(Upwards Alfonso - Strongline's Ever Known)

  1. BOB-puppy
Mysis More or Less 
(Mallorn's Romeo - Mallorn's Chinook)

Jämijärvi 18.02.2007
judges Leila Kärkäs & Ritva Raita (puppies) 18 (1+8+9 ) entries

Dogs
Bitches
1. CC ==> FIN CH, BOS 
Boompaw's Cinnamon Teal
(Bahokki's Amigo - Mailiksen Glamour Girl)

2. RES-CC
Adventurer's Unbreak M'heart
(Janrod's Wet'n' Wild at Brawner Cr- Strongline's Unknown)

1. CC, BOB
Tawastway's Ain't No Saint
(JanRod's Wet'n'Wild At Brawner Cr - Strongline's Knock on Wood)

2. RES-CC
HySpire Jessica at Adventurers
(Borador's By George - HySpire Cavanaugh)

3.
Loresho Lun-A
(Hightide Bonaventure's Cap'n Jack - Loresho Zell-O)

4.
FIN JW-05 Strongline’s Quickypiggy
(Carpenny Anchorman - Strongline’s Piggywiggy)

1. BOB-puppy 
Pirriinan King Greole
(Upwards Google - Pirriinan Gingerbread)
 

Tornio 17.02.2007
judge Tiina Illukka 24 (0+6+18 ) entries

Dogs
Bitches
1. CC, BOB
S TR CH Vasall's Simon With A Free Will
(Mallorn's Free Will - Örlabbens New Nikitha of Millenium)
1. CC, BOS
Cannonpowder Ebony Eyes
(Mallorn's Valentine - Cannonpowder Boomerang)

2. RES-CC
Örlabbens Princess Patricia 
(Mallorn's Romeo - Örlabbens Othilia of Oxanna)

3.
Mysis Island Mist
(Mailiksen Gentleman - Mallorn's Chinook)

4.
Vasall's Shira with A Free Will
(Mallorn's Free Will - Örlabben's New Nikitha of Millenium)

   

Lahti 10.02.2007
judge Jan-Roger Sauge, Norway 84 (9+25+50 ) entries

Dogs
Bitches
1. CC, BOS 
Follies Trovatore
(Loch Mor Spencer - Rosanan Ice Follies)

2.
FIN CH FINW-05 FINJW-04 Lucky My Born Free
(Mailiksen Gentleman - Canefields Zena)

3.
FIN & EST CH Follies No Kidding
(Cricklecreek Cruising Along - Rosanan Ice Follies)

4.
AM CH Loresho Royal Flush 
(Mallorn's Arcturus - Loresho Walnut)

RES-CC
Wild Dancer’s Billy Boy 
(Tsarodej Ashton - Mallorn's Obsession)

1. BOB
Lucky My Endless Love
(Mailiksen Gentleman - Canefields Zena)

2. CC
Strongline’s Zipper 
(Strongline's Dalwhinnie - Strongline's Inch by Inch)

3.
FIN&S CH FIN FT CH Strongline's Piggywiggy
(Tawastway's Fooling Around - Strongline's Jolly Known)

4.
FIN CH Yelmerin Queen Bee
(Bubbling Picasso - Yelmerin No Doubt)

RES-CC
Palabras Jumppony's Tilly
(Stenveyz Get Popular - Tweedledum Brown Hazel)

1. BOB-puppy 
Tsarodej Mr. Harrington
(Nipntuck Happy Days - Tsarodej Dee Dee)
1. BOS-puppy
Ipohin Unelma 
(Follies No Kidding - Ipohin Mystical Girl)

Raahe 03.02.2007
judge Paavo Mattila  27 (3+11+14 ) entries

Dogs
Bitches
  1. CC, BOB
Mysis Island Mist
(Mailiksen Gentleman - Mallorn's Chinook)
1. BOB-puppy 
Pirriinan King Greole
(Upwards Google - Pirriinan Gingerbread)
 

Turku International 27.01.2007
judge: Vidar Grundetjern, Norway 100 (15+35+50) entries

Dogs
Bitches
1. CACIB, CC, BOB
ESTW-06 ESTJW-06 FINJW-06 Adventurer's Taittinger
(HySpire Barbary Coast - Adventurer's Show Waddywaddy) 

