Suomen Afgaanit - Finlands Afghaner ry - The Afghan Hound Club of Finland

  

Afgaanitapahtumat Suomessa 2015
- Afghan Hound events in Finland in 2015


Koiranäyttelyt - Dog shows
Rata- ja maastojuoksukilpailut - Racing and lure coursing competitions
Kokoukset ja palaverit - Meetings and palavers
Muut tapahtumat - Other events
 
 

Tammikuu - Helmikuu - Maaliskuu - Huhtikuu - Toukokuu - Kesäkuu

Heinäkuu - Elokuu - Syyskuu - Lokakuu - Marraskuu - Joulukuu

   
   

Aika - Date

Tapahtuma - Event

Tuomari - Judge

Viim. ilm.päivä
last day of entry*

10.1. la KAJAANI KV/INT Dianne Degryze, BE 25.11./9.12.
11.1. su Pentunäyttely Helsinki Marianne Holm, FI 16.12.
11.1. su Hallituksen kokous / Hannele Lindfors
25.1. su TURKU KV/INT Jean-Francois Vanaken, BE 27.11./18.12.
31.1. la Pentunäyttely Lahti Jetta Tschokkinen, FI 7.1.
1.2. su Afgaani-lehden 1/15 aineiston dead line / Terja Koivumäki
21.2. la TUUSNIEMI RN/GS Saija Juutilainen, FI 26.1.
28.2. la Hallituksen kokous ja toimikuntapäivä / Hannele Lindfors
8.3. su Pentunäyttely Kouvola Marjatta Pylvänäinen-Suorsa, FI 6.2.
14.3. la MAASTO / TAMMELA Perinteiset talvimaastot 1.3.
21.3. la LAHTI KV/INT Vicki Schneider, AU 26.1./16.2.
22.3. su Pentunäyttely Jyväskylä Kari Järvinen, FI 24.2.
29.3. su TURKU KV/INT Jill Peak, GB 15.2./28.2.
6.4. su LAPPEENRANTA KR/AB Unto Timonen, FI 6.3./13.3.
12.4. su VAASA KV/INT Kjell Lindström, SE 9.2./9.3./16.3.
19.4. su Pentunäyttely Kouvola Rune Fagerström, FI 18.3.
1.5. pe Afgaani-lehden 2/15 aineiston dead line / Terja Koivumäki
3.5. su MAASTO / TAMMELA Avoin kilpailu, EMM karsintakilpailu 18.4.
3.5. su TAMPERE KV/INT Ana Beatriz Knoll, BR 25.2./30.3./5.4.
9.5. la MAASTO / LIETO Turun Juoksut 23.4.
10.5. su Pentunäyttely Lahti Eeva Resko, FI 14.4.
14.5. to Pentunäyttely Vantaa Maija Sylgrén, FI 16.4.
16.5. la MAASTO / MUSTIALA Suomi Cup 2015 (kutsukilpailu) 6.5.
16.5. la VARKAUS KV/INT Joao Vasco Pocas, PT 5.4./15.4.
17.5. su AJUE / TAMMELA Mustialan ajuemaastot 6.5.
17.5. su RAUMA KR/AB Joe Lobb, CA 22.3./12.4./17.4.
17.5. su Pentunäyttely Helsinki Rune Fagerström, FI 17.4.
23.5. la HYRYNSALMI RN/GS Gunnar Nymann, DK 29.4.
23.5. la HAMINA KV/INT Harri Lehkonen, FI 27.04.
24.5. su RATA / TAMPERE Derby ja veteraanimestaruus, sijoituskilpailu 14.5.
24.5. su HELSINKI KV/INT Renee Sporre-Willes, SE 23.3./27.4./30.4.
31.5. su SA-FA:n ratajuoksupäivä Hyvinkäällä
31.5. su MÄNTTÄ-VILPPULA KR/AB Harry Tast, FI 24.4./29.4.
31.5. su SA-FA:n ratajuoksupäivä Hyvinkäällä
31.5. su LIEKSA RN/GS Raisa Savander, FI 27.4.
6.6. la MAASTO / HELSINKI EMM 2015
6.6. la ORIVESI RN/GS Tarmo Viirtelä, FI 23.4./7.5.
6.6. la MUHOS RN/GS Martha Heine, DE 20.4./4.5.
7.6. su RIIHIMÄKI KR/AB Zoran Brankovic, RS 28.2/31.3/30.4./17.5.
7.6. su LIMINKA RN/GS
10.6. la RATA / HELSINKI Kesälesken iltajuoksut 31.5.
13.6. la RATA / HYVINKÄÄ Tähtisprintti, sijoituskilpailu 4.6.
13.6. la TUURI KR/AB Eva Ekstam, NZ 20.4./13.5./20.5.
13.6. la AJUE / MIKKELI 31.5.
14.6. su MAASTO / MIKKELI 1.6.
14.6. su SALO KR/AB Stephanie Robertson, IE 13.4/13.5/21.5.
19.6. pe RATA / OULU Juhannus race, sijoituskilpailu 11.6.
20.6. la RATA / OULU Yöttömän yön juoksut 11.6.
20.6. la ROVANIEMI KV/INT Antoan Hlebarov, BG 27.4./18.5./22.5.
27.6. la RATA / TAMPERE 16.6.
27.6. la KOUVOLA ER/SPEC David R. Miller, US 25.5.
27.6. la PIEKSÄMÄKI KR/AB Irina Poletaeva, FI 20.05./27.05.
28.6. su AJUE / MIKKELI Mikkelin ajuekoe 14.6.
28.6. su KOUVOLA SA-FA ER/SPEC Inigo Garcia, ES 25.5.