2. RES-CACIB, RES-CC
Fairywood's Ultramontane
(Fairywoods Napoleon - Fairywoods Wild Romance)

3.
FINJW-05 BALTW-06 EUJW-06 Adventurer's Labyrinth
(Follies Storm Petrel - Strongline's Unknown)

4.
FIN CH FINW-05 FINJW-04 Lucky My Born Free
(Mailiksen Gentleman - Canefields Zena)

1.  CACIB, CC, BOS
Slav Trophy Eskapeid
(Starz Merylend Danfi Son - Izabel Iz Shokoladnoy Skazki)

2. RES-CACIB, RES-CC
Tealway Dollies
(Follies Storm Petrel - Bubbling Savannah)

3. 
FIN CH Yelmerin Queen Bee 
(Bubbling Picasso - Yelmerin No Doubt)

4. 
Tealway Chloe
(Follies No Kidding - Bubbling Valse Charlotte)

1. BOB-puppy
Wetten Riverboat 
(Follies Storm Petrel - Wetten Undine)
1. BOS-puppy
Pucelle's Miniatyr Exuberant 
(Tealway Ali at Bubbling - Loresho Roasted Peanut)

Alavus 20.01.2007
judges Esko Nummijärvi and Markku Santamäki (puppies),  33 (3+11+19 ) entries

Dogs
Bitches
1. CC, BOB
Adventurer's Unbreak M'heart
(Janrod's Wet'n' Wild at Brawner Cr- Strongline's Unknown)
1. BOS
FIN CH Upwards Happy Smile
(Älvgårdens  Le Cardinal - Upwards Chiquita)

2. CC
Julia
(Kamitan My Name Is Bond – Nallelaakson Marilyn)

3. RES-CC
Biggas Palabras Party
(Palabras Quibble - Palabras November Party)

4. 
Mallorn’s Sunday Sunshine
(Miodyca Sunny Sunday - Mallorn’s Rum And Raisins)

1. BOB-puppy 
Pirriinan King Greole
(Upwards Google - Pirriinan Gingerbread)
 

Ilomantsi 14.01.2007
judge:  Raija Tammelin, 27 (0+8+19) entries

Dogs
Bitches
  1.  CC, BOB
Halolan Wilukissa
(Lucky My Tell Me Why - Halolan Ilopilleri)

2. BOB-veteran, BIS-veteran
FIN CH FIN TR CH Strongline's Karelian Maid
(Upwards Alfonso - Strongline's Ever Known)

3. RES-CC
Starz Merilend Charles's Wain
(Strongline's Dalwhinnie - Starz Merilend December Night)

4. 
Halolan Omeletti
(Ipohin Napoleon - Halolan Zohvasampioni)

   

Kajaani International 06.01.2007
judges:
for puppies: Annukka Paloheimo, 5 entries
for others Tarja Hovila, 56 (?+?) entries

Dogs
Bitches
1. CC ==> FIN CH, CACIB, BOB
RUS CH  RUS JCH Stenveyz Led Zeppelin
(Tweedledum Against All Odds - Stenveyz Oo-La-Laa)

2. CC, RES-CACIB
FIN CH Yelmerin Othello
(Bear's Oscar - Yelmerin Mimi La Bohe'me)

3. RES-CC
Strongline’s District
(Adventurer’s Ev’ry Which Way - Strongline’s Xy)

4.
FIN CH Halolan Oltermanni
(Ipohin Napoleon - Halolan Zohvasampioni)

1.  CACIB, BOS
FIN & RUS CH Saskian Nightcap
(Chancellor Merry - Saskian Geri)

2. CC
Mallorn's Sea Lavender
(Hightide Bonaventure Cap'n Jack - Mallorn's Cafe Au Lait)

3. RES-CACIB
FIN & RUS CH Halolan Ilopilleri 
(Halolan Välivaara - Halolan Ainokainen)

4. 
FIN CH Saskian X-tra Joy
(Mailiksen Gentleman - Saskian Nightcap)

RES-CC
Saskian Yazz
(Follies Imperial Eagle - Saskian Night Game)

1. BOB-puppy
Tawastway's Join To Foxtrot
(Biggas Ynga - Strongline's Well-Known)