28.6. su KARJAA KR/AB Nina Neswadba, AT 4.5./25.5.
4.7. la MAASTO / IISALMI Derby ja veteraanimestaruus, Perinteiset Kalakukkomaastot 21.6.
5.7. su TUUSULA KR/AB Krystyna Opara, PL 15.5./2.6./5.6.
11.7. la RATA / HELSINKI 4.7.
11.7. su LAUKAA RN/GS Maciej Kozber, PL 31.5./15.6.
11.7. la OULU KV/INT Charlotte Höier, DK 14.5/11.6.
12.7. su LAUKAA KR/AB Gabriela Veiga, PR 8.6./17.6.
12.7. su OULU KV/INT Tina Permo, SE 14.5/11.6.
18.7. la MAASTO / TAMPERE XXII Perinteiset maastot 30.6.
18.7. la HYVINKÄÄ KR/AB
18.7. la YLIVIESKA KV/INT Marianne Holm, FI 14.5./10.6./17.6.
18.7. la HELSINKI ER/SPEC Bart Scheerens, BE 22.6.
19.7. su KEMI KV/INT Dimitris Antonopoulos, GR 15.6.
22.7. ke RATA / HELSINKI Kartanon kannu, sijoituskilpailu 15.7.
25.7. la RATA / HYVINKÄÄ 12.7.
25.7. la MIKKELI KV/INT Hannele Jokisilta, FI 18.5/18.6./25.6.
26.7. su HELSINKI KV/INT Jeff Horswell, GB 8.6./1.7./6.7.
1.8. la RATA / HELSINKI Suomen ratamestaruus, SVKL:n ratamestaruus 20.7.
1.8. la PORI KV/INT Marja Talvitie, FI 28.5./25.6./2.7.
2.8. su IISALMI KV/INT Nicola Imbimbo, IT 1.6./1.7.
8.8. la MAASTO / MUSTIALA Elomaastot 26.7.
8.8. la TURKU KR/AB
8.8. la JOENSUU KV/INT Lotte Jörgensen, DK 10.7./15.7.
9.8. su JOENSUU KR/AB Gian Battista Guffanti, IT 10.7./15.7.
15.8. la KOTKA KV/INT Jussi Liimatainen, FI 19.7./26.7.
15.8. la Afgaani-lehden 3/15 aineiston dead line / Terja Koivumäki
15.8. la ISOKYRÖ RN/GS Jouko Leiviskä, FI 15.7.
16.8. su MAASTO / HYVINKÄÄ Luhtisaalistus 3.8.
16.8. su RAISIO RN/GS
19.8. ke HVK Cup, sijoituskilpailu 12.8.
22.8. la KOUVOLA KR/AB Marja Talvitie, FI 19.07./26.07.
22.8. la Pentunäyttely Helsinki
22.8. la MAASTO / SEINÄJOKI Suomen maastomestaruus, SVKL:n maastomestaruus 31.7.
23.8. su HEINOLA KR/AB Jose M Doval, ES 19.07./26.07.
29.8. la RATA / HYVINKÄÄ 15.8.
30.8. su JANAKKALA KV//INT
31.8. ma Afgaanikalenterin valokuvauskilpailun dead line
5.9. la RATA / TURKU Turku Cup 24.8.
5.9. la MAASTO / VAASA KV/INT 24.8.
5.9. la SIILINJÄRVI RN/GS Eli-Marie Klepp, NO 7.8.
6.9. su VANTAA
6.9. su TAMPERE RN/GS
12.9. la PORVOO KR/AB
12.9. la Pentunäyttely Muurame Friederike Kappacher, AT 24.8.
13.9. su MAASTO / JYVÄSKYLÄ Jyväscoursing 28.8.
13.9. su MUURAME RN/GS Dimitris Antonopoulos, SE 24.8.
19.9. la RATA / HYVINKÄÄ Kuninkuusjuoksut, sijoituskilpailu 10.9.
19.9. la RATA / JK
26.9. la MAASTO / HELSINKI Perinteiset syysmaastot 13.9.
26.9. la ECKERÖ KV/INT
3.10. la RATA / HELSINKI 28.9.
3.10 la HÄMEENLINNA RN/GS
11.10. su MAASTO / IITTI vain KSVK:n jäsenille 24.9.
18.10. su MAASTO / HAILUOTO XXIV Perinteiset syysmaastot 29.9.
25.10. su SEINÄJOKI KV/INT
1.11. su Afgaani-lehden 4/15 aineiston dead line / Terja Koivumäki
21.11. la JYVÄSKYLÄ KV/INT
22.11. su JYVÄSKYLÄ KV/INT
5.12. la HELSINKI KV/INT, HeW
6.12. su HELSINKI KV/INT, V

  

* Taulukon useammasta pivämäärästä ensimmäinen on halvimman ilmoittautumisen umpeenmenopäivä ja viimeinen kalleimman, sekä ehdottomasti viimeinen ilmoittautumispäivä. Juoksukilpailuissa toinen voi olla e-mail- ja toinen puhelinilmoittautumisten päivämäärä. Tarkista aina tapahtuman omilta sivuilta!

* If there are several dates included, the first one is for cheapest entries and the last one is the very last day and also usually a bit more expensive. In case of races and lure coursing competitions, the different dates can also refer to separate e-mail and phoning entry days. Always check from the event's own page!

  



  

Webmaster